RU
Про новини компаній
30.03.2021, 10:00

Дизайн-мислення як джерело прибуткових ідей: поради від фахівця

Дизайн-мислення як джерело прибуткових ідей: поради від фахівця - Фото
Експерт LeverX Group Наталія Рубахова

Як це працює, розповідає експерт LeverX Group Наталія Рубахова

Розвиток бізнесу – процес творчий. Креативні і одночасно робочі ідеї особливо потрібні, коли необхідно швидко адаптуватися до змін, відповісти на виклики, придумати новий проект або продукт. Тут на допомогу приходить дизайн-мислення.

Як це працює? Ми поговорили з Наталією Рубаховою, експертом LeverX Group, і дізналися, як використовувати прийоми популярної методології на практиці.

Дизайн-мислення – спосіб вдосконалити готовий продукт

Дизайн-мислення часто асоціюється з проривними стартапами або кардинальними перетвореннями в бізнесі. Але це також історія про поліпшення готового продукту або внутрішніх процесів компанії, коли все працює, але хочеться, щоб працювало краще. І тоді команда експертів збирається разом, щоб створювати нове майбутнє.

З чого ж почати? З емпатії, яка вчить оцінювати ситуації очима клієнта. І буде чудово, якщо на воркшоп ви запросите людину, яка користується вашим продуктом або послугою.

Наталія Рубахова, експерт LeverX Group:

- Дуже важливо спілкуватися з потенційними або діючими клієнтами, з'ясовувати, що їм подобається в продукті, а чого не вистачає – так ми знаходимо явні і приховані потреби. Саме на етапі дослідження закладається комерційний успіх майбутнього продукту: чим краще ідея вирішує завдання, тим менше знадобиться зусиль і витрат на її просування.

На наступному етапі, який називається фокусування, команда визначає ключові проблеми. Їх рішення повинно будуватися на основі реальних потреб кінцевого користувача.

Дизайн-мислення вчить знаходити нові ідеї навіть тоді, коли здається, що їх немає

Настав час генерувати ідеї, а всі думки здаються тривіальними або занадто нереалістичними? Фіксуйте всі варіанти, які приходять в голову, навіть найочевидніші і найнеможливіші.

Щоб не упустити цінні пропозиції, на цьому етапі краще вимкнути критику, навіть якщо бюджет здається космічним, а на реалізацію можуть піти десятиліття. Щоб фантазія допомагала реальності, на воркшопах присутній фахівець – фасилітатор. Він направляє обговорення в конструктивне русло, задаючи навідні запитання і пропонуючи різні завдання. Часом фахівець з дизайн-мислення використовує провокаційні прийоми, щоб струсити аудиторію: свідомо абсурдні ідеї, припущення, перебільшення та інше. Все це допомагає поглянути на питання під новим кутом.

Наталія Рубахова, експерт LeverX Group:

- У нашій практиці не було такого, щоб за підсумками воркшопу не було знайдено жодного рішення. Завжди з'являється ідея для обговорення, інше бачення, нові підходи, які заслуговують на те, щоб розглянути або навіть застосувати їх в подальшому. І будь-яку ідею завжди можна довести до практичної реалізації, якщо це виправдано.

Вибирати слід ідеї, які відповідають потребам клієнтів, допомагають вирішити проблему бізнесу і можуть бути реалізовані технічно

І ось у вас безліч пропозицій, багато з яких здаються чудовими і дуже підходящими для вирішення поточних завдань.

Щоб обрати найсильніші ідеї, можна сформулювати один або кілька критеріїв (найраціональніша, найнадихаюча і т.ін.) і запропонувати кожному учаснику проголосувати. Крім цього, важливо дати можливість висловитися тим, хто може оцінити життєздатність пропозицій (експертам, керівникам і фахівцям профільних напрямків), але при цьому не втрачати фокус на цільовій аудиторії та її потребах.

Наталія Рубахова, експерт LeverX Group:

- Кращими стають ідеї, які є економічно доцільними і реалізованими технічно, і відповідають запитам цільової аудиторії. Тому важливо, щоб участь в їх обговоренні брала мультидисциплінарна команда: чим більш різноплановий досвід враховується в процесі генерації та відбору ідей, тим більше цікавих результатів можна досягти.

Прототипування і тестування – кращий спосіб уникнути помилок

На етапах прототипування і тестування ви можете швидко оцінити потенціал ідеї і перевірити, чи зможе вона вирішити поставлену задачу, чи сподобається кінцевим користувачам. Прототип – це не готовий макет майбутнього рішення, а її бюджетний варіант з обмеженим функціоналом. Він дозволяє зрозуміти, чи є сенс допрацьовувати його до готового продукту чи ні. Ви можете створити сайт з базовими функціями і без особливих зусиль дизайнера і попросити аудиторію оцінити, наскільки рішення корисно і чого в ньому не вистачає.

Наталія Рубахова, експерт LeverX Group:

- Прототипування і тестування – кращий спосіб зробити абстрактну ідею відчутною, перевірити висунуту гіпотезу, дізнатися реакцію клієнта або користувача. Від максимально простої  моделі команда крок за кроком просувається до робочого рішенням. Це утримує від того, щоб занадто далеко піти в неправильному напрямку.

Дизайн-мислення не допоможе, якщо бізнес не готовий до змін

Дизайн-мислення передбачає, що багато речей в підсумку доведеться робити інакше. Тому для успіху важливо, щоб керівництво компанії підтримувало експерименти, інновації, командну роботу на рівних та відсутність жорстких рамок. Дизайн-мислення складно застосовувати в організаціях, де не прийнятий вільний обмін думками.

Наталія Рубахова, експерт LeverX Group:

- Відсутність гнучкості і відкритості заважає не тільки обговорювати проблеми і знаходити рішення, але і не дозволяє побачити повністю всю картину.. Тому важливо організувати таку атмосферу, де у кожного учасника буде можливість висловитися. Крім цього, важливо залучати фахівців з різних областей, в тому числі – експертів, які володіють методологією дизайн-мислення.

LeverX Group – перший представник мережі креативних просторів SAP AppHaus Network в Східній Європі – вже цілий рік допомагає перетворювати проблеми бізнесу в інноваційні рішення із застосуванням методології дизайн-мислення. На честь Дня народження LeverX SAP AppHaus для всіх, хто надішле заявку на проведення воркшопів з дизайн-мислення до 30 квітня, перша сесія відбудеться безкоштовно – в онлайн- або офлайн форматі на вибір.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне