RU
Про новини компаній
23.12.2020, 10:40

Міфи про VPN-сервіси, або Для чого вони насправді потрібні

Міфи про VPN-сервіси, або Для чого вони насправді потрібні - Фото
Фото - Depositphotos.com

Спойлер: VPN потрібен не тільки, щоб отримувати доступ до заблокованих ресурсів

Про сервіси VPN користувачі частіше згадують, коли потрібно обійти обмежений доступ до чогось – будь то контент, недоступний в країні користувача, або сайт, соцмережа. Про це говорить статистика використання VPN-сервісів.

Але вони потрібні не тільки ситуативно для доступу до "заборонки", а на постійній основі, щоб підтримувати безпеку доступу до інтернету і приховувати користувача від рекламодавців.

Однак навколо VPN-сервісів склалося чимало міфів, і нижче ми відповідаємо на три, на наш погляд, найпоширеніших.

VPN потрібен тільки тим, кому є що приховувати

Насправді, кожному з нас є що приховувати – наші дані. Якщо ви вже дивилися фільм "Соціальна дилема" від Netflix, то розумієте, що чим більше про дії користувача в інтернеті знають пошуковики, сайти і соціальні мережі, тим більше вони можуть впливати на те, як користувач діє в інтернеті. Для них ваші дані – ресурс, на якому вони заробляють. І VPN може допомогти розмити так званий "цифровий слід", на підставі якого компанії складають портрет користувача, щоб показувати йому найбільш чіпляючі рекламу і контент.

Грубо кажучи, VPN шифрує трафік, який приймає з вашого пристрою на свій сервер, а потім направляє його на потрібний вам сайт. Таким чином, сайт зустрічається не з вашою IP-адресою, а з сервером VPN-сервісу, який розташований де-небудь в Парагваї. Це ускладнює компаніям завдання дізнатися, які сайти ви відвідуєте, які програми використовуєте, або в принципі впізнати вас.

Крім того, захищати дані просто необхідно, коли ви підключаєтеся до громадських, незахищених Wi-Fi-мереж. Тому що, перехопивши ваш трафік, зловмисники можуть вкрасти ваші паролі і CVV банківських карт, які ви вводите на сайті через незахищену мережу Wi-Fi.

VPN – він і в Африці VPN, навіщо за нього платити, якщо є купа безкоштовних

Платні та безкоштовні VPN – це не одне і те ж. Тому що, якщо ви не платите за сервіс грошима, значить, платите чимось іншим. Наприклад, знову-таки, своїми даними. Іронічно, але безкоштовному VPN-сервісу теж потрібно підтримувати сервери і на це потрібні гроші, які вони можуть заробити, продавши дані про ваші відвідування і покупки якій-небудь компанії. Через безкоштовний VPN-сервіс можна отримати доступ до заблокованих ресурсів, але на безпеку і конфіденційність сподіватися не варто. Досить згадати безліч гучних історій про витік даних мільйонів користувачів подібних сервісів. Одна з останніх сталася буквально три місяці тому.

Платні ж VPN-сервіси заробляють на платній підписці. А тому вони більш зацікавлені в збереженні конфіденційності користувачів, готових їм за це платити. До того ж, платити доведеться не так багато. Наприклад, якщо купувати підписку відразу на два роки від сервісу Surfshark , то вартість одного місяця обійдеться в 2,5 долари.

З VPN в інтернеті можна розслабитися

На жаль, незважаючи на те, що хороший VPN-сервіс може захистити ваш трафік від перехоплення по незахищеному Wi-Fi, а вашу IP-адресу – від рекламних мереж, VPN не скасовує базові правила кібергігієни. Сервіс не зможе зупинити, якщо ви самі захочете відкрити підозрілий файл або передати свої дані зловмисникам.

Тому розслаблятися не варто. Крім того, навіть платний VPN не гарантує анонімність на 100%. Заходячи в інтернет, ви все одно залишаєте там ті чи інші свої сліди. Якщо ви використовуєте VPN, але користуєтеся пошуковою системою через свій аккаунт, інтернет-провайдер не знатиме, де ви ходили, а пошуковик – знатиме. Будьте уважні і усвідомлено залишайте свою інформацію в інтернеті, особливо, коли реєструєтеся через свої акаунти, вносите дані банківських карт, відзначаєте геолокацію і викладаєте фото.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Теги: VPN