RU
Про новини компаній
23.01.2020, 08:00

ТОП-10 нетривіальних послуг, які можна отримати в банку

ТОП-10 нетривіальних послуг, які можна отримати в банку - Фото

Ми зібрали найбільш незвичні сервіси, які банки пропонують підприємцям

Клієнтоорієнтований бізнес допоможе клієнту із замовленням піци, навіть якщо той помилився номером телефону. Українські банки вийшли далеко за межі звичних банківських послуг і вдаються до все нових хитрощів, щоб виділитися серед конкурентів і підкорити підприємницьку аудиторію. Ми зібрали найбільш незвичні сервіси, які банки пропонують підприємцям.

1. Райффайзен Банк Аваль об'єднався з VISA, щоб створити супер-бота для підприємців. Попередньо провели дослідження й визначили основні потреби малого бізнесу. У результаті вийшов консьєрж-сервіс, який допомагає за будь-якими інформаційними запитами та в усіх організаційних справах. Основне його призначення – зорієнтувати підприємця в продуктах і сервісах банку.

На додачу тут є консультації для підприємців із юридичних питань, аутсорс бухгалтерських послуг, допомога дизайнера, перекладача, кур'єра й персональний календар. Не забули автори й про прості людські потреби. Бот допомагає з організацією подорожей, онлайн-покупками, пошуком няньки для дитини і навіть може стати персональним сомельє, добираючи для клієнтів персональну колекцію вина.  

2. ПУМБ у своєму інтернет-банкінгу «ПУМБ Online Для Підприємців» не обмежився стандартними функціями, такими як доступ до балансу за своїми рахунками, створення й підписання платіжок, формування виписок за рахунками. Для користувачів сервісу банк забезпечив також персонального менеджера, онлайн-консультації з бухгалтерських, валютних і юридичних питань та навіть можливість додавати свій бізнес на Google-карти всього за кілька хвилин. Інтеграція з ЛІГА:ЗАКОН дала можливість підприємцям – клієнтам банку використовувати сервіс звітності Liga:REPORT. У сервісі підприємці можуть навіть поглянути на свій бізнес очима податкової – докладно ознайомитися зі своїми  розрахунками з бюджетом, переплатами й податковими боргами та сформувати платіжку з актуальними реквізитами. 

3. КОНКОРД банк, наслідуючи тренди, вирішив максимально забезпечити свою присутність онлайн. Банк створив icON25 – інтернет-банкінг, який упроваджує весь спектр банківських послуг. Деякі з них, як-от обмін валют, переказ коштів між картками, оплата комунальних послуг – надаються без комісії.

Фішкою банку став власний процесинговий центр — Procard, який разом із міжнародними платіжними системами розробив і запровадив протокол рівня 2.0 і 2.1 за технологією 3DS, а також програмний комплекс Concord Pay, що дозволяє інтернет-продавцям та інтернет-магазинам безпечно приймати платежі. В особистому кабінеті вони можуть приймати гроші, відслідковувати аналітику щодо грошових потоків та отримувати цілодобову підтримку з боку банку. Якщо ви схаменулися в останній день сплати, наприклад, податків – подейкують, що через «Конкорд» більше шансів встигнути провести всі платежі.

4. Ощадбанк для підтримки малого бізнесу створив цілу програму – «Будуй своє». Основний напрямок програми – навчання й консалтинг для підприємців і стартапів, інструменти для бізнесу від партнерів програми на пільгових умовах  і, разом із цим, рахунки та кредити для бізнесу.

 Завдяки залученню широкого кола партнерів, програма навчання «Будуй своє» різноманітна й максимально практична. Вона містить тести для підприємців, уроки з просування в інтернеті, складання бізнес-плану, корисні матеріали з податкових і фінансових аспектів ведення бізнесу та багато чого іншого. Команда «Будуй своє» навіть запустила власне реаліті-шоу, де 12 обраних підприємців проходять тренінги та практики в різних сферах і розбудовують бізнес на очах у тисяч глядачів. 

5. Банк «Восток» створив чат-бота для фізосіб, який цілодобово готовий відповідати на запитання клієнтів. Бот працює у Viber і Telegram. Окрім онлайн-підтримки, бот допомагає: дізнатися поточний баланс та історію операцій; переказати гроші на інші картки; поповнити мобільний; змінити налаштування картки; знайти найближче відділення чи банкомат.

І якщо вам о 3 годині ночі раптом захотілося купити букет квітів коханій за готівку, чат-бот не залишить вас наодинці із цією проблемою.

6. Креді Агріколь Банк для підприємців розробив клієнт-банк «Стиль». Окрім управління власним рахунком, наприклад оформлення й проведення платежів, заявок на купівлю/продаж валюти, банк надає шаблони виписок різних рівнів, формування в шифрованому вигляді відомостей для зарахування грошей на карткові рахунки співробітників, сумісність із бухгалтерськими системами, що забезпечує обмін даними між системами.

І аж зовсім «небанківська» фішка для клієнтів банку – картка «Сомельє»  від Креді Агріколь Банк. Вона передбачає такі послуги, як відвідування закритих дегустацій найкращих вин із різних регіонів світу,  ексклюзивні консультації щодо вибору вин від особистого сомельє, замовлення сезонних винних сетів.

7. «Ок.Альфа!» - омніканальний інтернет-банкінг і дистанційний помічник для підприємців від Альфа-Банк Україна. Його мета – позбавити бізнес рутинної паперової роботи й допомогти зосередитися на розвитку бізнесу. Серед фішок нового сервісу: швидка онлайн-реєстрація, відкриття рахунку без візиту до банку та ексклюзивні пропозиції від компаній «ЛІГА:ЗАКОН», «Київстар», «Нова пошта», Prom.ua, Headhunter, Бітрікс24, Sendpulse, TILDA тощо на загальну суму 25 тисяч грн. Однією з  переваг «Ок.Альфа!» стала можливість для підприємців безоплатно подати всю звітність через онлайн-сервіс Liga:REPORT. А це означає максимально безболісно й вчасно надсилати звіти до держорганів, не заглиблюючись у всі нюанси бухгалтерської професії. 

8. Онлайн-банк для підприємців від OTPEVOLUTE BY OTP працює як додаток в IOS і Android. Основне позиціонування сервісу – нічого зайвого. Він зосереджений на обслуговуванні рахунку та грошових операціях клієнта, які здійснюються шляхом «пересування» в мобільному додатку.

Із незвичних послуг в EVOLUTE BY OTP – «фотокаса». Клієнтові достатньо надіслати фото рахунку, співробітник EVOLUTE BY OTP заведе платіж, який треба буде «ОKнути» в додатку.

9. Інтернет-Банк iFOBS від МТБ-банку доступний для ФОПів, це стандартний перелік послуг, де є можливість проводити платежі, стежити за депозитами, формувати заявки на конвертацію валюти, а також одночасно працювати з кількома підприємствами. Вигідно виділяється персоналізована пропозиція (картка) для ІT-підприємців. За фіксовану плату банк бере на себе всі бухгалтерські турботи: починаючи від відкриття ФОПу й завершуючи повним аутсорсингом бухобліку.

Проте до рейтингу банк потрапив швидше завдяки різноманітному консьєрж-сервісу, який  може цілодобово допомогти з викликом лікаря, контактною інформацією держустанов і посольств, пошуком конференц-залів, організацією яхт, вертольотів, літаків, екстремальних турів... Також сервіс цілодобово готовий розповісти про свіжі новини, рецепти, магнітні бурі, скласти особистий астрологічний прогноз.

10. Укрсиббанк для малого бізнесу пропонує систему STARACCESS. Щоб зареєструватися в StarAccess, потрібно завантажити й установити утиліту, сформувати електронний ключ і зареєструвати його в банку, особисто відвідавши відділення. Після цього ви отримуєте досить великий спектр послуг, зокрема зможете управляти поточними, кредитними, депозитними рахунками й контролювати рух коштів за ними. Серед іншого, наприклад, виплачувати заробітну плату співробітникам; відкривати карткові рахунки для нових співробітників; надсилати грошові перекази; одержите доступ до довідників кодів МФО, SWIFT-кодів, співробітників.

Проте це лише частина різнобічної програми підтримки малого бізнесу. Серед іншого, банк: сприяє жінкам-підприємцям у рамках програми «Women in business», проводить лекції з фінансової грамотності для IT-спеціалістів, а разом з Radar Tech запустив акселератор для стартапів POPCORP, переможців якого було відібрано до 12 резидентів Fintech Business Camp Tokyo.

Банки, які могли б…

Це не весь перелік банківських послуг для підприємців, які сьогодні є на ринку. Для більшості банків малий бізнес є ласим шматочком, тому спектр пропозицій і послуг для підприємців постійно зростає, а їх креатив - приголомшує. Проте,  безумовно, якісний інтернет-банкінг і дистанційне обслуговування є «must have» для роботи з підприємцями. Прокредитбанк, Південний, Таскомбанк, Кредит Європа Банк, Банк Львів, Індустіалбанк та інші – в усіх цих банків є інтернет-банкінг, який пропонує стандартний перелік послуг для підприємців.

Сьогодні від колись консервативних банків ринок вимагає легких і нестандартних діджитал-рішень. Таких, як чат-бот Reportax, який сьогодні пропонує компанія ЛІГА:ЗАКОН для інтеграції в рамках I.R.I.S. ReporTax дозволяє ФОПам прямо в месенджері за кілька хвилин сплачувати податки та подавати звітність, перевіряти рівень боргу тощо.

Такі партнерські інтеграції дозволяють банкам уникнути великих вкладень і ризиків та запропонувати споживачам нестандартні рішення, посиливши свої позиції на ринку.

Анна Яковенко, керівник інтеграційних проектів І.R.I.S. компанії ЛІГА:ЗАКОН

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне