RU
Про новини компаній
28.12.2020, 10:00

Що відбувалось на ринку праці у 2020: підсумки року від robota.ua

Що відбувалось на ринку праці у 2020: підсумки року від robota.ua - Фото

Перша онлайн-платформа з пошуку роботи robota.ua підбила підсумки року й готова поділитися результатами

2020 рік видався непростим та трансформуючим – пандемія коронавірусу змусила всіх повністю змінити стиль життя та робочі звички. 

Торкнулися ці зміни й ринку праці, адже компанії та пошукачі в Україні стикнулися з безліччю викликів. Перша онлайн-платформа з пошуку роботи robota.ua підбила підсумки року й готова поділитися результатами. 

Активність пошукачів та роботодавців

Наприкінці березня активність і роботодавців, і пошукачів знизилася через впровадження карантинних мір. Проте вже за декілька тижнів, у другій половині квітня, кандидати знов почали активно шукати роботу. 

Водночас більшість компаній навесні поставили на паузу набір персоналу і перестали публікувати нові вакансії. Це підтверджує не тільки динаміка розміщень, а й галузеві дослідження, які robota.ua провела у квітні і в липні, щоб українські компанії могли краще зорієнтуватися в ситуації. 

Зараз активність роботодавців відновлюється, а пошукачі продовжують обирати в якості платформи для пошуку роботи саме robota.ua – восени наша база резюме стала найбільшою в Україні й продовжує динамічно зростати. 

Популярні професії

У 2020 році найбільш затребуваною була робота, пов'язана з продажами. І пошукачі, й роботодавці найактивніше шукали пропозиції саме на таких позиціях.  

За кількістю вакансій ТОП-5 найбільш затребуваних професій виглядала так:

  • Продавець
  • Менеджер з продажу
  • Торговий представник з авто
  • Торговий представник
  • Водій на авто фірми

Кандидати ж найчастіше розміщували резюме на такі професії:

  • Продавець
  • Менеджер з продажу
  • Офіс-менеджер
  • Продавець непродовольчих товарів
  • Продавець-касир

Подивитися інші дані ринку праці за регіонами України, професіями, рубриками, порівняти зарплати, активність кандидатів і пошукачів можна за допомогою інструменту Прозора Робота.

Ситуація в галузях

За результатами серії галузевих досліджень*, проведених robota.ua навесні і влітку 2020 року, три галузі постраждали менше за інші під час коронакризи – Агро, IT і Банки. Найбільше дісталося HoReCa. Що очікувано, адже ресторани, кафе, кінотеатри і готелі були закриті в розпал карантину. Фармгалузь, Промисловість і Торгівля (оптова та роздрібна) відчували себе помірно.

Уже до середини літа багато українських бізнесів почали відновлюватися, обережно відкриваючи нові вакансії. При цьому в IT і Торгівлі вакансій стало значно більше, а ось у HoReCa – навпаки.

Більшість компаній в ході літнього опитування також відзначили, що зарплати не змінилися після пом'якшення умов карантину. У HoReCa відсоток відповідей "значно / трохи зменшили зп" був найвищим, що очікувано.

* В кожному дослідженні брали участь більше 500 українських компаній.

Підсумки

Незважаючи на складнощі, спричинені пандемією, українські роботодавці та пошукачі змогли не тільки вистояти, а й адаптуватися до нових умов. Наприкінці 2020 року активність обох категорій щодня активно зростає. 

Щоб сприяти цьому, в robota.ua протягом усього року запускалися програми, спрямовані на підтримку та розвиток бізнесів, а відтак і пошукачів. 

На початку карантину роботодавці отримали можливість зберегти невикористаний сервіс, а у квітні вони могли взяти участь у безкоштовних антикризових вебінарах. Восени для всіх компаній, які користуються послугами robota.ua, розпочалися щомісячні нарахування безкоштовних вакансій. Ця програма підтримки буде продовжена й у 2021 році, щоб українські роботодавці та пошукачі продовжили знаходити одне одного якомога швидше, простіше та з найменшим стресом. 

Всю історію підтримки українського бізнесу командою robota.ua можна подивитися тут.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Теги: robota.ua
Популярне