Про новини компаній
19.06.2020, 09:00

Володимир Манукян: Без соціальної складової розвиток бізнесу неможливий

Володимир Манукян: Без соціальної складової розвиток бізнесу неможливий - Фото

Інтерв’ю з харківським бізнесменом Володимиром Манукяном

Корпоративна соціальна відповідальність стала бізнес-моделюю для великих і середніх компаній, які виготовляють продукцію соціального призначення. Про те, як працює КСВ, що таке соціальна відповідальність бізнесу ми поцікавились у харківського бізнесмена Володимира Манукяна.

Свою діяльність він сконцентрував в наступних напрямках: фінансування наукових розробок у сфері медицини, допомога людям, яким необхідні хірургічні операції, розвиток спорту. Особливо актуальною в період пандемії стала допомога, надана бізнесменом працівникам медзакладів – спеціально для них на підприємстві «Восток-Н» були разроблені та виготовлені повнолицьові маски найвищого ступеню захисту, а також інше медичне обладнання.

Чи вигідно сьогодні українському бізнесу бути соціально-відповідальним?

 - Я впевнений, що так.  Коли компанія реалізує соціальні проекти, зростає і її ефективність. Ми це відчули на собі. Проявляється дух єдності, лідерські якості, ініціатива, творчість. Людям подобається робити добро і усвідомлювати значимість особистого внеску в добру справу. Наприклад, коли бачиш, як після операції «кришталеві люди» (пацієнти, що страждають через надмірну ламкість кісток) можуть пересуватися без сторонньої допомоги і жити повноцінним життям. Інакше кажучи, соціальні ініціативи наповнюють звичайну  підприємницьку діяльність новими  смислами.  

Зазначу, що така діяльність зміцнює корпоративну культуру, підвищує лояльність працівників до компанії. В свою чергу це  покращує імідж, репутацію компанії. Це складові фінансового успіху.

Володимир Антонієвич, яке значення для Вас має поняття «соціально відповідальний бізнес»?

- В компаніях, засновником яких я є, ми з партнерами займаємось не лише прямою благодійністю – наприклад наш фонд «Ренессанс Медико» допомагає пацієнтам з діагнозом «остеогенез». Ми будуємо систему надання соціальної підтримки. І ми підтримуємо не лише громадян, але й цілі галузі – медицину, науку.

Звичайно, перш за все підприємницька діяльність зорієнтована на отримання прибутку. Ми ж, окрім цього, використовуємо особисті ресурси для вирішення соціальних проблем як на регіональному, так і на всеукраїнському рівні.

Свою діяльність ми сконцентрували на наукових розробках у сфері медицини. Наші винаходи не гіршої якості, аніж зарубіжні аналоги, при цьому значно конкурентні за вартістю. Це і  апарати штучної вентиляції легень, і обладнання для очищення ендоскопів, системи модульних апаратів зовнішньої фіксації,  імпланти зі спеціальним антибактеріальним покриттям. Більшість розробок уже запатентовано і виробляються, але є й такі, що знаходяться лише на стадії проектування.

Дуже важливо, що паралельно ми допомагаємо українській науці. На жаль, вона не завжди фінансується належним чином, тому ми, як представники бізнесу, просто зобов’язані простягнути руку допомоги.

Чи повинен бізнес розповідати про добрі справи, які він робить?

— Кожен повинен вирішувати для себе. Є ті, хто займається благодійністю і не афішує свою діяльність. Про неї знають лише ті, хто цю допомогу отримав. Є бізнесмени, організації, які відкрито говорять про свої благодійні чи соціальні програми. Я вважаю, що розповідати про свою благодійну або соціально-направлену діяльність можна. Хоча б для того, щоб це було гарним прикладом для інших. І це, на мій погляд не питання етики. Це, швидше, питання
серйозності намірів і відповідальності за свої дії. Оскільки публічна ініціатива в принципі організовує і об’єднує людей, формує коло однодумців. А коли люди разом, єдині в своїх переконаннях, вони здатні набагато ефективніше діяти і краще допомогти тим, хто цього потребує.

На прикладі пандемії можу сказати, що більшість людей достатньо складно переживали карантин, були пригнічені, відчувалась розгубленість через невизначеність. Адже ми звикли бути активними, займатись якоюсь діяльністю, а карантин и режим самоізоляції стали абсолютно незнайомим досвідом для нас. І все це на фоні невтішної інформації в новинах. Ще й тому дуже важливо, щоб люди дізнавались гарні новини, щоб знали, що навіть у складний і  незрозумілий час вони не залишаться на самоті і є багато людей, які дійсно готові допомогти і підтримати, тому що мають таку можливість. Ми робимо саме так – допомагаємо і говоримо про це, щоб про нас дізнавались ті, кому необхідна наша підтримка. І це працює.

В Європі, США, існує практика - коли компанії публікують спеціальні соціальні звіти. І це вважається нормою життя.

Ще один важливий ефект пандемії, на мій погляд, який залишиться з нами і  буде розвиватися – це усвідомлення того, що ми всі – і бізнес, і кожна людина – по-перше, не застраховані від хвороби і складних життєвих випробувань, а по-друге, лише спільними зусиллями і взаємопідтримкою  можливо впоратися з труднощами і рухатися вперед. Це розуміння відповідальності бізнесу перед суспільством, людьми, на мій погляд, значно переформатує структуру благодійних ініціатив в нашій країні. Адже бізнес дійсно заявив про готовність допомагати і підтримувати людей в такий складний, в тому числі економічно, для себе час.  

Ви згадали про кризу. Вона вплинула на всі сфери – економічну, соціальну. Чи змінить криза ставлення бізнесу до  соціальної відповідальності?

 - Кризи будуть виникати завжди. Це циклічне явище. Іноді криза стає моментом істини  для бізнесу, приводом замислитися – як вести бізнес далі, як забезпечити зростання і результат. Саме тоді приходить визнання того, що без соціальної складової сталий розвиток бізнесу неможливий.

Може і чи повинна держава стимулювати соціально відповідальний бізнес?

- Я переконаний – так. В момент, коли держава зіштовхнулася з труднощами бізнес прийшов на допомогу. Держава, в свою чергу також може надавати представникам такого бізнесу економічні пільги і преференції. В інтересах держави для успішного  розвитку  економіки, развивати і стимулювати соціальну відповідальність бізнесу.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне