RU
Про новини компаній
04.02.2021, 19:24

Атомна генерація більш ніж на 100% виконує прогнозний баланс

Атомна генерація більш ніж на 100% виконує прогнозний баланс - Фото
Хмельницкая АЭС (Фото: пресс-служба Энергоатома)

Про це повідомили в прес-центрі НАЕК "Енергоатом"

Згідно з оперативними фактичними даними НЕК "Укренерго", оператора Об’єднаної енергосистеми України, у січні 2021 року вітчизняні АЕС перевиконали план з виробництва електроенергії згідно з прогнозним балансом. Прогнозний баланс ОЕС, затверджений Міністерством енергетики 4 листопада 2020 року, передбачив виробництво електроенергії атомними електростанціями на рівні 6,92 млрд кВт-год. Фактично ж АЕС виробили й передали у Об’єднану енергосистему 7,15 млрд кВт-год, що дорівнює 103% від запланованого об’єму.

Для порівняння, перевиконання запланованих прогнозним балансом обсягів демонструє, окрім атомної, тільки гідрогенерація. За січень нинішнього року українські ГЕС виробили 613 млн кВт-год електроенергії – в той час як прогнозний баланс очікував від них 475 млн кВт-год. Таким чином гідрогенерація перевиконала баланс на 129%.

Куди гірше справи у інших генерацій, особливо ж теплової та ВДЕ. Так, ТЕС у січні 2021 року виробили й передали в ОЕС 4,06 млрд кВт-год, натомість прогнозним балансом було заплановане виробництво на рівні 4,35 млрд кВт-год. Тобто теплоелектростанції виконали план на 93%. Альтернативні, або відновлювані, джерела енергії виробили у січні поточного року лишень 626 млн кВт-год замість запланованих прогнозним балансом 825 млн кВт-год, таким чином виконуючи план тільки на 76%.    

Нагадаємо, встановлена потужність ОЕС України дорівнює 54 303 МВт, з яких встановлена потужність АЕС складає близько чверті – 13 835 МВт. При цьому саме атомна генерація стабільно забезпечує 50-55% від усієї електроенергії, яка споживається в Україні.

Об'єднана енергетична система України це сукупність електростанцій, електричних і теплових мереж, що працюють у спільному режимі виробництва, передачі й розподілу електричної і теплової енергії. В ОЕС України паралельно працюють теплові, атомні й гідроелектростанції, а також відновлювані джерела енергії. Усі вони об'єднані магістральними електричними мережами.

Централізоване управління енергосистемою забезпечує Національна енергетична компанія "Укренерго", яка для запобігання порушенням режиму роботи ОЕС застосовує спеціальні графіки й протиаварійні системи зниження електроспоживання. Режим роботи ОЕС визначається відповідно до балансу виробництва та споживання електричної енергії, ремонтів електромереж і генеруючого обладнання. Тобто обсяг електроенергії, яка потрапляє в енергосистему, має відповідати обсягу її споживання. Таким чином забезпечується постійна частота електричного струму в ОЕС, яка має становити 50 Гц.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне