Медицина в смартфоні: як українці консультуються з лікарями через додаток

Додаток від Київстар дозволяє безкоштовно отримувати консультації лікарів онлайн
За підтримки Київстар Бізнес
Пандемія коронавируса і введення карантину перевернули життя українців з ніг на голову. Будь-яка сезонна застуда тепер викликає у людей напади паніки. Які у мене симптоми? А чи не коронавірус це?
Що ж робити? Звичайно, потрібно звертатися в лікарню. Але іноді допомога чи консультація потрібна оперативно, а доїхати або додзвонитися до свого лікаря через зайнятість і транспортний колапс буває складно. До того ж клініка - явно не те місце, куди хочеться піти в цей час.
Українці перенесли більшість робочих комунікацій в онлайн, відкривши для себе багато корисних сервісів. Це поширюється і на медичні послуги. Популярність набирають додатки, які дозволяють отримати медичну консультацію онлайн. Цілодобово і без черг.
Liga.Tech розповідає про декілька з цих сервісів.
Мобільний Doctor Online
Мобільний оператор Київстар в партнерстві з компанією Доктор онлайн (входить до складу групи компаній IT4Medicine) запустили однойменний додаток, за допомогою якого можна отримати онлайн консультацію будь-якого лікаря, використовуючи мобільний зв'язок або відеочат.
IT4Medicine розробляє ІТ-рішення для медицини і розвитку сфери електронної системи охорони здоров'я. Група компаній була заснована в 2014 році в Україні. У ній працюють 250 співробітників, а продукти і проекти компанії представлені в 230 медичних установах в 18 регіонах України.
Як це працює
Ви завантажуєте додаток Doctor Online на Android або iOS, вводите свій номер (працює з будь-яким оператором) і все - можна користуватися. Тепер ви маєте особистий кабінет, де зберігається вся історія звернень за допомогою з програми.
Далі ви вибираєте тип консультації - чат, аудіо або відеодзвінок. Після цього описуєте, що вас турбує. Система показує вам список фахівців потрібного профілю.
Ви можете зайти на сторінку кожного лікаря і подивитися його рейтинг, освіту, досвід, компетенцію та відгуки. Далі ви обираєте лікаря і у вас з'являється спільний чат (якщо ви обрали чат). Тепер ви маєте 30 хвилин, щоб пояснити лікарю, що вас турбує, і отримати консультацію.
У додатку доступні більше 60 кваліфікованих лікарів: сімейний лікар, педіатр, терапевт, уролог, кардіолог, дерматолог, ендокринолог, гінеколог, невропатолог та інші.
За допомогою програми можна також:
• отримати направлення на аналізи;
• записатися в лабораторію;
• отримати результати і їх розшифровку;
• замовити доставку ліків;
• запланувати в календарі графік прийому медикаментів - в потрібний час додаток нагадає про необхідність прийому ліків.
Безпека та відгуки
За три місяці додаток «Doctor Online» завантажили понад 100 тисяч користувачів. За зверненнями лідирують сімейні лікарі, за ними - педіатри.
Якщо боїтеся розголошення особистих даних, не хвилюйтеся. Компанія Доктор онлайн надійно захищає і шифрує всі дані, а для чатів і аудіо-відеозв'язку використовується захищена платформа.
"Очна консультація уролога коштує 600 грн. На ній він тільки призначить аналізи і попросить прийти з ними в наступний раз, за що ви заплатите ще 600 грн. А в Doctor Online мені за 50 грн написали повний перелік всіх аналізів з моєю проблемою, і на консультацію до лікаря я вже прийшов повністю підготовленим. У підсумку: економія грошей, економія часу, економія нервів" - поділився в коментарях на Play Market один з користувачів програми.
У період карантину Київстар зробив користування додатком безкоштовним для всіх.
Зарубіжні альтернативи
Є й інші сервіси телемедицини.
Британський сервіс Babylon дозволяє отримати первинну консультацію в режимі чатбота. Ви обираєте симптоми, потім відповідаєте на кілька десятків уточнюючих запитань і отримуєте варіанти можливих захворювань. Додаток в будь-якому випадку порадить вам, до якого лікаря звернутися за більш детальною консультацією. Також в Babylon можна записатися на консультацію лікаря по відеозв'язку або телефоном.
Ще один e-health додаток у форматі чатботу - Ada. Після створення облікового запису ви вказуєте симптоми, які вас турбують, і відповідаєте на уточнюючі питання. Результат - перелік можливих діагнозів у вигляді «6 з 10 осіб з подібними симптомами отримують діагноз X». Розробники акцентують, що програма не ставить точний діагноз і в разі серйозних проблем радять звернутися до лікаря.
Коментарі