Про новини компаній
15.09.2020, 11:55

Teletrade: Економіка України уповільнює падіння

Teletrade: Економіка України уповільнює падіння - Фото

Українська економіка показує непрямі ознаки виходу з рецесії, вважає аналітик Teletrade Сергій Родлер

Українська економіка показує непрямі ознаки виходу з рецесії, вважає аналітик Teletrade Сергій Родлер. Статистичні показники валових обсягів господарства в цілому і їх динаміки визначаться пізніше за підсумками 3 кварталу. Вони будуть відомі не раніше кінця жовтня. Не дарма економісти називають це «посмертний облік», тобто те, що було в минулому. Тому краще враховувати і свідчення важливих випереджальних індикаторів, які показують напрямки тенденцій до фіксації їх результату. Ці прояви доповнюють і підтверджують один одного.

В Україні серед таких тенденцій можна відзначити повернення споживання електроенергії в серпні 2020 р. до торішнього рівня. Особливо явно збільшення видно по відношенню до серпня 2019 року в хімічній, нафтохімічній, харчовій промисловості, промисловості будматеріалів. У цих галузях зростання споживання склало 5%, підрахували в інформаційно-аналітичному департаменті Teletrade.

Обсяг перевезень вантажів залізничним транспортом в серпні виріс на 10,3% в порівнянні з тим самим періодом 2019 р. Вперше у 2020 р. цей показник перевищив рівень відповідного місяця минулого року.

Припинилася дефляція, яка свідчила про падіння споживчого попиту. У серпні ціни зросли на 0,2% в порівнянні з минулим місяцем, а в річному вимірюванні інфляція склала 2,5%.

Експорт залізної руди в серпні збільшився на 13% в річному вимірюванні, за оцінкою Державної митної служби. Цьому, зокрема, сприяло відновлення попиту в Китаї, куди направляється 34% українського експорту даної сировини. Своє значення має і підвищення цін на нього в останні місяці.

В цілому такі прояви дозволяють з обережністю припускати проходження нижньої точки спаду 2020 р. Інвестиційна група ICU поліпшила свій прогноз динаміки ВВП України в цьому році. Вона знизила оцінку передбачуваного падіння до мінус 5,7% з попереднього прогнозу в мінус 6,7%. На 2021 р. очікується зростання ВВП на 5,6% в порівнянні з 2020 р. за прогнозами аналітиків Teletrade.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне