RU

Ан-225 "Мрія" доставив до України захисні маски, рукавички, костюми: відео видео

23.04.2020, 12:37
Грузовой самолет Ан-225 Мрия (Фото: Сергей Долженко/ЕРА)
доповнено

Найбільший транспортний літак у світі, Ан-225 "Мрія", доставив з Китаю партію медичного обладнання та препаратів - захисні маски, рукавички, костюми. Про це повідомляє ЦТС.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Літак вчора вилетів з китайського аеропорту Тянцзінь до казахстанського міста Алмати, де зробив проміжну зупинку для дозаправки.

Перший комерційний рейс після півторарічної перерви Мрія виконала в середині квітня, доставивши 100 тонн медикаментів з Китаю до Польщі 14 квітня.

Доповнено о 12:20. "Це один із найбільших вантажів, який ми зустрічаємо за останні тижні з Китайської Народної Республіки. Наша Мрія привезла до України 12 млн масок для лікарень та аптечних мереж, близько 260 000 захисних окулярів для наших медиків і більше 100 000 костюмів п'ятого рівня захисту. Це рекорд за обсягом вантажу, який увійде до Книги рекордів Гіннеса", - сказав після зустрічі літака президент України Володимир Зеленський.

Фото: прес-служба президента

За словами президента держпідприємства "Антонов" Олександра Донця, вага доставленого вантажу становить 103 тонни, а з 1400 куб м вантажного відсіку було заповнено близько 1300 кубометрів. "Я думаю, що ми саме за обсягом, який перевозиться, вийдемо на рекорд. Після відповідної процедури він може потрапити до Книги рекордів Гіннеса", - додав Донець.

Він також зазначив, що через тиждень Мрія виконає ще один рейс для доставки вантажу до України.

Читайте також: Авіалінії Антонова: Через коронавірус замовлення зросли на третину. Але не до України. Інтерв'ю

23 березня з Китаю до України на транспортному літаку Іл-76 були доставлені експрес-тести на коронавірус і захисні маски. 8 квітня Україна відправила до Італії гуманітарну допомогу: відео.

Читайте також: "Мрія" знову працює: 7 невідомих фактів про суперлітак Антонова

Ан-225 "Мрія" - найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак (бере на борт до 250 тонн), створений київським КБ ім. Антонова в кінці 1980-х. Причина зведення споруди - потрібен був авіатранспорт для багаторазового космічного корабля "Буран". Передбачалося також використовувати її як перший ступінь при повітряному старті космічного корабля. Перший політ - в грудні 1988 року. У листопаді 2004-го внесений до Книги рекордів Гіннеса за 240 рекордів.

Читайте російською: Ан-225 "Мрия" доставил медгрузы в Украину: видео

Комментарі

Останні новини