RU
Про новини компаній
29.07.2020, 10:20

Ринок - в хмарах: інтерв'ю Давида Асатіані, гендиректора SoftwareONE Ukraine

Ринок - в хмарах: інтерв

Liga.net вирішила познайомитися з Давидом Асатіані й розпитати про те, як криза вплинула на IT, і чому після США і Грузії, Давид вибрав Україну

На правах спонсорства

Представництво SoftwareONE в Україні відкрилося в серпні минулого року. Найбільший в світі партнер Microsoft і надійний партнер інших вендорів хмарних технологій зі штаб-квартирою в Швейцарії зайняв місце Comparex в результаті злиття двох брендів. Через рік, у квітні 2020-го, українське представництво компанії знайшло нового генерального директора - Давида Асатіані.

Liga.net вирішила познайомитися з Давидом й розпитати його про те, що змінилося в компанії після злиття, чому пішов попередній генеральний директор, чому Давид вибрав Україну для роботи і як коронакрізіс вплинув на IT-ринок.

Давид Асатіані перейшов в SoftwareONE з посади директора з розвитку регіонального бізнесу SAP в Кавказькому регіоні. До цього він працював на топових позиціях в Microsoft, Oracle і PeopleSoft. Давид відкрив і очолював офіс Microsoft в Грузії з 2010 по 2016 роки, а до цього працював в штаб-квартирі Microsoft в Сіетлі.

SoftwareONE - один з найбільших гравців IT-ринку. Поясніть, чому коронакриза неоднорідне відбилася на IT-індустрії? У той час як одні компанії скорочували штат і заморожували проекти, інші - найняли нових людей і збільшили доходи. У чому секрет успіху?

У першу чергу, кожна компанія на ринку володіла власним рівнем фінансових можливостей, своєю специфічною корпоративною культурою і певним станом справ на момент введення карантину.

SoftwareONE Ukraine - надійний партнер багатьох великих локальних компаній. Наші сервіси націлені в тому числі на безпечну роботу в віртуальній хмарі. Тому в період карантину, коли клієнти збільшили звичні обсяги замовлень, доповнивши їх новими запитами на хмарні рішення для ефективної і безпечної віддаленої роботи від Microsoft та інших вендорів, ми виявилися готові підібрати і забезпечити необхідні послуги. По-друге, наприклад, таких компаній наслідували інші гравці ринку, в тому числі з середнього бізнесу. Крім цього, ми активно підтримали антикризові рішення Microsoft. Зокрема, допомагали налаштовувати ліцензійні пакети рішень для дистанційного навчання школам і університетам, абсолютно безкоштовно для них. Це важливо було зробити в дуже стислі терміни, адже наближалося  закінчення навчального року та сесії. Тому для нас весна пройшла в умовах постійних овертаймів, всі були дуже завантажені. Але кожен співробітник розумів, що успішний результат всього завдання може залежати саме від його вкладу. Перше, що я відзначив на новій посаді - професійну командну роботу. Ми нікого не звільнили і не скорочували зарплати, а навпаки - підсилили команду новим CFO, кількома продавцями, сильним маркетингом. Днями найняли ще кількох менеджерів для ведення нових замовників, оскільки їх помітно додалося. Та й попит на хмарні рішення виріс, ми постійно отримуємо нові запити і готові запропонувати клієнтам свою експертизу.

Думаєте, ця криза в цілому трансформує сферу? На ринку існує думка, наприклад, що ті ж hardware-компанії почнуть переносити виробництва ближче до ринків збуту. 

Не думаю, що будуть якісь фундаментальні зміни в роботі IT-компаній. Можливо, hardware-компанії і перенесуть виробництво якихось критичних елементів ближче до ринків збуту. Але в цілому все залишиться, як було, адже у виробництві ключовий момент - економічний, а значить в пріоритеті все одно будуть локації з більш доступною робочою силою.

Набагато більш значущі зміни, на мій погляд, можуть відбутися в сфері освіти. Якщо проаналізувати, це єдина індустрія, яка ось уже 50 років працює, практично не змінюючись: люди все ще отримують освіту, фізично перебуваючи в навчальних закладах. Але на карантині багато вузів випробували дистанційний формат і навряд чи тепер відмовляться від нього - такий формат виявився зручним і - хоч і не без складнощів - замінив звичні процеси навчання.

Наша компанія була і залишається активно залучена до цього процесу, як уже згадувалося. Попит на дистанційний формат виріс дуже швидко, хоча університети і школи були захоплені зненацька. Використання новітніх технологій завжди може викликати труднощі без належного технічного супроводу. Тому українські фахівці SoftwareONE допомагають налагоджувати роботу й надають консультацію з усіх питань використання продуктів для дистанційного навчання.

Варто зазначити, що чимало українських університетів досить швидко зорієнтувалися в змінах і скористалися пропозиціями від наших партнерів-вендорів. Це дає підстави вважати, що в майбутньому університети не тільки перейдуть в хмарні рішення, але і зможуть стати драйвером нових розробок для освітньої сфери - що, безумовно, позитивно позначиться на ІТ-секторі і економіці в цілому.

Чи можна сказати, що Ви з карантину виходите з перемогами?

Дивлячись що вважати перемогою в умовах пандемії. Ми намагаємося вибудовувати бізнес на людських цінностях. Ми дійсно збільшили обсяги продажів, зміцнили відносини з партнерами і клієнтами, а також - що важливо - виправдали довіру тих клієнтів, які увійшли в кризу вже з нашими хмарними рішеннями і тому пережили карантин без особливих втрат в продуктивності. Хоча про закінчення кризи рано говорити. Не падає попит на наші рішення, особливо в споживанні сервісів для Microsoft Teams, перенесенні додатків в хмару Azure, рішеннях з безпеки та інше.

Для нас також важливо, що не тільки масштабні компанії, але також середній і малий бізнес оцінив переваги ліцензійних продуктів. Йдеться не тільки про самі «хмари» - вже багато разів згадувалося, що це було самим затребуваним продуктом в умовах віддаленої роботи зі зрозумілих причин. Але крім хмарного рішення, багатьом потрібен і ліцензійний захист даних в цій хмарі. Що взагалі відрізняє ліцензійний продукт від його безкоштовних версій? Ліцензійний - значить офіційно придбаний і включає технічну підтримку від виробника, доступ до нових версій і оперативну допомогу в вирішенні проблем, якщо вони з'являються. Це суттєва різниця і розумний бізнес готовий за неї платити.

До кризи переваги інструментів безпеки і захисту даних більшою мірою полягали в автоматизації бекапів (резервного копіювання даних) і моніторингу систем для запобігання втрати, витоку або спотворення даних, виключення людського фактора з процесів високої точності і великих ризиків. Під час кризи наявність таких інструментів, скоріше, зіграла одну з ключових ролей у швидкій адаптації кожної з невеликих компаній до дистанційної роботи. Корпоративні персональні комп'ютери (ПК), як правило, оснащені хоча б мінімальним набором захисту даних і безпечного доступу - антивіруси, шифрування, аутентифікація, VPN. Але не всі компанії можуть забезпечити працівників ноутбуком - співробітникам доводиться підключатися до даних компанії з особистих ПК. Такі пристрої можуть нести пряму загрозу корпоративній інформації. Для цього є інструменти захисту, покликані не тільки перевіряти особистий ПК на утримання ризиків, а й убезпечити дані від витоку або втрати на будь-якому мобільному пристрої. У корона кризу попит на такі продукти зростає.

А як в цілому постачальники програмного забезпечення пережили коронакризу? Чи змінилося щось для цього сегмента?

На карантині сильно виріс запит на програмне забезпечення (ПЗ) і хмарні рішення не тільки для індивідуального користування, а й для бізнесу. І, відповідно, зросло навантаження на постачальників ПЗ. З нашою допомогою вони підключили до хмари безліч нових організацій, які раніше не надавали значення подібним сервісам. Все це вилилося в звіти різних виробників ПЗ, в яких вказано величезне зростання користувачів в різних хмарних рішеннях. Як видно з динаміки цін на акції лідируючих технологічних компаній, криза сприяла їх помітному зростанню.

Давайте перейдемо від загального до конкретного. Відома багатьом в Україні компанія Comparex стала частиною SoftwareONE в серпні минулого року. Розкажіть про це злиття - чому вирішили купити Comparex? Що змінилося або зміниться в майбутньому після злиття?

Comparex, яка була представлена ​​в Україні близько 10 років, історично була більш сфокусована на східно-європейських ринках, що розвиваються. SoftwareONE ж мала більшу вагу в країнах Західної Європи, Америки та Азії - тому їх злиття було цілком логічним комерційним ходом. У результаті кількість представництв зросла в 2,5 рази - до 150 локацій в 88 країнах, а валовий прибуток SoftwareONE в світі збільшився на 4,3% за рік і склав 737,2 млн швейцарських франків.

Для клієнтів в Україні це означає, що вони отримають ще більш якісний сервіс і безперервний потік важливих інновацій SoftwareONE з усього світу. У компанії понад 60 000 клієнтів по всій планеті.

Наприклад, уже в кінці 2020 року ми плануємо представити в Україні власну платформу SoftwareONE - PyraCloud. Вона націлена допомогти великим компаніями, які закуповують мультивендорне ПЗ, ефективно управляти цими закупівлями, вчасно оновлювати програмне забезпечення і зручно мігрувати з одного рішення на інше.

Ви очолили компанію зовсім недавно. Чому пішов попередній директор, який займав цю посаду більше 10 років? Чи змінилася  через це команда?

Сергій Пуріш створив ефективну команду в Comparex, мені довелося з ним працювати кілька років тому, коли я представляв інтереси Microsoft в Україні. В нашій індустрії є одна особливість - приблизно через 8-12 років одноманітної роботи настає так званий "career itch" ("кар'єрний свербіж"). Людині хочеться розвиватися далі, робити щось нове, спробувати себе в іншій ролі, можливо, в ролі власника компанії. Думаю, однією з причин рішення Сергія було якраз бажання спробувати себе в іншій індустрії або ролі. Він допоміг мені влитися в новий колектив з кістяком команди в SoftwareONE Ukraine. Це говорить про здорову корпоративну культуру і про те, що команда була сформована правильно: ключові співробітники відчувають лояльність до того, що вони роблять.

Ви багато років працювали на ринку США - більшому, розвиненому й стабільному. Чому Україна? 

Розумію, що це може здатися трохи дивним. Але, по-перше, я вже працював в Україні в 2017 році, коли представляв Microsoft, і почав знайомитися з цим ринком. По-друге, намагаюся брати якомога більше хорошого досвіду в країнах, де працюю. Зараз бути GM в Україні для мене - в тому числі можливість пізнання нового ринку в момент, коли він змінюється, коли країна змінюється, причому не тільки економічно, але і соціально. Це цікавий крок.

Зміна менеджменту - це завжди можливість робити якісь речі з іншою енергією, настроєм, позивом. У мене великий досвід роботи в багатьох компаніях Америки і Східної Європи, я ділюся цим досвідом з командою, передаю нові погляди на існуючі процеси і динаміку ведення бізнесу. І навпаки: беру багато нових знань від своєї нової української команди.

SoftwareONE працює в 88 країнах. Скажіть, яке місце серед них займає Україна за рівнем цифровізації бізнесу?

Звичайно, рівень дигіталізації в Україні відстає від Західної Європи, Америки, Японії. Але треба розуміти, що у Західної Європи було набагато більше часу для спокійного і послідовного розвитку економіки, ніж у України. Малий і середній бізнес в пострадянських країнах складають не найбільшу частину економіки. Домінують великі бізнеси. А в таких умовах всі інновації, і тому цифровізація також, ґрунтуються на великих гравців. Але в ідеалі, інновація повинна йти від малого і середнього бізнесу. В Україні цей процес йде, але повільно на даному етапі. У той же час зараз Україна наздоганяє Захід у застосуванні хмарних рішень набагато швидше, ніж деякі західні країни. Ті компанії, які хочуть вести або вже ведуть бізнес з розвиненими країнами, зобов'язані сьогодні працювати на ліцензійному софті, добре захищати дані - в іншому випадку з ними не будуть співпрацювати іноземні інвестори, клієнти або партнери.

Я дивлюся на Україну як на країну, ІТ-потенціал якої дозволяє стати лідером у Східній Європі з цифровізації. Україна вже встала на цей шлях. Інвестиції в легальний софт і надійні рішення сьогодні - це розширення всього ІТ-сектору країни завтра. Це також спричинить створення нових робочих місць, зміцнення позицій на міжнародному ринку, підвищення довіри до українських компаній, що так необхідно в сьогоднішніх умовах.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне