Зеленський спочатку дав шанс Гончаруку, а потім попросив піти. В чому причина?

Зеленський спочатку дав шанс Гончаруку, а потім попросив піти. В чому причина?

политолог, директор Центра политических исследований Пента
04.03.2020, 17:09

Зеленський - дзеркало настроїв своїх виборців. Вони стали виявляти все більше невдоволення діяльністю Кабміну. Президент ці настрої відобразив

Пішли питання про причини відставки Олексія Гончарука з посади прем'єра. Даю найбільш загальний коментар на цю тему: Гончарук іде тому, що цього захотів президент Володимир Зеленський. Головна причина - розчарування і невдоволення не стільки його діяльністю, скільки діяльністю уряду в цілому.

У січні президент дав Гончаруку "ще один шанс". Але події і процеси лютого показали, що уряд незадовільно справляється з поточними проблемами: зниженням надходжень до бюджету, протидією ризикам епідемії короновірусу, проблемою з заборгованістю із зарплат шахтарям, невиконанням обіцянок щодо зниження комунальних тарифів та інше. А також може не впоратися з ризиками глобальної економічної кризи для України.

Читайте також - Криза влади наростає. Слуга народу грається в венчурні інвестиції

Спочатку Зеленський хотів просто зміцнити уряд більш досвідченими міністрами, але потім прийшов до висновку, що треба повністю його поміняти. Можливо, останньою краплею стали дані соціологічних опитувань, які зафіксували різке зниження довіри до уряду і зростання невдоволення діяльністю прем'єр-міністра Гончарука.

Президент Зеленський - дзеркало настроїв своїх виборців. Якщо вони стали виявляти все більше невдоволення діяльністю уряду, то і президент відобразив ці настрої.

Читайте також - Від месії до політичної номенклатури: Зеленському довіряють усе менше

Ще одна популярна тема (особливо з боку зарубіжних журналістів) - чи зміниться економічна політика в зв'язку зі зміною уряду?

Когось заспокою, когось розчарую. Курс на економічні реформи та європейську інтеграцію зберігається, так як його підтримує Зеленський.

Зокрема, це стосується затвердження та реалізації земельної реформи.

Але можливі тактичні корекції економічної політики. Новий уряд буде більш прагматичним і обережним.

Значною мірою його діяльність буде спрямована на вирішення поточних соціально-економічних проблем і підготовку до нейтралізації потенційних ризиків глобальної економічної кризи, що насувається на весь світ.

Читайте також - Коронавірус, коронавірус!!! Світ котиться до кризи! Насправді вже давно докотився

Читайте матеріал російською: Зеленский сначала дал шанс Гончаруку, а потом попросил уйти. В чем причина?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини