Вибір Чернишова: країна Каліфорнія, "розумний" ритейл і Барбі

Вибір Чернишова: країна Каліфорнія, "розумний" ритейл і Барбі

основатель Конторы Пи
03.10.2019, 09:30

Кращий аргумент проти демократії - п'ятихвилинна розмова із середнім виборцем. Уїнстон Черчілль

Світові "заробітчани"
Дуже цікаво пише газета Financial Times. Що нам постійно говорить Міжнародний валютний фонд, Світовий банк та інші розумні дядьки в піджаках і краватках? Що найголовніше для бідної країни - це іноземні інвестиції. І треба робити країні такі структурні та інституційні зміни, щоб іноземний інвестор приходив. Любити його і здувати з нього порошинки. І все це правильно. Але не все - правда.

2018 рік був першим роком у світовій історії, коли обсяг грошей, відправлених гастарбайтерами (називається remittances) із країн, що розвиваються, додому, перевищив обсяг іноземних інвестицій у ці країни.

Важливо також, що потік цих remittances, набагато більш стабільний, ніж прямі іноземні інвестиції, які можуть раптово вимкнутися, якщо в країні, що розвивається відбудуться політичні та/або економічні катаклізми. А гастарбайтери все одно будуть посилати гроші своїм сім'ям.

Читайте також - Українці емігрують: як це впливає на економіку країни

Наводиться приклад Філіппін, де дефіцит платіжного балансу 10% (що повний кошмар для економіки), але за рахунок remittances падає всього до допустимих мінус 1,5%.

Зараз у світі поза межами країн, де вони народилися, живуть 270 млн людей (у 1990 році таких було всього 135). А в 2030 році за прогнозом Світового банку так будуть жити цілих 550 млн! Що означає - важливість потоків грошей від заробітчан буде тільки наростати.

Якби в країні був ще ринок акцій та облігацій, тоді б розвивалися й інші частини економіки. Поки їх немає, і з'явитися вони можуть тільки після зникнення рейдерства і реформи судової системи. Тобто, боюся, не за нашого життя.

Тому поки що скажемо "спасибі" нашим "заробітчанам" !!!

Країна Каліфорнія, або До чого призводить (погане) регулювання

Вибір Чернишова: країна Каліфорнія, "розумний" ритейл і Барбі

Найбільший штат в Америці по населенню й економіці - це Каліфорнія. Якщо його поставити в ряд найбільших економік у світі (поряд з усіма країнами світу), він буде на восьмому місці. Зрозуміло, що влада штату це розуміє, і дуже часто поводить себе, як окрема країна. Тому що в Америці кожен штат має дуже великі повноваження. Сподіваючись, що серйозні компанії не можуть просто ігнорувати Каліфорнію (адже тут 53 млн населення), вони приймають такі закони, які маленький штат не може собі дозволити. Ви, можливо, читали про теракт проти нафтозаводів у Саудівській Аравії. Після якого ціна на нафту в світі пішла вгору. Так ось, у Каліфорнії ціна на галон бензину зросла на 30 центів, а в середньому в Америці всього на 10 центів. Це дуже велика різниця. Дельту у видобутку і переробці відразу ж перекрив потік нафти від додаткового видобутку сланцевих пластів в Америці, й тому інші штати майже не постраждали.

І є дві причини, чому в Каліфорнії все не так. Перше - давно вже ніхто не може відкрити нові нафтовидобуток і нафтопереробку в цьому штаті через дуже жорсткі умови стосовно ліцензій і регулювання.

І друге - Каліфорнія вимагає дуже очищений бензин, щоб зменшити забруднення повітря. Його може постачати тільки Саудівська Аравія. Інші штати розвивають нафтовидобуток у себе або купують у інших штатів, а Каліфорнія у себе тільки його зменшує, а купувати може у Саудівській Аравії. І, звичайно ж, податок на бензин у цьому штаті теж найбільший в Америці. Бензин коштує на 35% дорожче, ніж в середньому по країні. Зате добре заробляють працівники ІТ-галузі, раді, що їх повітря чистіше, ніж в інших штатах.

Що цікаво, з Каліфорнії населення витікає, незважаючи на приплив IТ-спеців у Силіконову Долину. Але є й інші штати - типу Техасу або Флоріди, де законодавство дуже ліберальне. І туди йде і промисловість, і приїжджають багато нових жителів, зміцнюючи податкову базу.

Дуже важливо розуміти, що регулювання і захист природи має свою ціну. І те, що можуть дозволити собі багаті країни (і штати), не може Україна. А ще б зробити Україні так, щоб регулювання могло бути різним у різних областях, щоб була вільна конкуренція областей по залученню інвестицій і населення.

Політкоректність для ляльок

Вибір Чернишова: країна Каліфорнія, "розумний" ритейл і Барбі

Компанія Mattel отримала всесвітню популярність, винайшовши і виробляючи ляльку Барбі (а також її супутника Кена). Багато років уже цю фірму критикують за занадто "жіночі" форми Барбі, звинувачуючи, що це грає на руку "об'єктивізації" жінки. Продажі Барбі давно падають (правда мені здається, що в основному через зростання продажів смартфонів та ігор на них). Але фірма прийняла важливе рішення. Вона випустила нову серію з шести ляльок, які не мають взагалі ніяких ознак статі. Тобто, дивлячись на голу ляльку, ви не зрозумієте, хто це - дівчинка чи хлопчик. Взагалі ніяк.

І діти, яким купили ці ляльки, можуть прикрашати їх у той одяг, який вважають за потрібне. І чоловічий, і жіночий. А завтра - навпаки.

Компанія каже, що зробила це після проведення фокус груп із 250-ма сім'ями, в яких діти не хочуть себе ідентифікувати жодним із двох статей. Але з ляльками грати хочуть.

Звичайно ж, ці шість ляльок мають різні кольори шкіри. Також фірма випустила нещодавно Барбі в хіджабі. А ще Барбі із зайвою вагою. Ринок або політкоректність - що тут важливіше - мені звичайно важко сказати!

Але це (для мене) та ситуація, коли є і радість, що Україна відстала в деяких напрямках від "розвинених" країн.

Новий продавець жіночої білизни та ювелірки

Вибір Чернишова: країна Каліфорнія, "розумний" ритейл і Барбі

Багато хто з вас чули про світового гіганта консалтингу - компанію McKinsey. Велику, секретну й могутню. Дала світові багатьох СЕО та топових політиків.

Нещодавно в найбільшому торговому центрі в США Mall of America, ця фірма відкрила магазини під своїм управлінням. Продають вони жіночу білизну, ювелірні прикраси й косметику. Клієнтки приміряють білизну і прикраси, тестують косметику, а потужні сервери компанії аналізують їх поведінку та радять менеджменту магазинів, як збільшити продажі.

Насправді, McKinsey орендувала величезний простір у торговому центрі і надає його своїм клієнтам для тестування нових "розумних" технологій у ритейлі. "Розумний" ритейл.

Головна мета всіх цих дій - зрозуміти, як можна оживити оффлайн магазини та захистити їх від всемогутнього (в Америці) онлайн ритейлера Amazon. Як зробити так, щоб людям знову стало цікаво ходити в магазини? Щоб з мінімум персоналу, але з максимум нових технологій (такі як "розумні дзеркала", що моделюють, як різноманітний одяг буде виглядати на вас) можна було продавати більше, але з меншими витратами?

Побажаємо їм успіху! Прикро буде, якщо Amazon проковтне весь непродуктовий ритейл у Штатах ...

Читайте матеріал російською: Выбор Чернышова: страна Калифорния, "умный" ритейл и Барби - оно

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини