Про новини компаній
31.01.2020, 16:41

Фокус представив екологічний рейтинг регіонів України

Фокус представив екологічний рейтинг регіонів України - Фото

Відповідно до рейтингу, найчистіше повітря - у Чернівецькій області, Київська - на 9-му місці

Фокус презентував рейтинг екологічного стану регіонів України. Лідером рейтингу третій рік поспіль стала Чернівецька область. До першої трійки також увійшли Рівненська область і Закарпаття. Найбільш незадовільними щодо екології визнано Дніпропетровську та Донецьку області. Це очікуваний результат, оскільки саме там сконцентровано підприємства металургійної та коксохімічної галузей.

У дослідженні брали участь усі регіони України, кожен міг набрати до 50 балів. До 10 балів — за стан повітря: чим менше викидів, тим вищий бал. 5 балів область могла отримати за динаміку змін — перспективи того, що в найближчі роки викиди шкідливих речовин в атмосферу зменшаться. Кореспонденти Фокуса проаналізували статистику Держстату щодо зниження або зростання обсягу промислових викидів в атмосферу в 2018 році порівняно з 2014-м. За цей показник регіон міг отримати максимум 5 балів. Ще 10 балів — за кількість відходів I–III класів небезпеки. До 5 балів можна було отримати за загальний обсяг утворення відходів, у тому числі побутових. Також 10 балів кожен регіон міг отримати за рівень викиду забруднених вод. До 5 балів отримували за показник, який побічно характеризує стан навколишнього середовища, — кількість виявлених онкологічних захворювань. Також журналісти Фокуса опитали експертів-екологів на предмет того, що місцева влада і бізнес роблять для поліпшення екологічної ситуації в регіоні. На підставі цих оцінок регіон міг отримати ще до 5 балів.

Поза рейтингом Фокус вивчив ситуацію в Криму. Редакція зазначає, що з початку анексії становище на півострові ускладнює дефіцит питної води, а також будівництво траси «Таврида», пісок і гравій для якої беруть з десятків кар'єрів, що порушує систему підземних вод і забруднює повітря.

Працюючи над рейтингом, редакція Фокуса зіткнулася з нестачею даних, що дозволяють оперативно оцінювати головні екологічні показники, такі як: обсяги викидів стічних вод, утворення та утилізація відходів, середня тривалість життя і статистика з онкологічних захворювань. Також в Україні немає регулярних досліджень якості питної води та забруднення ґрунтів, хоча в більшості країн вони знаходяться у відкритому доступі. У складанні рейтингу редакція використовувала дані Держстату, Міненергоприроди та Міністерства охорони здоров’я. Детально з рейтингом можна познайомитись на сайті: https://focus.ua/ukraine/449254-reiting_ekologicheskoi_bezopasnosti_regionov_gde_v_ukraine_samyi_chistyi_vozdukh

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне