RU
Про новини компаній
27.08.2020, 10:00

Корисна криза: як Covid-19 допоміг зміцнити бізнес

Корисна криза: як Covid-19 допоміг зміцнити бізнес - Фото

У результаті пандемії постраждали майже всі галузі, але одна з ринкових ніш відновилася на подив швидко, і це - бізнес Coffee to Go

Посткарантинна криза в Україні внесла свої корективи в розвиток багатьох компаній. Постраждали майже всі галузі та напрямки, але одна з ринкових ніш відновилася, на подив, швидко, і це – бізнес Coffee to Go.

Не можна заперечувати, що закрилося багато кафе та ресторанів. Сегмент HoReCa постраждав не менше за інших, але швидкість, з якою відновилися невеликі кав'ярні, просто вражає. І на це є об'єктивні ринкові причини:

 • вони «живуть» близько до клієнтів, оперативно переорієнтовуючись на мінливі потреби ринку;
 • відкриття та закриття кав’ярні не складає таких труднощів, як решти бізнесів, що продають товари та послуги;
 • якщо маленькому продуктовому магазину для роботи потрібні десятки постачальників, то кав'ярні для розвитку цілком достатньо одного;
 • кава – це поєднання ручної праці та автоматизації, при цьому останньої складової стає все більше, зі збереженням того ж смаку напоїв чи навіть з його поліпшенням.

Все це створює ту неповторну культуру кави, розквіт якої ми зараз спостерігаємо. Чи в силах гравці кавового ринку зробити так, аби після розквіту кави не стався її стрімкий занепад? Інакше люди зненавидять COVID-19 ще й за втрату однією з найбільш улюблених частин нашого життя – смачної кави, що бадьорить, в усіх її проявах.

Втім, в умовах підвищених вимог до безпеки, ми бачимо і безліч позитивних сторін:

 • люди стали частіше мити руки, а використання антисептиків вже увійшло у звичку;
 • перехід від готівки до електронних грошей (можливо, ми наздоженемо Швецію не тільки за рівнем споживання кавових напоїв (понад 10 кг в рік на людину), але й за рівнем відсутності готівки);
 • автоматизація приготування напоїв: на зміну бариста, стандартним кавомашинам і вендінговим автоматам приходять суперавтоматичні кавомашини, що поєднують переваги всіх попередників.

Вендінг обличчям до клієнта в сегменті кави To Go

Кава to Go: «взяв і побіг». Такий підхід став особливо популярним з початком карантину. Так, якась частина людей перестала пити каву поза домом, але багато хто перейшов на каву to Go, уникаючи знаходження в закритому приміщенні і знижуючи ризики контакту з оточуючими.

У такому підході криється одночасно і криза сфери, і її перевага. Люди стали надмірно піклуватися про гігієну, побоюються контактувати з бариста. Вони готові проміняти «крафтову» чашку кави, приготовану за індивідуальним рецептом бариста, на щось автоматизоване, але гарантовано безпечніше. Їх цілком можна зрозуміти та складно дорікнути.

В цьому ж і перевага: люди все більше відходять від традиційного методу приготування бариста і звикають до автоматизації звичного їм процесу. Саме зараз ідеальний час переходити на автоматичне обладнання. Компанія Gemini Espresso пропонує найсучасніший на ринку підхід: суперавтоматичні кавомашини.

Що ж це таке? І чим вони «супер»?

Суперавтоматична кавомашина – апарат, який дозволяє повністю запрограмувати виробничий процес. Для приготування кави достатньо вибрати бажаний напій  та натиснути на кнопку – все інше кавомашина зробить самостійно.

Повний цикл роботи з кавою – їх головна перевага. Багатьом колишнім завсідникам кав'ярень, які в нових реаліях беруть каву з собою, важливі якість і смак «як в професійній кавомашині». Суперавтоматична кавомашина може їх забезпечити. Наступна її перевага – ексклюзивно висока якість. Справжніх любителів кави менше не стало, і запропонувати їм хороший напій в форматі to Go вкрай важливо.

Третя сильна сторона суперавтоматів – оперативність. Вони здатні приготувати до 200 чашок кави за годину! Прискорений цикл готування кави та одночасне виконання декількох завдань скоротять час очікування до десятків секунд. Бариста тут явно програє конкуренцію. До того ж, наймати спеціально навчений персонал (бариста, касира) більше немає потреби, адже кава готується одним натисканням кнопки, а оплата проходить безконтактно. Тепер ви можете сміливо оптимізувати робочі процеси й підвищити коефіцієнт ROI.

Мінус бариста. Мінус касир. Плюс автоматизація. XXI століття набирає обертів

Бариста може випадково пролити вашу каву, додати занадто багато молока, або просто буде повільним саме тоді, коли ви дуже поспішаєте. І напій, погодьтеся, завжди трішки, але різний, навіть в однієї й тієї ж людини, що робить вам каву кожного дня. З суперавтоматичним обладнанням такого не станеться.

Приготовлені перша і сота чашка на такій кавомашині матимуть однаковий смак, чого не завжди може досягти навіть професійний бариста. Якість і обсмажування зерен від Gemini Espresso прагнуть до абсолютної уніфікації в рамках кожного сорту, щоб смак залишався стабільним – таким, яким ви відчули його вперше.

Суперавтоматична кавомашина ніколи не пересипле зерен, не переллє молока і, що важливо для власника – ніколи не вип'є чашку кави «за рахунок компанії». Касир, який приймає готівку, може бути обдуреними або обдурити. З суперавтоматом же напій оплачується безконтактно – карткою або телефоном.

З зоною самообслуговування економія гарантована: математично точна звітність дозволяє планувати терміни окупності з точністю до чашки. Кавомашина нового покоління сама просигналізує про несправності, необхідність поповнити запаси кави, молока або води.

 

Бізнес-карта компанії Gemini Espresso:

 • лідер ринку свіжообсмаженої кави: широкий асортимент товарів, велика світова географія закупівель кави;
 • експерт в області суперавтоматичного кавового обладнання, який співпрацює безпосередньо з заводом-виробником в Німеччині;
 • досвідчений підрядник в організації кавових зон самообслуговування;
 • повний цикл обслуговування та постачання 360 для кавового бізнесу;
 • сертифікований сервісний центр.

Згідно з маркетинговими дослідженнями із Західної Європи, США та Канади, виробники й постачальники кавового обладнання переглянули свої стратегічні плани. Вони намагаються задовольнити зростаючий попит на суперавтоматичне кавове устаткування, яке не потребує постійного контакту з людиною. Значне зростання кавових зон самообслуговування протягом наступних десяти років прогнозували ще у 2016 році, але COVID-19 вніс свої корективи та прискорив зростання даного напрямку в рази. Тому сьогодні ті бізнеси, які пережили першу хвилю COVID-19, активно готуються до 2-ої, 3-ої, впроваджують кавові зони самообслуговування, формуючи таким чином подушку безпеки для свого бізнесу.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Теги: Gemini Espresso
Популярне