RU
Про новини компаній
18.10.2019, 08:00

IQOS пройшов найсуворішу сертифікацію в світі і запустився в США

IQOS пройшов найсуворішу сертифікацію в світі і запустився в США - Фото

IQOS став першою в світі електронною системою нагрівання тютюну, яка продається на території США

У жовтні цього року продажі IQOS офіціально стартували у США. Перший магазин бренду відкрився в Атланті, а близько 500 рітейлерів почали продавати IQOS та стіки до нього в своїх магазинах.

IQOS став першою в світі електронною системою нагрівання тютюну, яка продається на території США. До цього моменту ринок електронних пристроїв для курців обмежувався вейпамі та електронними сигаретами. Причому 75% ринку займає Juul.

Довідка: IQOS (Айкос) - це система нагрівання тютюну, менш шкідлива і більш «чиста» альтернатива сигаретам. Замість того, щоб підпалювати тютюн, як це відбувається в сигаретах, IQOS нагріває його до 350⁰С. Завдяки цьому при його використанні немає попелу, диму і пасивного куріння. Аерозоль IQOS містить на 95% менше шкідливих речовин в порівнянні з сигаретним димом. За даними iqos.ua.

IQOS продається в 50 країнах світу, включаючи країни з високими державними стандартами якості: Німеччині, Японії, Швейцарії, Австрії, Канаді.

Як проходить найсуворіша перевірка якості продуктів в світі?

У сфері стандартів якості найбільш принциповим і скрупульозним перевіряючим органом вважається американський FDA (Food & DrugAdministration). Ця державна інстанція відповідає за контроль якості продуктів харчування, медикаментів, тютюнових виробів, ветеринарних товарів, кормів для тварин в США. Вплив FDA настільки великий, що в багатьох країнах уряди спираються на їх рекомендації.

Кожен виробник товарів з цих категорій проходить однакову процедуру: подає заявку, яку розглядає уповноважений комітет FDA. Час розгляду заявки не обмежений і залежить від складності та новизни продукту. Країна виробництва ролі не грає - до всіх застосовуються однаково суворі норми, у національних компаній переваг нема.

FDA на свій розсуд запитує у виробників інформацію, якої бракує, ініціює консультації з незалежними експертами або проводить власні дослідження. І, тільки будучи переконаними в якості і безпеці продукту, FDA приймає рішення про допуск його до продажу.

Після скандалів навколо популярності Juul серед неповнолітніх і хвороб, пов'язаних з використанням вейпів, у США в кілька разів посилили процедуру оцінки якості та допуску на ринок продуктів для курців.

Тепер FDA оцінює:

- склад (коли мова йде про сигарети, стіки, рідини для електронних сигарет)

- конструкцію

- безпеку і можливі ризики для здоров'я

- привабливість для неповнолітніх

- привабливість для некурців

Продукти, які продавалися в США до 2019 року, повинні пройти перевірку за новими стандартами протягом 2 років. Зате нові товари, в тому числі IQOS, відразу проходять оцінку за новими процедурами за усією суворістю.

Чи пройшов перевірку IQOS?

Заявку IQOS в FDA розглядали 2 роки. За цей час комітет з тютюнових виробів FDA провів кілька власних досліджень, а також запросив у Philip Morris International додаткові дані.

30 квітня 2019 FDA зробили офіційну заяву: «FDA permits sale of IQOS tobacco heating system» (тобто, FDA дозволяє продажу системи нагрівання тютюну IQOS). Прес-реліз FDA про дозвіл продавати IQOS в США опублікований на офіційному сайті організації.

FDA провели ряд досліджень у власних лабораторіях поза зоною впливу зацікавлених сторін. Дослідження стосувалися найбільш небезпечних і потенційно небезпечних для здоров'я речовин: чадного газу, канцерогенів, формальдегіду, акролеїну і нікотину. Також експерти вивчали, чи є IQOS повноцінною заміною сигаретам, або просто збільшує споживання, мотивуючи курців купувати і сигарети, і стіки.

За результатами досліджень комітет FDA зробив висновки:

1. Чадний газ (СО): в аерозолі IQOS не більше, ніж в атмосферному повітрі

Концентрація чадного газу в аерозолі IQOS аналогічна концентрації CO в атмосфері. Користувачі IQOS вдихають такий же обсяг чадного газу, як і некурці, просто разом з повітрям.

2. Формальдегід, бензопірен, акролеїн: на 77-90% нижче, ніж в сигаретах

До недавнього часу єдиним дослідженням (крім власних тестів PMI), що стосується вмісту формальдегіду в аерозолі IQOS, було дослідження Каліфорнійського університету. Вчені заявляли, що при нагріванні фільтр в стіках для айкос виділяє шкідливу речовину - формальдегід. FDA провели власні лабораторні випробування і визначили, що формальдегід в аерозолі IQOS міститься, але його концентрація значно нижча, ніж в сигаретному димі. Наявність формальдегіду обумовлена природою тютюну і не має відношення до фільтру. Біополімерний фільтр в стіках в FDA порахували безпечним і дозволили використовувати в США.

В цілому, рівень акролеїну, формальдегіду і бензопірену в аерозолі IQOS на 77-90% нижчий, ніж в сигаретному димі.

Дослідження Каліфорнійського університету FDA визнав недійсним і недобросовісними.

3. Канцерогени: менше, ніж в ковбасі та попкорні.

В аерозолі IQOS може міститися до 4 канцерогенних речовин. Але їх концентрація настільки низька в порівнянні з сигаретним димом, що FDA вважає ефекти незначними. У тих же концентраціях канцерогенні речовини містяться в поширених продуктах харчування - грибах, консервованих овочах, попкорні, чіпсах. Деякі продукти (наприклад, ковбаси, в'ялене і копчене м'ясо) мають навіть більш високий рівень вмісту потенційно небезпечних канцерогенних речовин, ніж аерозоль IQOS.

4. Нікотин: на рівні сигарет

При використанні IQOS поглинається така ж кількість нікотину, як і при викурюванні сигарети. Тобто, використання IQOS викликає нікотинову залежність в тій же мірі, що і сигарети. Але, з іншого боку, це робить IQOS рівнозначною, і до того ж менш шкідливою заміною сигаретам.

5. Інші шкідливі речовини: на 54-99% менше, ніж в сигаретах

Вчені оцінювали концентрацію 55 шкідливих і потенційно шкідливих речовин в складі аерозолю IQOS. І з'ясували, що їх концентрація, в залежності від речовини, в аерозолі IQOS на 54-99% нижче, ніж в димі сигарет.

П'ять головних висновків:

• IQOS пройшов найсуворішу сертифікацію в світі від американської FDA. Після чого продажі бренду відкрилися в США.

• Незалежні дослідження, проведені FDA, встановили, що в аерозолі IQOS міститься значно менше (до 99,9%) шкідливих речовин, ніж в сигаретному димі. Це відноситься до більш ніж 50 різних хімічних сполук, що включать в себе чадний газ, канцерогени, акролеїн, формальдегід, бензопірен.

• Стіки для IQOS містять ту ж кількість нікотину, що і сигарети. Тому IQOS не є способом кинути курити, а його використання викликає нікотинову залежність.

• Оскільки IQOS працює з натуральним тютюном, а не з ароматизованою рідиною, його використання американські медики не пов'язують з хворобою вейперів. Більш того, вітають його появу в США, як більш безпечну альтернативу вейпам, електронним сигаретам і Juul.

• Хоча використання IQOS і є набагато менш шкідливим, ніж куріння, воно не виключає всіх ризиків для здоров'я. Адже в аерозолі IQOS міститься нікотин і можуть бути присутніми шкідливі речовини, хоч і в значно знижених концентраціях. Так що по-справжньому безпечно - це не курити і не використовувати будь-які замінники сигарет.

Детальна інформація про IQOS в Україні - на офіційному сайті: iqos.ua.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить: