Як страховики зустріли СПЛІТ? І кому доведеться піти з ринку?

Як страховики зустріли СПЛІТ?  І кому доведеться піти з ринку?

акционер страховой компании Арсенал Страхование
03.10.2019, 13:15

Що буде зі страховим ринком України після прийняття закону про регулювання небанківського фінсектора, і кому це вигідно?

Звичайно, всі ви знаєте про зміни в законодавстві, що регулюють небанківський фінансовий ринок. У нас з вами тепер загальний регулятор під назвою Національний банк України. Перехідний період визначено законом про СПЛІТ - як каже перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, 30 червня 2020 року страхові компанії ляжуть спати з одним Регулятором, а прокинуться вже з іншим.

Останнім часом мене всі дуже співчутливо запитують - "ну як ви там, маєте намір триматися? Або як?" Загалом, всім цікаво з якими емоціями страховий ринок зустрів СПЛІТ, і чи почали ми вже перебудовуватися »Загалом які зміни очікують страховий ринок?

Ну, по-перше. Ці зміни не такі вже несподівані для нас. Наш діючий регулятор, Нацкомфінпослуг, ще в кінці минулого року посилив вимоги до якості та ліквідності активів. Тому, страхові компанії до цього були готові давно, і ті у кого були реальні фінансові можливості до моменту прийняття спліт вже і так мали показники, що відповідають новим вимогам і Євродирективам. А ті, які не мали можливості це зробити, продовжували малювати свої резерви «на папері» або швидко шукали кому і як продатися.

Читайте також - Чи є життя після "спліта"?

По-друге, та головна зміна, яка очікується, пов'язана з тим, що Нацбанк, на відміну від Нацкомфінпослуг, має всі інструменти для он-лайн моніторингу грошових коштів, ОВДП і цінних паперів станом на кожен день. Тобто так, як це відбувається з банками.

А ось це вже і є основне "побоювання" тих учасників страхового ринку, які проводили маніпуляції на звітну дату зі своїми резервами. І так, це правда, що таким компаніям, зі вступом в силу закону про спліт доведеться взагалі піти з ринку. Але нічого страшного в цьому немає - це все компанії, які не вели прозору ринкову діяльність і назв більшості цих компаній ви навіть ніколи і не чули. Тому тут все в порядку. Ринок очиститься і це нормально.

Кому цей процес вигідний?

Перше - звичайно самому страховому ринку, його сумлінним учасникам. Ми прогнозуємо, що наслідки онлайн моніторингу виллються в те, що з 200 компаній залишиться максимум 50-60. Хто залишиться? - ті компанії, які займалися зрозумілим класичним бізнесом. Ці компанії і отримають можливість розвиватися. До речі, ці компанії і є найбільші платники податків страхового ринку.

Читайте також - Спліт в дії: крок до накопичувальних пенсій зроблений.  Що далі?

Друге – банківському ринку, для якого механізм страхування є важливим інструментом покриття ризиків, звичайно, це теж вигідно. Для банків Нацбанк давно встановив вимоги до прозорості діяльності та поточним операціям. І саме принцип прозорості Нацбанк поставив одним з трьох головних пріоритетів в реалізації закону про Спліт зараз. Ми сподіваємося, що це поліпшить механізм співпраці банків і страховиків. Банки вже не будуть з такою підозрою ставитися до операцій страховиків, адже тепер у них буде один регулятор.

Третє – споживачам. Одночасно з законом про спліт був прийнятий закон, спрямований на захист прав споживачів фінансових послуг, нагляд за виконанням якого на ринку як банківських, так і небанківських фінансових послуг в буде здійснювати Нацбанк.

Звичайно в зв'язку з цим споживачі будуть більш захищені від недобросовісних дій деяких учасників фінансового ринку, що відбуваються зараз.

Звичайно, ринок хвилюється перед невідомістю, однак повіримо Рожковій. Напевно, і правда зручніше мати одного регулятора, ніж трьох. Тим більше не ми перші. Наприклад, є цікавий досвід Казахстану, де страхову діяльність регулює Нацбанк: чіткі і зрозумілі вимоги до ліцензування, до резервування, до структури власності, до капіталу. Хіба це погано? Безумовно, цей процес займе час, але, думаю, за підтримки ринку все вийде.

Читайте російською: Как страховщики встретили СПЛИТ? И кому придется уйти с рынка?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини