RU
Про новини компаній
27.01.2020, 08:00

Тепличні помідори та огірки не відрізняються від сезонних

Тепличні помідори та огірки не відрізняються від сезонних - Фото

Чи можуть помідори та огірки бути однаково смачними і корисними цілий рік

Правда чи міф?

Міф про те, що тепличні овочі небезпечні для здоров'я і містять більше нітратів, ніж вирощені в природному середовищі, до сьогодні живе в суспільній свідомості. Але в усьому світі виробництво овочів закритого ґрунту  це не тільки звичайне явище, але і питання продовольчої безпеки країни.

Наприклад, голландські теплиці займають площу понад 60 км2 в країні. Це, можна сказати, ціле місто зі скла, де основна увага приділяється технологіям.

Тепличний ринок Нідерландів є одним з провідних сільськогосподарських ринків у світі завдяки використанню сучасних технологій і передових методів вирощування. Експорт плодоовочевої продукції становить близько 7 мільярдів євро на рік.

Вирощування овочів високої якості в теплицях  дуже складний бізнес. Щоб забезпечити такий рівень виробництва, теплиці повинні працювати професійно та економічно ефективно. Управляти кліматичними умовами і оптимізувати ресурси непросто, тому голландці роками виробляли схеми взаємодії всіх процесів.

Багатий досвід протягом багатьох років в різних галузях садівництва і овочівництва дозволив голландцям зайняти значну частину глобального тепличного ринку. А останні голландські розробки в тепличному бізнесі спрямовані на зменшення споживання енергії та викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Всесвітньо відомий університет Wageningen UR є голландським авторитетом в області досліджень і знань про взаємозв'язок між кліматичними факторами і зростанням рослин, їх виробництвом і якістю. Вони постійно підтримують розвиток тепличної індустрії новим обладнанням, датчиками і матеріалами, а також розробками в області вирощування в теплицях.

Чи можуть помідори і огірки бути однаково смачними і корисними цілий рік? Як і де їх вирощують в Україні? Чи можна знайти якісні плоди на полицях українських супермаркетів взимку? Ліга.нет разом з виробником «Гордій» відповідають на ці питання.

Огірки і томати Уманського тепличного комбінату (УТК) під торговою маркою «Гордій» продаються не тільки в Україні, але і Європі. Ще десять років тому комбінат вперше отримав необхідну для цього міжнародну сертифікацію. Теплиці УТК мають загальну площу 35 гектарів, і це одне з найбільших тепличних підприємств на українському ринку. Ці теплиці найбільш технологічні і єдині в Україні, які працюють 12 місяців на рік.

Технологічне виробництво

Історія підприємства почалася в 1974 році. З того часу разом з провідними голландськими компаніями і фахівцями тут зуміли реалізувати ряд масштабних інвестиційних проектів.

У 2000 році на комбінаті в рамках державної програми нідерландсько-східноєвропейського співробітництва була створена агрохімічна лабораторія ґрунтів, води і добрив «Деметра». У лабораторії в автоматизованому режимі визначають 17 макро- і мікроелементів, що виключає помилку. «Все складається з елементів таблиці Менделєєва,  говорить Антоніна Гордій, головний технолог і начальник агрохімічної лабораторії, яка понад 40 років присвятила роботі на УТК.  Люди не розуміють, що без добрив нічого не виросте! Азот для рослин  це як цеглинки для будівлі, без них нічого не побудуєш. Але всі елементи повинні бути в оптимальному балансі».

На початку 2000-х роках почалося поетапне будівництво теплиць європейського зразка, був побудований новий складський комплекс з новітнім сортувальним і пакувальним обладнанням, створена власна логістична служба.

У 2013-му на УТК з'явилася перша в світі промислова теплиця на світлодіодах. У ній встановили модулі GreenPower LED виробництва світового лідера в області світлових рішень  компанії Philips. Цей проект дозволив назвати тепличне виробництво в Україні дійсно інноваційним. На той момент подібної теплиці не було не те що в Україні, а й в Нідерландах, батьківщині тепличного вирощування. У той же час, ніхто з українських теплиць додаткове підсвічування не застосовував взагалі.

Тепличні умови

Застосування будь-яких новаторських рішень зводиться до того, щоб підвищити врожайність і якість продукції, знизивши при цьому енерго- і трудовитрати.

У теплицях УТК реалізовані новітні розробки в галузі вирощування овочів у закритому ґрунті. Це і інноваційна конструкція самої теплиці, що дозволяє підвищити світловий потік, і складна комп'ютеризована система підтримки мікроклімату, і енергозберігаюча технологія використання парникових газів.

Клімат і споживання енергії в теплиці взаємопов'язані. Найменші коливання впливають на споживання енергії і навпаки. Більше того, всі зміни клімату, чи то пов'язані з освітленням, температурою та вологістю, будуть впливати на врожайність і якість продукту.

Контроль над мікрокліматом в теплицях реалізується за допомогою комп'ютерних систем  вони безперервно аналізують показники повітря і температури всередині і зовні. Для рослин навіть створений так званий туман - додаткове зволоження повітря, яке забезпечує оптимальний клімат, в якому ростуть здорові овочі.

В теплицях "Гордій" у боротьбі зі шкідниками віддають перевагу біометодам. Наприклад, є корисний жучок  макролофус. Його навмисно підсаджують на рослини, щоб він знищував шкідливих комах.

Насіння рослин, які використовує комбінат, не містять ГМО, що гарантують постачальники і підтверджують дослідження овочів.

«Коли запитують про якість і екологічність наших помідорів, завжди відповідаємо, що на нашому столі завжди тільки вирощені в наших теплицях огірки та помідори»,  запевняє сім'я Гордій.

Знак якості

Продукція «Гордій» з 2009 року щорічно проходить міжнародну сертифікацію, що підтверджує відповідність міжнародному стандарту GlobalG.A.P. Її проводить всесвітньо відома компанія SGS.

Наявність такого сертифіката свідчить про безпеку овочів і про належну сільськогосподарську практику. Адже компанія піддається експертному відстеженню всього виробничого циклу  від посівного матеріалу до врожаю.

Перевага наявності GlobalG.A.P.  можливість вийти на європейський ринок. Також це сигнал для споживача, що продукт якісний і безпечний.

Перші поставки на ринок ЄС Уманський комбінат здійснив у 2013 році: кілька фур з огірками і томатами «Гордій» вирушили в польські супермаркети. На сьогоднішній день близько 20% продукції УТК продається на європейському ринку, а це 3 000 тонн на рік.

В Європі, так само, як і в Україні, продукцію «Гордій» можна купити в торгових мережах. Великими закупівельниками в Польщі і Естонії є мережі супермаркетів Biedronka, Netto, Maxima та інші.

Продукція «Гордій» поставляється в Європу цілий рік, що безумовно є підтвердженням якості: супермаркети Євросоюзу пред'являють дуже жорсткі вимоги до безпеки продуктів. При цьому розподіл на комбінаті продукції на експорт і внутрішній ринок не проводиться, адже вся продукція однакова за своїми смаковими властивостями і натуральності.

Тобто, ми в Україні купуємо огірки і помідори «Гордій» такої ж якості, як і європейські покупці цього бренду.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне