Про новини компаній
21.02.2020, 13:21

«Блакитний океан» В'ячеслава Базилєва або майбутнє трейдингу

«Блакитний океан» В

Інтерв'ю з В'ячеславом Базилєвим - трейдером з 16-річним досвідом і керуючим активами

В'ячеслав Базилєв знає про криптовалюту не з чуток. Почавши займатися трейдингом більше 16 років тому, В'ячеслав пройшов всі стадії росту на цьому ринку. Досвід і знання дозволяють В'ячеславу обходити всі підводні камені, збільшуючи капітали інвесторів. Успішний досвід трейдер і керуючий активами передає тим, хто прагне досягти висот на ринку, набути впевненості в завтрашньому дні.

Про свій досвід, плюси і мінуси, які існують на ринку, про те, які знання потрібні для того, щоб стартувати і отримувати прибуток, а також про перспективи і чому за криптовалютою майбутнє, В'ячеслав Базилєв розповів в інтерв'ю.

- В'ячеславе, розкажіть про етапи становлення вас як трейдера і керуючого активами

Свою діяльність я розпочав в 2003 році - в складі бек-офісу однієї з інвестиційних компаній, а потім в якості молодшого трейдера. Пізніше, отримавши ліцензію НКЦПФР, перейшов на посаду старшого трейдера. До 2006 - 2007 років я вже керував інвестпортфелями клієнтів. Зрозуміло, що компанія, де я працював, для торгівлі надавала обмежені суми. Але з ростом довіри ліміт постійно збільшувався. І через кілька років у мене в управлінні знаходився більш вагомий капітал.

- Як змінився ринок за час вашої діяльності, посилилася або зменшилася конкуренція, які особливості ринку на нинішньому етапі?

Очевидно, що ринок, в тому числі кріптовалютний, постійно прогресує. З'являються роботизовані системи, що діють за певними алгоритмами. Відповідно, людська участь знижується. Але при цьому на класичних ф'ючерсних ринках посилюється конкуренція. І це, не в останню чергу, змусило звернути увагу на ринок криптовалют - певною мірою ризиковий, але в той же час такий, що розширює можливості.

- Що вам дозволяє бути успішним: досвід, частка везіння, або поєднання цих факторів?

Щоб бути успішним на цьому ринку - потрібен щогодинний і щохвилинний працю, потрібно не послаблювати концентрацію. Безумовно, поєднання аналітичної і фізичної діяльності, яка дозволяє бути в формі, дає позитивний результат. Левова частка часу йде на аналіз, зокрема і ризиків - але на виході тебе чекає успіх.

- З якими сумами ви готові працювати, який загальний портфель інвестицій знаходиться e вашому управлінні?

На кріптовалютном, на відміну від класичних ринків, основні процеси здійснюються за допомогою API-ключів. Портфоліо-менеджеру надається лише доступ для управління. Таким чином, мова йде не про мішки грошей, а про доступ до акаунтів. Прийняті мною в управління тестові акаунти стартують від $0,5 млн. Але основна робота ведеться, починаючи від $1 млн і вище.

- За вашими даними, який обсяг ринку, зокрема в Україні, чи буде він розширюватися найближчим часом? Які бачите перспективи для себе, як професіонала, на цьому ринку?

Все більше людей в світі, і Україна не виняток, звертають увагу на криптовалюту. Тому можна очікувати, що в найближчі 3 - 5 років кріптовалютний «блакитний океан» буде розширюватися. Відповідно, зростуть і обсяги капіталів, передані в управління таким, як я, професіоналам. Адже для подібного роду діяльності потрібні не тільки знання, а й досвід. Я ж на цьому ринку - більше 15 років.

- Чи потрібні законодавчі зміни для того, щоб вивести ринок криптовалют на якісно новий рівень? Чи готові трейдери брати участь в цьому процесі?

Безумовно. У 2016 - 2017 роках, коли на кріпторинку спостерігалося бурхливе зростання, однією з переваг називалися анонімність і децентралізація. З іншого боку, на це звернули увагу різного роду шахраї. Якщо ти невидимий, то і притягнути до відповідальності складно.

Врегулювати ситуацію на ринку допоможе законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо оподаткування операцій з кріптоактивами".

Документ був розроблений, в тому числі блокчейн-спільнотою. Адже кому ще створювати подібні закони, як не тим структурам, професіоналам, які працюють на цьому ринку.

- Щоб відчувати себе впевненим на ринку, трейдеру потрібна кваліфікована підготовка. В який момент ви зрозуміли, що готові почати передавати свій досвід?

Все вийшло спонтанно. Перебуваючи за кордоном по роботі, на професійному інтернет-майданчику я почав ділитися своїми прогнозами, думками. Зацікавленість користувачів виявилася надзвичайно високою - за кілька тижнів на мене підписалися понад 2 тисячі осіб. Стали надходити пропозиції і прохання поділитися досвідом, напрацюваннями. І я пішов людям назустріч. Навіть для тих, хто не має ніякого досвіду, у мене є відео, де пояснюються ази роботи. І вже потім людина повинна вирішити, чи продовжити йому йти цим шляхом.

Повинен сказати, що на освоєння тільки основних принципів роботи я витратив близько 5-ти років. Сьогодні ж людина може купити мій 5-ти річний досвід і пройти не наступивши на граблі, всього за 7-м діб. Перш за все, це інвестиція в свій час, фізичне і моральне здоров'я, витрачені на набуття досвіду.

- Багато хто говорить, що їм надзвичайно пощастило, що вони пройшли навчання саме у вас. Ваші методики і досвід дозволяють виводити на ринок професіоналів. Але як не помилитися при виборі наставника, на що слід звертати увагу?

Є теоретики, які можуть розписати, як функціонує ринок, але не знають всіх підводних каменів, а є ті, хто поєднує в собі не тільки знання, а й практичний досвід. З моєї точки зору, другий варіант більш продуктивний.

Я - практикуючий керуючий активами. На сьогоднішній день 95% часу я присвячую торгівлі на ринку. І тільки 5% часу приділяю навчанню. При цьому семиденний курс проводжу лише один раз на три місяці, плюс годину на добу по буднях - онлайн трансляція спілкування зі мною.

- На завершення хотілося б почути вашу думку про те, яким шляхом буде рухатися трейдинг, чи залишиться він класичним, консервативним, або ж буде йти по шляху «блакитного океану»? У якому руслі особисто ви збираєтеся рухатися?

Думаю, що ринок криптовалют, цей глибокий «блакитний океан», буде поступово масштабуватись. Чому сприятимуть як регуляція, так і посилення захисту прав клієнтів, інвесторів, трейдерів.

Я ж продовжу рухатися наміченим курсом управління капіталами. Ну а ті, хто цікавиться ринком, хоче професійно зростати, можуть заходити на мої канали в Youtube, Telegram, або ж записатися на курс.

Відгуки про В'ячеслава Базилєва

Сергій

Йшов на курс В'ячеслава Базилєва, щоб не бути наче сліпому кошеняті на цьому ринку. Я задоволений отриманими знаннями. Те, що для мене було важливо на курсі - це розуміння психології ринку.

Ольга Вітко

Я проходила курс навчання на третьому і шостому потоках. Курс В'ячеслава Базилєва - це живе спілкування, можливість ділитися ідеями та напрацюваннями. Дуже доступний теоретичний матеріал, який подає В'ячеслав. Тут немає нічого зайвого, немає води, а інформація професійна.

Олексій

Дуже сподобався курс Trading Pro 5.0 - перш за все, доступний для розуміння. Людина говорить про те, у чому дійсно розбирається. «Жива» торгівля - це не теорія. Видно, що В'ячеслав Базилєв торгує в реальному часі, демонструє свої можливості і готовий ділитися знаннями.

https://bazylev.org/

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.