RU

Автомобілі курців таять у собі смерть, - вчені

16.10.2012, 16:52
Автомобілі курців таять у собі смерть, - вчені - Фото
62ff1d1b2e6c4a3d1bf59b08e466e7ef.jpg
Вчені з Університету Абердіна (Шотландія) і Британської медичної асоціації стверджують, що куріння в машині слід заборонити в інтересах захисту населення від пасивного куріння. Зараз куріння в громадських місцях під забороною по всій Великобританії, проте після оцінки відомих ризиків медична асоціація прийшла до висновку, що табу слід поширити і на авто.

Як передає Російська служба Бі-бі-сі, експерти за участю доктора Шона Семпла з Університету Абердіна заміряли рівень забруднення повітря в автомобілі під час 85 поїздок. На задньому сидінні встановили пристрій, який аналізує стан повітря. Кожна поїздка тривала від 10 хвилин до години. У 49-ти поїздках з 85-ти водій викурював до чотирьох сигарет. Виявилося, що в цих авто концентрація шкідливих частинок в середньому становила 85 мікрограмів на кубічний метр, що більш ніж в три рази вище гранично допустимого рівня, рівного 25 мікрограмів.

Якщо водій викурював всього лише одну сигарету з відкритим вікном, небезпечні частинки залишалися в салоні. Тобто, пасивне куріння в машині можна було порівняти з пасивним курінням в барі.

Професор Джон Бріттон з групи з консультування з тютюну Королівського коледжу лікарів Лондона закликає ввести тотальну заборону на куріння в машинах. На думку фахівця, пасивне куріння збільшує ризик багатьох захворювань, у тому числі зі смертельними наслідками.

"Все свідчить на користь розширення заборони на куріння", - стверджує і голова наукового відділу Британської медичної асоціації доктор Вів'єн Натансон. За її словами, заборона стала б "сміливим і рішучим кроком". Особливу групу ризику серед пасивних курців складають діти: вони частіше роблять вдихи, у них менше розвинений імунітет, тому тютюновий дим справляє на організм максимально негативний ефект.

Ідея заборони сигарет знайшла і своїх критиків. "Таке законодавство стало б непропорційною реакцією. Чого ж нам чекати потім, повної заборони на куріння у власному будинку?" - стверджує Саймон Кларк, директор асоціації Форест, виступаючої за права курців. У МОЗ вважають, що законодавчі зміни не є ефективним способом змусити людей міняти згубні звички.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини