Богатирьову звинуватили у рейдерському захопленні "Охматдиту"

11.12.2012, 10:46
Богатирьову звинуватили у рейдерському захопленні
Раїса Богатирьова

Звільнений керівник "Охматдиту" установи заявляє про спробу рейдерського захоплення дитячої лікарні за наказом міністра охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров'я України звільнило генерального директора та сімох його заступників Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит". Про це повідомила Українська правда з посиланням на звільненого гендиректора Юрія Гладуша.

За слова медика, звільнення відбулося в минулу середу, коли він був на лікарняному. "Я був на лікарняному. Сьогодні перший день вийшов на роботу і отримав цей наказ. У середу, як кажуть, як грім серед білого дня, до нас приїхав заступник міністра охорони здоров'я Толстанов і привіз цей наказ і новий статут. Старий статут, який у нас був, вони у нас вилучили, два тижні ми працювали без статуту ...", - пояснив Гладуш.

У наказі сказано, що в.о. головного лікаря призначений один з його заступників В.Поворознюк. Згідно з новим статутом, який, за інформацією Гладуша, не був погоджений з керівництвом лікарні, інститут генерального директора в "Охматдиті" взагалі ліквідовано. Новим статутом спрощуються процедури поділу, злиття і ліквідації лікарні.

"Зараз я і мої заступники працюємо, але абсолютно ніякої відповідальності не несемо. Цю консерваторію можна закрити на ключ і тимчасово на місяць піти, а у нас щодня 620 дітей у лікарні перебуває!" - обурюється Гладуш.

Медик каже, що не знає, у зв'язку з чим МОЗ ухвалив таке рішення. "Згідно з новим статутом, МОЗ повністю розпоряджається нашим майном, може нас реорганізувати і ліквідувати. Але ми ж національна установа, створена указом президента!" - відзначає Гладуш.

"Це рейдерське захоплення. Я так розумію, що державне майно хтось хоче використати!" - допускає колишній гендиректор. "У мене є абсолютна впевненість, хто за цим стоїть. За цим стоїть людина, яка ніколи не зупиняється на півдорозі. Ця людина завжди добивається свого", - натякає він на голову МОЗ, відзначаючи, що під одним з документів стоїть підпис міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової.

На уточнююче питання журналіста, чи має він на увазі Богатирьову, Гладуш відповів ствердно: "Звичайно! До нас приїжджав заступник міністра Толстанов, який підписав наказ, статут та його затвердив. Взагалі пропозиції даємо ми, але ми їх не давали. Якщо такий слухняний заступник міністра все підписав, я можу тільки здогадуватися. Напевно, він не від вахтерки отримав вказівку".

За його словами, це вже не перша спроба знищити лікарню "Охматдит". "У 2004 році я отримував наказ віддати будинок. Нас вже пробували об'єднати з інститутом акушерства і гінекології. Богатирьова планувала ліквідувати нашу установу ...", - сказав Гладуш.

Він підкреслив, що подав позов до Окружного адміністративного суду з вимогою скасувати наказ і новий статут МОЗ. Тисяча співробітників "Охматдиту" звернувся до президента з відкритим листом з проханням скасувати рішення МОЗ.

Досьє на Раїсу Богатирьову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Участвуете в госзакупках? Приготовьтесь к уголовному делу!