UA
Про новини компаній
29.11.2019, 17:04

У Миколаєві обговорили земельну реформу

У Миколаєві обговорили земельну реформу - Фото

У п’ятницю, 29 листопада, у Миколаєві відбувся земельний форум в рамках проекту «Діалоги про Україну», присвячений перспективам введення ринку землі

У заході взяли участь заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко, радник голови Миколаївської ОДА Тетяна Стахевич, народні депутати України Артем Чорноморов, Олександр Гайду, Олександр Пасічний, Ірина Аллахвердієва, Ігор Копитін, директор департаменту АПК Миколаївської облдержадміністрації Олена Піскун, депутати Миколаївської та Херсонської обласних рад, місцевих рад, керівники районів та ОТГ, фермери, небайдужі громадяни з Миколаєва та Херсона.

Головними спікерами заходу виступили Тарас Висоцький та Роман Лещенко.

Вони розповіли присутнім про складові земельної реформи та строки її проведення, кроки Уряду для забезпечення малих та середніх фермерів доступу до фінансування, плани щодо боротьбі з рейдерством, заходи, які вживатимуться для захисту прав власників паїв.

«Три основні цілі земельної реформи: перша - мільйони українців мають отримати можливість вільно розпоряджатись своєю власністю; всі інструменти реформи мають стимулювати економічний розвиток сектору та економіку в цілому, і третє, щоб ті, хто хоче наразі працювати були фермерами, аграрними виробниками, розвивали свою справу  і мали доступні фінансові ресурси», - наголосив Тарас Висоцький.

У ході дискусії учасники заходу обмінялись зауваженнями та пропозиціями. Основними проблемними питаннями стали питання інвентаризації землі, державного майна, детінізації аграрного бізнесу, усунення недоліків податкового господарства для фермерів.

Як результат обговорення, учасники Форуму дійшли згоди по ряду питань. Зокрема, це – запровадження єдиного податку на гектар, можливість викупу землі громадянами та рух до детінізації агробізнесу.

Тарас Висоцький та Роман Лещенко запевнили присутніх, що всі надані пропозиції будуть ретельно розглянуті в Уряді та доведені до відома Президента України Володимира Зеленського.

«У нас національний діалог: ми спілкуємось, аналізуємо і по мірі того, який ми отримуємо зворотній зв'язок, змінюються і вдосконалюються пропозиції», - зазначив уповноважений із земельних питань Роман Лещенко.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне