RU
Про новини компаній
28.04.2021, 12:00

Як виключити передачу COVID-19 від людини до людини. Поради експертів

Як виключити передачу COVID-19 від людини до людини. Поради експертів - Фото

Розповідає Олексій Бабич, генеральний директор медичної лабораторії ДІЛА

Протягом останнього місяця ми спостерігаємо стрімке зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 в усьому світі й передусім у нашій країні. Утім, за даними Міністерства охорони здоров`я України (МОЗ), ми вже досягли піку третьої хвилі й  ситуація починає стабілізуватися, але це не привід розслаблятися. Адже попри все найбільш дієвими засобами протидії коронавірусній інфекції залишається вчасне виявлення хворих, розслідування епідеміологічних ланцюгів (контактів хворих), дотримання карантинних заходів та вакцинація населення. Важливо усвідомити, що до кінця цього року ми, на жаль, будемо продовжувати жити у напрузі з певними обмеженнями, які будуть то запроваджувати, то трохи послаблювати. Втім, є і гарні новини, згідно з нещодавніми заявами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вони прогнозують, що у найближчі півтора року ситуація з поширенням коронавірусу у світі стабілізується.

А поки медичні лабораторії знаходяться на першій лінії боротьби із хворобою у країні. Від вчасної та якісної діагностики залежить швидкість встановлення діагнозу, лікування та попередження з розповсюдження інфікування. І безпека у відділеннях медичних лабораторій – це пріоритет номер один. І, перш за все, це вакцинація персоналу та дотримання усіх протиепідемічних заходів, а на сьогодні – у режимі екстра. Вважаю, за доцільне максимальне посилення щоденних санітарно-гігієнічних та додаткових протиепідемічних заходів у відділеннях, щоб виключити передачу вірусу від людини до людини. Необхідно по максимуму створювати безпечний простір у відділеннях медичних лабораторій, щоб кожен міг вчасно піклуватися про своє здоров’я.

Для нас щоденний маст хев – це контроль кількості людей у приміщенні, які одночасно можуть у ньому перебувати, дотримання соціальної дистанції та маскового режиму, поділ потоків потенційно здорових і потенційно інфікованих. Це – обов’язкова дезінфекція, обробка усіх доступних поверхонь кожні 30 хвилин, провітрювання, знезараження, обробка ультрафіолетом та знову дезінфекція приміщення.

Але чомусь такі прості правила – маска, соціальна дистанція, миття та дезінфекція рук – не діють на практиці у населення. Згідно зі статистикою лише 70% українців використовують маски. І тут питання, чому інші 30% вважають, що протиепідемічні заходи їх не стосуються. Ми повинні врешті решт усвідомити, що від кожного з нас наразі можете залежати життя іншого. Скільки ми вже чули історії, коли один перехворів безсимптомно і, здавши аналіз на антитіла, розказує як він легко переніс коронавірус. А десь у той самий "безсимптомний" час він випадково контактував з жінкою у супермаркеті, яка у результаті опинилася на лікарняному ліжку з тяжкою формою COVID-19. Звісно ж, ми усі чули такі історії, та чомусь вони не працюють для нас, доки ми самі не опинимося у такій ситуації. А чи варто?

Тож, які б заходити безпеки ми не впроваджували, найголовнішим у боротьбі з COVID-19 залишається кожен з нас у своєму повсякденному житті – на роботі, вулиці, супермаркеті чи в очікуванні ліфта у парадному свого будинку. Адже важливо попри все кожному з нас продовжувати дотримуватися протиепідемічних заходів: носити маски у всіх замкнутих приміщеннях та скупченнях людей на вулиці, у тому числі дитячих майданчиках, дотримуватися соціальної дистанції, використовувати антисептичні засоби для дезінфекції, мити руки та у разі виникнення перших симптомів хвороби йти не на пікнік, а до лабораторії проводити тестування та подальше відстеження можливих контактів, аби завадити поширенню захворювання. І тоді, можливо, через півтора роки нам таки вдасться вгамувати нинішню епідемію.

А поки, не забувайте, що COVID-19 – це не просто "звичайний ГРВІ" на тиждень, це набагато небезпечніший та підступніший вірус, наслідки якого для організму доведеться ще довго вивчати фахівцям з усього світу.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне