RU

Чи безпечний бургер у період карантину?

Чи безпечний бургер у період карантину? - Фото
Фото: Віталій Головін для Liga.net
21.07.2020, 17:02

Досвід МакДональдз у боротьбі за здоров'я гостей та персоналу очима Liga.net і співробітників ресторану

Карантин значним чином переформатував роботу українського сегменту HoReCa. Понад три місяці кафе та ресторани змушені були шукати способи вижити: організовували доставку, просили дозволу на роботу в форматі літніх майданчиків і відкритих терас. І вся без винятку галузь громадського харчування почала додатково вкладати в поліпшення умов гігієни для співробітників і клієнтів. А якщо у тебе 100 ресторанів, у кожному з яких тисячі клієнтів, то «гігієнічне» завдання стає серйозним викликом, адже будь-який «прокол» одного ресторану б'є по репутації всієї мережі.

LIGA.net вирішила з'ясувати, як працює після послаблення карантину найбільша мережа закладів швидкого обслуговування в Україні, яка налічує майже 100 ресторанів, – МакДональдз.

Ми проінспектували зал та кухню найбільшого закладу мережі в Києві та з'ясували, як Макдональдз підготувався і дотримується рекомендацій по роботі під час карантину.

Ресторан по-новому

На вході ресторану клієнтів зустрічає експерт із гостинності. Вхід – виключно в масці, про що ввічливо попереджають ще на вході. МакДональдз – єдина мережа в Україні, де є така професія. І готують таких фахівців тут самостійно за допомогою спеціальних тренінгів та психологічної підготовки. У період пандемії експерти з гостинності стали ще й експертами з гігієни – до їхніх безпосередніх обов'язків додалася функція контролю за дотриманням гостями соціальної дистанції та правил гігієни.

Аліна, експертка з гостинності та гігієни МакДональдз: "Я зустрічаю гостей біля входу і допомагаю їм зорієнтуватися в залі з урахуванням нових правил. Раніше ми не носили маски, рукавички і не регламентували відстані між гостями. Зараз для безпеки наших гостей ми максимально перелаштувалися і стежимо за виконанням всіх рекомендацій по роботі в період карантину. Для цього в наших закладах з'явилися нововведення".

На підлозі в залі ресторану розташовані покажчики, які дозволяють не перетинатися з потоками відвідувачів, які входять і виходять - так гості можуть зробити своє замовлення найбезпечнішим чином. Також розмітка нанесена біля касової зони і пункти видачі.

Крім того, на відміну від докарантинного періоду, в більшості ресторанів одні двері ресторану відкриті на вхід, другі - тільки на вихід.

Кожен гість може скористатися в залі і на касі безконтактним санітайзером. Для цього досить піднести руку під ємність з дезінфектором, не торкаючись до нього.

Замовлення в ресторані можна оформити безконтактно з допомогою спеціальних терміналів, встановлених в залі. Але для тих, хто хоче розплатитися на касі, така можливість лишилась теж - термінали і прикасову зону дезінфікують щогодини.

Безпечно забрати замовлення з собою допоможе спеціальна розмітка перед пунктом видачі. А замовлення в зал винесе офіціант і безконтактно в засобах захисту поставить на ваш столик. Але в закладах мережі зараз гості не можуть сісти за будь-який столик, як раніше. Частина з них помічена спеціальною наліпкою, яка не дозволяє сідати за стіл і нагадує про дотримання дистанції.

Спеціальні нагадування для гостей нанесені і в туалетах. Тут на спеціальних наклейках дана чітка інструкція про те, як потрібно мити руки, щоб максимально убезпечити себе від вірусу: намочити руки, намилити, мити 20 секунд і висушити.

Зараз в МакДональдз зал миється щогодини, а столи протираються після кожного гостя. Для цього довелося збільшити кількість технічних працівників залу.

Суворі правила для своїх

До здоров'я співробітників і правил гігієни в компанії окремі суворі вимоги. Прийшов на роботу з температурою вище 37,2 - розвертайся і йди додому. І кожен день співробітники МакДональдз буквально здають іспит на знання правил миття рук. Тут вони особливі.

Ірина, менеджерка ресторану: "У нас є Книга здоров'я, у якій кожен співробітник після приходу на роботу розписується, підтверджуючи, що він здоровий. У ній після ослаблення карантину додалися дві нові графи - температура тіла кожного співробітника до початку роботи і після закінчення зміни. До карантину ми мили руки кожну годину (і після кожного відлучення з робочого місця) в обов'язковому порядку - про це кожен співробітник розписувався в графіку миття рук згідно з 10 правилами миття рук. Зараз до цих правил додалися рукавички. Причому алгоритм дій такий: миємо руки - надягаємо маску - надягаємо рукавички"


Правила дезінфекції зали в МакДональдз теж дуже суворі - для кожної поверхні використовуються ганчірки окремого кольору і розчини різної концентрації:

 • Червоні - для туалетів;
 • Жовті - для підносів, столів і прилавків;
 • Сині - для дзеркал, стекол, кіосків, наметів, дверних ручок;
 • Зелені - для стільців і лавок в залі і на вулиці.

Оскільки "алгоритм чистоти" ускладнився, зараз кожен співробітник в зоні обслуговування (зал, каса) проходить 8-денне навчання.

Свята святих - кухня МакДональдз

На вході на кухню співробітники надягають додатково халати, шапочки, бахіли - тут працівники ходять тільки у змінному взутті. І обов'язково вимірюють температуру. На кухні людно, але соціальна дистанція дотримана. Всі без винятку працівники - в масках і рукавичках, які періодично змінюють на свіжі. До слова, щоб потрапити на кухню, необхідно пройти 15 днів навчання.

Роман, працівник кухні: "Ми носимо маски, які міняємо кожні три години, і рукавички, які міняємо кожну годину при митті рук або в міру забруднення. Щогодини проводиться мийка всіх робочих поверхонь, а кожні чотири години ми миємо все обладнання для приготування їжі ".

Якість дезинфікуючого розчину на кухні перевіряють кожні дві години за допомогою лакмусового індикатора. Тут, як і в залі, використовуються кілька видів ганчірок: окремо для гриля, для поверхонь, на яких готується їжа, і ганчірка для неконтактних поверхонь - плитки, плінтусів, візків.

Посуд, у якому знаходяться продукти в момент приготування, миють в МакДональдз дуже ретельно в шести різних водах: мийка з миючим засобом - ополіскування - мийка з дезінфектором - ополіскування - знову миття із засобом - ополіскування. Вночі миється все обладнанням на кухні.


А як же їжа? В середньому бургер готується від 35 до 50 секунд в залежності від рівня складності. Морозиво теж готується при натисканні кнопки в автоматі.

До речі, 70% використовуваних в МакДональдз продуктів - локальні. Компанія працює з майже півсотнею українських постачальників.

Як працює McDrive

У невеликому "кабінеті" водіїв обслуговує повністю оснащена засобами захисту дівчина Юля. В її випадку весь процес видачі замовлень безконтактний. Оплата - карткою через виведений за межі віконця термінал, який дезінфікується щогодини. Видача замовлення - в окремому віконці на спеціальній підставці, щоб не стикатися з клієнтом. Якщо контакт стався, співробітник ресторану обробляє руки дезінфектором.

Анастасія, співробітниця McDrive: "До карантину у нас не було захисних віконець, зараз ми встановили захисні екрани. Крім того, я, як співробітник, який контактує з відвідувачами, обов'язково надягаю захисні окуляри".

Якщо для видачі в залі або з собою стандартне замовлення формується за 90 секунд, на McDrive це займає трохи більше часу - 120 секунд. А сервіс Glovo, який здійснює доставку з МакДональдз, зобов'язується нагодувати вас смачним обідом протягом 30 хвилин.

Як бачите, навіть у період пандемії ходити в МакДональдз за бургером - абсолютно безпечно. Головне, не забувати і про особисту гігієну - правильно одягнуту маску і миття рук. Утім, експерт з гостинності й гігієни, якщо що, нагадає.

8 правил безпеки МакДональдз: 

 • Щогодини всі працівники МакДональдз миють руки, змінюють рукавички.
 • Кожного разу руки мити потрібно 20 секунд.
 • Що три години працівники обов’язково змінюють маски.
 • Щогодини дезінфікується зал і всі робочі поверхні, у тому числі термінали оплати в залі та на McDrivе, а також проводиться прибирання туалетних кімнат.
 • Що чотири години миється на кухні все обладнання для приготування їжі.
 • У шести водах миють контейнери для зберігання їжі.
 • Вимірювання температури тіла до і після зміни.
 • 1,5 м - обов'язкова дистанція для відвідувачів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини