RU

Медицина в смартфоні: як українці консультуються з лікарями через додаток

09.04.2020, 17:21
Медицина в смартфоні: як українці консультуються з лікарями через додаток - Фото
Фото: depositphotos.com

Додаток від Київстар дозволяє безкоштовно отримувати консультації лікарів онлайн

За підтримки Київстар Бізнес

Пандемія коронавируса і введення карантину перевернули життя українців з ніг на голову. Будь-яка сезонна застуда тепер викликає у людей напади паніки. Які у мене симптоми? А чи не коронавірус це?

Що ж робити? Звичайно, потрібно звертатися в лікарню. Але іноді допомога чи консультація потрібна оперативно, а доїхати або додзвонитися до свого лікаря через зайнятість і транспортний колапс буває складно. До того ж клініка - явно не те місце, куди хочеться піти в цей час.

Українці перенесли більшість робочих комунікацій в онлайн, відкривши для себе багато корисних сервісів. Це поширюється і на медичні послуги. Популярність набирають додатки, які дозволяють отримати медичну консультацію онлайн. Цілодобово і без черг.

Liga.Tech розповідає про декілька з цих сервісів.

Мобільний Doctor Online

Мобільний оператор Київстар в партнерстві з компанією Доктор онлайн (входить до складу групи компаній IT4Medicine) запустили однойменний додаток, за допомогою якого можна отримати онлайн консультацію будь-якого лікаря, використовуючи мобільний зв'язок або відеочат.

IT4Medicine розробляє ІТ-рішення для медицини і розвитку сфери електронної системи охорони здоров'я. Група компаній була заснована в 2014 році в Україні. У ній працюють 250 співробітників, а продукти і проекти компанії представлені в 230 медичних установах в 18 регіонах України.

Як це працює

Ви завантажуєте додаток Doctor Online на Android або iOS, вводите свій номер (працює з будь-яким оператором) і все - можна користуватися. Тепер ви маєте особистий кабінет, де зберігається вся історія звернень за допомогою з програми.

Далі ви вибираєте тип консультації - чат, аудіо або відеодзвінок. Після цього описуєте, що вас турбує. Система показує вам список фахівців потрібного профілю.

Ви можете зайти на сторінку кожного лікаря і подивитися його рейтинг, освіту, досвід, компетенцію та відгуки. Далі ви обираєте лікаря і у вас з'являється спільний чат (якщо ви обрали чат). Тепер ви маєте 30 хвилин, щоб пояснити лікарю, що вас турбує, і отримати консультацію.

У додатку доступні більше 60 кваліфікованих лікарів: сімейний лікар, педіатр, терапевт, уролог, кардіолог, дерматолог, ендокринолог, гінеколог, невропатолог та інші.

За допомогою програми можна також:

• отримати направлення на аналізи;

• записатися в лабораторію;

• отримати результати і їх розшифровку;

• замовити доставку ліків;

• запланувати в календарі графік прийому медикаментів - в потрібний час додаток нагадає про необхідність прийому ліків.

Безпека та відгуки

За три місяці додаток «Doctor Online» завантажили понад 100 тисяч користувачів. За зверненнями лідирують сімейні лікарі, за ними - педіатри.

Якщо боїтеся розголошення особистих даних, не хвилюйтеся. Компанія Доктор онлайн надійно захищає і шифрує всі дані, а для чатів і аудіо-відеозв'язку використовується захищена платформа.

"Очна консультація уролога коштує 600 грн. На ній він тільки призначить аналізи і попросить прийти з ними в наступний раз, за ​​що ви заплатите ще 600 грн. А в Doctor Online мені за 50 грн написали повний перелік всіх аналізів з моєю проблемою, і на консультацію до лікаря я вже прийшов повністю підготовленим. У підсумку: економія грошей, економія часу, економія нервів" - поділився в коментарях на Play Market один з користувачів програми.

У період карантину Київстар зробив користування додатком безкоштовним для всіх.

Зарубіжні альтернативи

Є й інші сервіси телемедицини.

Британський сервіс Babylon дозволяє отримати первинну консультацію в режимі чатбота. Ви обираєте симптоми, потім відповідаєте на кілька десятків уточнюючих запитань і отримуєте варіанти можливих захворювань. Додаток в будь-якому випадку порадить вам, до якого лікаря звернутися за більш детальною консультацією. Також в Babylon можна записатися на консультацію лікаря по відеозв'язку або телефоном.

Ще один e-health додаток у форматі чатботу - Ada. Після створення облікового запису ви вказуєте симптоми, які вас турбують, і відповідаєте на уточнюючі питання. Результат - перелік можливих діагнозів у вигляді «6 з 10 осіб з подібними симптомами отримують діагноз X». Розробники акцентують, що програма не ставить точний діагноз і в разі серйозних проблем радять звернутися до лікаря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини