RU

Австралійські вчені створили перше у світі штучне око

06.04.2012, 13:58
Австралійські вчені створили перше у світі штучне око - Фото
Фото: Monash University
50 фахівців з австралійського Monash Vision Group випробують перший в світі очний імплантат, який передбачає впровадження мікрочіпа прямо в людський мозок. Як очікується, штучне око зможе відновити зір у сліпих. Людям, яким вставлять пристрій, доведеться носити окуляри з камерою, що замінює сітківку.

Як пише MedDaily з посиланням на 7 News, спеціальний кишеньковий процесор буде переводити одержувані біонічним оком зображення в електронні сигнали, а вони будуть надходити на чіп в мозку. В результаті людина зможе бачити чорно-білі картинки з низьким дозволом.

"Мікрочип має розміри 4 на 4 мм. Він посилає сигнали на тоненькі електроди, що пронизують зорову кору мозку. Коли електроди стимулюють, з'являються фосфен. Це зорові відчуття, що виникають у людини без впливу світла на око й представляють крапки, що світяться, фігури. Технологія допоможе тим , хто втратив зір внаслідок травми", - каже одна з авторів розробки доктор Жанетт Прітчард.

Ще одна австралійська група вчених - з центру Bionic Vision Australia - працює над імплантатом сітківки. Його будуть впроваджувати прямо в око. Винахід розраховано на людей похилого віку з віковими змінами зору. Тестувати імплантат почнуть в 2013 році.

Нагадаємо, раніше українські вчені заявили, що знайшли новий спосіб лікувати косоокість. Зокрема, повідомлялося, що дослідники Інституту проблем реєстрації інформації НАН розробили оригінальне обладнання для виробництва компенсаторів косоокості.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини