Про новини компаній
14.05.2020, 08:00

Стокгольмський арбітраж: ЮК ARBITRADE уклала вигідну для клієнта угоду

Стокгольмський арбітраж: ЮК ARBITRADE уклала вигідну для клієнта угоду - Фото

Юридична компанія ARBITRADE отримала у Стокгольмському арбітражі позитивний результат незважаючи на пов’язані з пандемією обмеження

Представляючи велике підприємство харчової промисловості в спорі у Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму, юридична компанія ARBITRADE уклала мирову угоду на вигідних для клієнта умовах. В мировій угоді були враховані всі суттєві вимоги позивача в спорі, клієнта ARBITRADE, і на момент закриття провадження у справі її умови були повністю виконані. Більша частина узгодженої суми була сплачена у грошовій формі, інша частина погашена у вигляді комерційної знижки за новим контрактом.

Спір виник через поставку італійським виробником неконтрактного обладнання для виробництва ПЕТ пляшок і банок. Справа була ускладнена цілим рядом факторів, зокрема зустрічним позовом, комплексними експертними висновками з обох сторін та багаточисельними показами свідків. Юридичні питання, на які належало відповісти арбітражному суду, полягали у тому, чи мав право позивач на компенсацію збитків і зниження ціни внаслідок низької продуктивності поставленого обладнання, а також чи несе продавець відповідальність за несвоєчасне встановлення і запуск обладнання.

Багаторічний досвід участі  ARBITRADE в подібних спорах давав підстави розраховувати на задоволення арбітражним судом позовних вимог, проте визнання і виконання арбітражного рішення за місцем знаходження відповідача в Італії могло затягнутися в часі, зокрема через пов’язані з пандемією обмеження. Саме тому незадовго до дати усних слухань та після подачі всіх письмових доказів по суті спору, юристами ARBITRADE були ініційовані переговори з метою укладення мирової угоди на вигідних для клієнтах умовах.

За результатами переговорів спір було швидко та ефективно вирішено. Окрім того, в результаті укладення мирової угоди вдалося зекономити значну суму на арбітражних витратах, які б понесли сторони спору у разі продовження арбітражу, до того ж, частину сплаченого авансу на арбітражний розгляд було повернуто Арбітражним інститутом клієнту ARBITRADE.

Команда ARBITRADE працювала над справою у складі радника ARBITRADE Юлії Черних та юристів Христини Погорецької і Анастасії Сидоренко. Керуючий партнер ARBITRADE Павло Тритеніченко зазначає: «Такий результат став можливим завдяки професійним діям ARBITRADE на всіх етапах: від порушення провадження у справі і ефективної роботи безпосередньо в арбітражі, до супроводу укладання і виконання домовленостей, зафіксованих у мировій угоді. Такі спори стали своєрідною візитівкою компанії. Це вже 14-й спір по обладнанню позитивно вирішений за участі наших юристів у міжнародному арбітражі.»

Юристи ARBITRADE мають багаторічний досвід успішної участі у спорах по поставках обладнання у якості представників як покупця, так і продавця у різних арбітражних інститутах, зокрема в Міжнародному комерційному арбітражному суді при ТПП України (ICAC), Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму (SCC), Міжнародному арбітражному суді Міжнародної торгової палати (ICC), Віденському міжнародному арбітражному центрі (VIAC), Лондонському міжнародному арбітражному суді (LCIA) та інших. Юридична компанія ARBITRADE рекомендована у сфері міжнародного арбітражу і судового вирішення спорів міжнародними та національними рейтингами, зокрема Legal 500, Chambers Europe, Best Lawyers.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне