RU

Американський школяр створив нову методику лікування раку

14.03.2012, 17:45
Американський школяр створив нову методику лікування раку - Фото
Торішню церемонію нагородження Science Talent Search відвідав президент США Барак Обама. Фото: ЕРА
На цьому тижні всю увагу наукової громадськості Вашингтона було залучено до інновацій в області медицини, енергетики та IT. У столиці США компанії Intel і Society for Science & the Public (SSP) нагороджували переможців найпрестижнішого національного наукового змагання для школярів старших класів.

Головний приз конкурсу Intel Science Talent Search в розмірі $100 тис. дістався Нітіну Тумма з міста Форт Гратіот (Мічиган), повідомили ЛІГАБізнесІнформ в маркетинговому агентстві SparkMarketing.

Тумма проаналізував молекулярні механізми в ракових клітинах і зробив висновок, що блокування деяких видів білка дозволить уповільнити ріст ракових клітин і зменшить обсяг злоякісних пухлин. Дослідження старшокласника, вважають вчені, дозволить розробити ефективніші, точні та безпечні методи лікування раку.

Друга премія - $75 тис. - дісталася 17-річному Андрію Сушку з міста Річланд (штат Вашингтон). Юнак створив семимілліметровий (в діаметрі) двигун, що працює від сили поверхневого напруги води. Розробка може стати початком створення компактних роботизованих пристроїв.

Третя премія в $50 тис. дісталася 17-річній Мімі Йен з Брукліна (штат Нью-Йорк). Школярка провела дослідження в галузі генетики і еволюції мікроскопічних червів, вивчивши їх статеві особливості. Йен зазначила, що її робота допоможе вченим краще розуміти поведінкові звички людей.

В цілому у фіналі взяли участь діти з 39-ти шкіл у 16-ти американських штатах.

Відзначимо, Society for Science & the Public - некомерційна організація, що займається розвитком освіти й підтримкою наукових досліджень. Конкурс Science Talent Search вона проводить з моменту свого заснування (1942). Intel - світовий виробник напівпровідникових компонентів. Однією з цілей корпорації є впровадження інновацій в області математики на всіх рівнях освітнього процесу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини