RU
Про новини компаній
22.10.2020, 09:00

Навіщо ЖК RiverStone створив закриту Алею сучасного мистецтва

Навіщо ЖК RiverStone створив закриту Алею сучасного мистецтва - Фото
Пар ЖК RiverStone

Ми розібралися, навіщо забудовникові культурний проект на території комплексу та чи збільшить такий хід продажі

Компанія "Міськжитлобуд" створила для жителів свого ЖК RiverStone Алею сучасного мистецтва. У парку житлового комплексу вздовж усього променаду встановили шість скульптурних композицій. До їх створення залучили відомих українських скульпторів різних поколінь і шкіл.

Ми розібралися, навіщо забудовникові культурний проект на території комплексу та чи збільшить такий хід продажі.

Як з'явилася ідея створення Алеї?

Алея сучасного мистецтва розташована на закритій території ЖК RiverStone. Цей проект створений за концепцією комплексної забудови "місто в місті". Головна особливість такого формату – це будівництво не лише будинків, а й усієї супутньої інфраструктури. "Місто в місті" з'явилося на ринку кілька років тому. Першопрохідцем можна назвати компанію ТММ з її житловим комплексом "Сонячна Брама". Сьогодні близько 25% нових проектів житлових комплексів створюють у форматі "місто в місті". При цьому забудовники не просто зводять будинки та первинну інфраструктуру – аптеки, магазини, банківські відділення та дитячі майданчики, – а створюють атмосферу житлового комплексу.

"У ЖК RiverStone серед резидентів велика частка сімей. У нас розвинена інфраструктура для дітей: кілька майданчиків, багатофункціональна арена, садок, школа. Є парк, під який відвели 5,5 га з 7,5 га. І ми хотіли дати їм можливість не просто відпочити, а відволіктися від повсякденних турбот і потрапити в арт-простір, створений українськими скульпторами", – пояснює начальник відділу продажів і маркетингу ЖК RiverStone Ангеліна Деревльова.

Які скульптори брали участь у створенні проекту?

Над створенням Алеї сучасного мистецтва працювали шестеро талановитих українських скульпторів. Куратором проекту виступив Костянтин Добрянський – заслужений художник України, член Національної спілки художників України (НСХУ). Він також став одним з авторів проекту. Його композиція "Краєвид" – про взаємозв'язок і взаємодію людини, природи та всесвіту як єдиного цілого. "Досліджуючи й пізнаючи світ, ми пропускаємо все через свої сенсори – структури сприйняття. Ми занурюємося в самих себе й зустрічаємо нескінченну кількість неймовірних загадок та обріїв – таємничих, шокуючих і прекрасних, як космічні пейзажі", – каже Добрянський.

У народного художника України Миколи Білика – ще одного члена команди авторів Алеї – найдовша творча біографія. Його роботи експонуються як в Україні, так і за кордоном. Киянам знають його як автора пам'ятника Ярославу Мудрому біля "Золотих воріт" і за реконструкцією пам'ятника Княгині Ользі, Андрію Первозванному, Кирилу і Мефодію біля Михайлівського собору. Для ЖК RiverStone Микола Білик створив ліричну скульптуру "Роздуми". "Упевнена, що ця робота нікого не залишить байдужим", – зазначає Людмила Лисенко, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури –  НАОМА.

Триптих "Метаморфози" створив талановитий український скульптор, член НСХУ Костянтин Синицький. Цього року він отримав свій третій Гран-прі Всеукраїнського триєнале скульптури. "Метаморфози" спілкуються з глядачем мовою абстракцій. Три модулі зі скрученого чорного металу нагадують живих істот на тлі монотонної стіни темного-сірого кольору. Вони ніби сперечаються одна з одною, ця бесіда може тривати вічність.

Роботи учасника проекту Олександра Михайлицького, члена НСХУ, експонуються по всій Україні. Для Алеї сучасного мистецтва ЖК RiverStone він створив чуттєву скульптуру "Спільний простір". Вона дивує своєю ніжністю й водночас ставить багато питань: чому жінка й чоловік не разом, а може вони є відображенням одне одного? "Візуальне рішення скульптури ідеально точно передано назвою роботи, адже контрформи жіночої й чоловічої постатей не замикають себе в просторі, а немов продовжують його назовні, розширюючи межі "спільного простору", – каже Ольга Собкович, мистецтвознавець і член міжнародної асоціації мистецтвознавців АІСА.

Ще один автор Алеї Петро Гронський – наймолодший учасник проекту, але вже доволі відомий талановитий скульптор. Його роботи експонуються не лише в Україні, а й у Європі. Для Алеї Гронський створив скульптуру "Силуети". "Їх можна сприймати як абстрактні об’єми, що навіяні мотивами з рослинної або людської природи, а можна згадати й образ біблійної Трійці", – каже Людмила Лисенко.

Останній учасник команди – віртуозний Адріан Балога, член НСХУ, заслужений художник України, лауреат міжнародної премії ім. Г.Сковороди. Його монументальна робота "Коріння" завершує Алею сучасного мистецтва. "[Моя робота] символізує людство, його прагнення до пізнання й перетворення світу шляхом поділу матерії на елеплементарним частки і утворення з них нових форм і змісту", –  пояснює автор.

Створення культурного простору у дворі житлового комплексу, за словами Ольги Собкович, чимось нагадує досвід німецького міста Мюнстер, де у разі забудови до бюджету, крім усього іншого, одразу закладають і план облаштування території творами public art.

Чи збільшує Алея сучасного мистецтва продажі в ЖК RiverStone?

Відкриття Алеї сучасного мистецтва на території житлового комплексу свідчить радше про переосмислення формату комплексної забудови "місто в місті". Бо зазвичай забудовники якщо й створюють додаткові "фішки" в своїх проектах, то лише ті, що підкреслюють статусність житла та його приналежність до певного класу – сигарні лобі, "зелені" дахи або тераси.

Натомість скульптурні композиції апелюють до духовних цінностей, а відмова забудовника від наслідування знаменитих архітектурних символів, наприклад Ейфелевої вежі, свідчить про високий рівень культури.

"Якщо говорити про комерційну складову, то витрата грошей на мистецтво – спірний крок. Але нашою метою не було отримання лише доданої вартості", – наголошує Ангеліна Деревльова.

За її словами, Алея прекрасно доповнює ту внутрішню атмосферу затишку житлового комплексу, розташованого на березі Дніпра, що створювалася роками.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Теги: ЖК RiverStone
Популярне