RU
Про новини компаній
08.06.2021, 12:08

Softprom: Cloud технології очима СЕО

Softprom: Cloud технології очима СЕО - Фото
Павло Жданович, СЕО і співвласник групи компаній Softprom

Думка Павла Ждановича, СЕО і співвласника групи компаній Softprom

Команда департаменту хмарних технологій, компанії Softprom – Advanced Consulting Partner в мережі Amazon Web Services, запитала СЕО і співвласника групи компаній Softprom, як він бачить хмарні технології в розрізі бізнесу.

Павло Жданович, СЕО і співвласник групи компаній Softprom

Хмарні технології в період пандемії набули особливого значення. Коли мільйони співробітників втратили можливість працювати з офісними додатками, пов'язаними з локальної ІТ інфраструктурою, хмари залишалися доступними. Навіть консервативні користувачі в ЄС почали переходити на хмарні технології. Тепер уже ніхто не сміється над терміном cloud security і це швидко зростаючий сегмент, нехай і невеликий. Бум хмарних сервісів, які мало важать та доступні навіть зі смартфона, сьогодні ніхто не може заперечувати.

Які плюси з цього отримують бізнес і топ-менеджери? Головна перевага – це безперервність бізнесу. Ми бачили нещодавно трагедію пожежі дата-центру в Бельгії, але це швидше виняток. Якщо ви обрали постачальника хмарних послуг з першої трійки, таке практично неможливо.

Наступною перевагою буде можливість масштабування і гарантована вартість ресурсів. Бізнес росте і зменшується і при цьому не заплановано, а апаратне забезпечення застаріває дуже швидко і за законом Мура навіть можна спланувати, як швидко.

Для фіндиректора заміна капітальних витрат (CapEx) купівлі серверів, мережевого обладнання на операційні (OpEx) це удача, якщо він дізнається, що платити будуть не стільки, скільки захотілося постачальнику, а скільки споживає. Той же Amazon Web Services (AWS) зазвичай продає своє рішення не ІТ службам, а CEO/CFO як просто задачку дисконтування фінпотоків.

Задають просте запитання "Скільки готові платити за ІТ сервіси, наступні 3-5 років?" Ось стільки? А давайте ми знизимо цю суму і навіть вас прокредитуємо неявно прямо сьогодні. Ваші платежі нам за 3 роки, наведені до сьогоднішньої дати- це ось такі гроші, а ваші інвестиції в сервери, стораджі, роутери, ПЗ, послуги, зарплати – ось такі? Хто може встояти від такої спокуси? У того ж AWS можна ще сильно заощадити, придбавши зарезервовані потужності, якщо впевнені, що вони потрібні вам.

Безумовно, просто ІТ інфраструктура бізнесу не потрібна! Потрібні програми та послуги, які надає ІТ для вирішення ваших завдань. Ось тут рівних хмарним провайдерам за ціною і якістю ви не знайдете у локальних гравців.

В після-ковідному світі мало хто готовий повернутися до офісної роботи. Як забезпечити віддалених співробітників сервісами, і як проконтролювати їхню роботу? Тут альтернативи хмарним сервісам немає – ви можете забезпечити SLA всім вашим співробітникам і централізувати те, що не могли останні 20 років – загальні стандарти бізнес процесів, всіх м'яко змусити працювати в CRM/ERP і користуватися корпоративним чатом. Або можна впровадити хмарне рішення, що використовує AR (Augmented Reality – доповнена реальність) для підтримки віддаленої роботи на виробництві і використовувати дорогу компетенцію людей віддалено.

З хмарами можна з будь-якої точки керувати вашим виробництвом, IoT і т. ін. Хмари дають можливість швидко впроваджувати інновації, це не просто фінанси і економія, а й підвищення вашої конкурентоспроможності, і запуск нових бізнесів.

У чому ж мінуси? Адже не може все бути тільки позитивним?

По-перше, міграція з "землі" в хмари – це часто нешвидко і болісно. Завжди є застарілі legacy додатки, і досвід показує, що будуть потрібні іноді місяці для вирішення проблем у великих компаніях, щоб перейти без втрат.

Йдучи в хмару, ви повинні дуже сильно потурбуватися щодо каналів зв'язку, дублювання і їхньої якості. Та ж безпека – тепер уже зовсім інша історія без периметра, і потрібні нові політики. І скрізь потрібні фахівці. Ось це і є головна проблема, і за що доведеться тепер платити. За DevOps. Погана новина в тому, що конкурувати будете за них зі стартапами і аутсорс розробниками, які живуть за економічними законами швидше Силіконової Долини, ніж вашої країни. Хороша новина – це ринок. Ціни починають падати через конкуренцію, і самі розробники ПЗ, і хмарні провайдери намагаються де можна автоматизувати і замінити DevOps.

Наскільки варто переживати за дані, які тепер не на сервері "під замком", а десь навіть не зрозуміло в якому саме дата-центрі? Хоча більшість державних структур і навіть банків з участю державного капіталу вже давно в публічних хмарах, закони досі це не вітають. Але коли хакери крадуть з держструктур регулярно дані і публікують або зупиняють цілі організації і галузі, я не впевнений, що в дата центрі AWS вони менш захищені.

Проблема тут в "ручках" тих, хто налаштовував захист і, головне, організовував його адміністративно, а не де сервери стоять. Безумовно, відбити DDoS атаку у сервера в AWS можливості набагато більше, ніж у локального сервера. Конфіденційність даних? Якоюсь мірою так, ви можете, відрубавши фізично все з'єднання вашого центру даних з зовнішнім світом, забезпечити її, але все це питання ціни даних і зручності.

Уберізація і продаж всього, як сервіс, дуже вигідна для економіки і навіть для екології. Ви користуєтеся мобільним телефоном для бізнесу? А чим він відрізняється по суті від хмарного провайдера? Всі ми рано чи пізно будемо в хмарах.

Довідка про компанію Softprom

Softprom – Value Added IT Distributor в країнах СНД і Європи. Компанія Softprom заснована в 1999 році і представлена на території 30 країн з портфелем більше 90 світових лідерів за напрямками Cloud, Cyber Security, IT Infrastructure, CAD & Graphics, Video Security.

У 2018 році, Softprom підписав партнерську угоду з Amazon Web Services, лідер хмарних технологій і досяг першим в східно-європейському регіоні статусів Advanced Consulting Partner і AWS Retail Competency, що підтверджує компетенції і професіоналізм команди Softprom.

Softprom надає професійні послуги з тестування ІТ рішень/сервісів, навчання, установки, впровадження та технічної підтримки. www.softprom.com

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне