RU
Про новини компаній
16.03.2021, 10:00

Керівний партнер Fondy Валерія Вагоровська: Ми прагнемо бути всюди, де є МСБ

Керівний партнер Fondy Валерія Вагоровська: Ми прагнемо бути всюди, де є МСБ - Фото

Інтерв'ю з керівним партнером Fondy Валерією Вагоровською

Рік "чорних лебедів" – так, можливо, будуть називати турбулентний 2020-й потім. Але навіть у цей непростий час деякі компанії активно працювали самі і давали можливість працювати іншим. FinTech-компанія Fondy, як платіжна платформа для бізнесу, в локдаун допомагала підприємцям швидко перебудуватись і почати приймати платежі онлайн. Немає сайту? Потрібен час, щоб запустити лендінг, а оплату потрібно прийняти сьогодні? Не біда! Відправляєте онлайн-інвойс і приймаєте оплату з будь-якого куточка світу. Ми поговорили з керівним партнером Fondy Валерією Вагоровською про непростий 2020 і планах на 2021, жінок у FinTech, виграну Mayor's Programme London і потрапляння у рейтинг "ТОП-50 найвпливовіших жінок у FinTech" в Україні".

2020 рік став часом випробування на міцність для всіх підприємців, але найбільше вдарив по жінках ...

У матеріалах Woman, Business and the Law 2021 від World Bank Group йдеться прямим текстом: "Схоже, що саме жінки будуть нести основний тягар наслідків пандемії для глобальної економіки". Жінки більше були задіяні у найбільш постраждалих галузях. У локдаун жінкам-підприємцям довелося "увімкнути" максимум тайм-менеджменту, щоб організувати не лише свій робочий процес, але і навчання дітей, і домашній побут. Добре, що з'явилося багато чудових платформ з навчання, занять спортом, курси, тренінги, які допомагають організувати час дитини і дають тобі можливість сконцентруватися на справах.

До речі, у 2020 році стало очевидно, що для жінок FinTech, як і всі IТ-компанії, – більш виграшне середовище, ніж той же готельний, ресторанний бізнес, туризм ... Працюючи в галузі, де віддалена робота не є критичною, жінки змогли набагато швидше адаптуватися до змін. Зі свого боку, ми, як FinTech-компанія, і в карантин продовжували працювати самі і допомагали працювати іншим.

Яким чином?

З початку року взяли за мету допомогти якомога більшій кількості компаній МСБ адаптуватися до ситуації і почати приймати платежі онлайн. Таким чином, ми допомагали як мінімум – вижити, як максимум – розширитися, вийти на нові ринки, знайти клієнтів не тільки в Україні, а й за її межами. Навіть тим, хто до цього був орієнтований виключно на офлайн-продажі, локдаун не залишив вибору – їм довелося перейти в онлайн. Багато підприємців побачили, що їхній бізнес може залишатися локальним, але при цьому знаходити клієнтів і в інших країнах. Для людей кордони можуть бути закриті, але товари та послуги так само доставляють по всьому світу.

Ваше навантаження у 2020 було вищим, ніж до того?

Нам довелося перебудуватися, прискоритися. У цей час такі наші підрозділи, як підтримка клієнтів, працювали в рази інтенсивніше. Якщо до 2020 року клієнт міг в спокійному режимі підключитися, протестувати сервіс і почати приймати платежі, то в локдаун багатьом клієнтам потрібно було перейти в онлайн протягом дня. Це було питання їх виживання, і ми це чудово розуміли. Тому внесли зміни в програмні комплекси і процеси, і максимально прискорилися.

Крім того, в 2020 році ми витратили багато сил на поліпшення продукту. Влітку запустили ПРРО, причому його підключення і використання є безкоштовним для компаній, які приймають платежі за допомогою Fondy. Це зручно – ти один раз інтегруєшся з Fondy, і далі багато питань вже вирішуємо ми.

Сьогодні ваш головний продукт – платіжна платформа для бізнесу. Диверсифікувати бізнес, виводити на ринок інші продукти плануєте?

Ми – сервісна компанія, для нас найважливішим залишається надання клієнтам зручних продуктів для розвитку бізнесу. Ми обов'язково запустимо нові продукти у 2021 році. Але в технологічних компаніях створення продукту і його тестування займає не один тиждень і навіть не один місяць, а від 6-12 місяців. Поки що рано розкривати деталі, проте в кінці травня і восени у нас в планах релізи нових продуктів. Я сподіваюся, що наші клієнти це оцінять, і їм буде в рази зручніше працювати з платежами і ефективно ними управляти.

Нещодавно було оприлюднено рейтинг "ТОП-50 найвпливовіших жінок у FinTech" в Україні. Ви – в їх числі. 50 для України – це багато?

Це непоганий показник, але ... хотілося б більше. Ситуація навіть в Європі змінюється дуже повільно. Звичайно, не порівняти з 2015 роком, коли на одній з найбільших в світі галузевих конференцій Money 20/20, чоловіки-фінансисти дивилися на мене з подивом: "Що дівчина тут робить?". Але хотілося б, щоб жінки більше цінували свої здібності, не боялися йти в раніше суто чоловічі сфери.

Мене цей рейтинг радує ось з якої причини: я сподіваюся, що ці 50 історій когось із жінок надихнуть зробити кар'єру в FinTech або заснувати FinTech-стартап. На мій погляд, зараз – саме час звернути увагу на цю галузь, як на дуже перспективну, динамічну. Ми багато говоримо про галузі та професії майбутнього, попит на яких буде рости. FinTech-саме така галузь.

Fondy зросла за 2020 рік?

Ми починали рік з 8 тисячами клієнтів, а зараз їх більше 14 тисяч в Україні та за її межами.

У 2014 році ви з'явилися на ринку. Тоді FinTech в Україні не був розвинений навіть так, як зараз. Клієнтам потрібно було пояснювати і що ви робите, і хто ви, і чому – саме ви? Як переконували, що ви – кращі за великих гравців?

Аргументи не змінилися за ці роки: з нами – простіше і зручніше. Ми з самого початку своїм головним завданням ставили спрощення прийому онлайн-платежів для підприємців. Коли щось трапляється з проплатою, потрібно, щоб тобі швидко допомогли розібратися з проблемою. У багатьох фінансових інститутів це завжди процедури, регламенти, "ми відповімо протягом 24 годин". 24 години – це, звичайно, добре. Але тобі потрібно вже зараз! А ми можемо вирішувати проблеми відразу. Клієнт може сконцентруватися на розвитку бізнесу, а ми надамо платіжний сервіс. Якщо клієнтам наших клієнтів зручно оплачувати через Fondy, все моментально вантажиться, все зрозуміло і просто, це – великий плюс для всіх сторін. Ми постійно аналізуємо зворотний зв'язок від наших клієнтів і вдосконалюємося, ростемо.

Ваші офіси вже працюють в Європі. Чи чекати від Fondy наступних кроків по виходу на нові ринки?

Ми хочемо бути всюди, де є малий і середній бізнес. В цьому році, наприклад, у Великій Британії ми виграли право стати учасниками FinTech-корту The London & Partners 'Mayors International Business Program. Ця програма призначена для допомоги в масштабуванні компаній, продукт яких має великий потенціал на міжнародних ринках. Участь в ній – своєрідний знак якості. Це підтримка компанії в подальшій експансії на нові ринки. Для технологічних компаній не існує кордонів. Ви повинні оцінювати як ринок для розвитку всю земну кулю, крок за кроком визначаючи пріоритети і цілі по запуску. Щоб це було вчасно, і ваш бізнес і бізнес-модель були готові. Швидкий запуск на новому ринку небезпечний, до цього завжди потрібно підходити виважено і оцінювати абсолютно чітко всі плюси і мінуси, досліджувати всі нюанси перед запуском. І обов'язково адаптувати свій продукт під локальних клієнтів.

Підсумую: амбіції у нас є, але вони -  здорові, засновані на якісній підготовці і тверезій оцінці ризиків і перспектив. При цьому ми тримаємо у фокусі уваги і країни, в яких вже працюємо, в тому числі – Україну. Я особисто дуже поважаю наших підприємців, які працюють на силі волі, любові до своєї справи і навіть на фанатизмі. І дуже хочу, щоб їм жилося хоч трохи легше і комфортніше. Наш сервіс, наша робота – про це і для цього.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне