В Україні стане більше авто з РФ? Міфи відтермінування Євро-6

В Україні стане більше авто з РФ? Міфи відтермінування Євро-6

генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів
04.12.2019, 18:08

Верховна Рада відклала підвищення екологічних вимог до нових автомобілів до Євро-6 до 2025 року. Як це вплине на ринок і споживачів?

Отже, вчора Верховна Рада України відклала введення екологічних стандартів Євро-6 при ввезенні в Україну нових автомобілів до 2025-го року. У зв'язку з цим у ЗМІ вже з'явилося кілька міфів.

Міф №1 - Рішення парламенту значно погіршить екологічну ситуацію в Україні

Реалії: Міф повністю брехливий!

Адже раніше в Україні планувалося заборонити ввезення нових автомобілів, які відповідали Євро-5 (дозволити тільки євро-6) і одночасно ніхто не збирався вводити обмежень на ввезення в Україну старих авто Євро-5, Євро-4, Євро-3 і навіть Євро-2. Тобто заборонити українцям ввезення НОВИХ екологічних авто Євро-5 і дозволити ввезення СТАРИХ авто Євро-2 виглядає, як мінімум, не логічно!

Тому Рада не забороняла українцям ввозити старі авто Євро-5,4,3 і навіть Євро-2, а й скасувала заборону українцям на ввезення ними нових авто Євро-5!

А заборона ввезення нових авто Євро-5 на тлі можливості ввозити менш екологічні старі авто Євро-2 ніяк не могла поліпшити екологічну ситуацію в Україні. Навпаки, заборона ввезення нових авто Євро-5 викликала би збільшення ввезення старих і менш екологічних авто Євро-4, Євро-3 або навіть Євро-2, і ввезення нових авто під виглядом "старих" із відходом від сплати податків і заниженням митної вартості ( адже "старе" авто дешевше).

Міф №2 - Рішення парламенту направлено на лобіювання ввезення авто з РФ

Реалії: Міф повністю брехливий!

ЄС ввів Євро-6 у вересні 2015 року, Україна ввела тільки Євро-5 із 2015 року. РФ теж ввела тільки Євро-5 із 2016 року. Але з 5 листопада 2016 року компанія "Лукойл" запустила перше в Росії виробництво бензину рівня Євро-6. "Роснефть" 10 квітня 2018 року розпочала  випуск і реалізацію бензинів Євро-6 на базі уфимського нафтопереробного заводу.

А в цілому, РФ планує перехід на стандарт Євро-6 до кінця 2020-го. Крім того, в Україні ПОВНІСТЮ заборонено ввезення легкових і вантажних авто з РФ будь-яких еко-стандартів (навіть Євро-6). Тому скасування заборони на ввезення українцями нових авто Євро-5 до 2025 року НІЯК не впливає на заборону імпорту будь-яких авто з РФ, яка до того ж переходить на стандарт Євро-6 до кінця 2020 року.

Швидше, рішення парламенту знімає можливу заборону на імпорт авто з Південно-Східної Азії, Південної Кореї, Китаю, Японії, Туреччини, а також знімає заборону на ввезення авто Євро-5 із ЄС.

Міф №3 - Для українців немає різниці при купівлі нових авто Євро-6 або Євро-5, так як різниця в ціні несуттєва

Реалії: Міф брехливий!

Для покупців дорогих авто сегмента лакшері дійсно різниці практично немає, так як підвищення ціни на 1500-3000 євро при купівлі автомобіля вартістю 100 000 євро для багатої людини несуттєве.

Але для простих українців - покупців недорогих авто - будь-яка цінова різниця між авто Євро-5 і Євро-6 (навіть 500-1000 євро) має значення! Але ж тут різниця в ціні не 500-1000 євро!

Багато людей не розуміють: невже "просте" переналаштування двигуна з Євро-5 на Євро-6 викликає істотну різницю в ціні?

Пояснюю: дійсно, для бензинових двигунів начебто ціна виростає для "деяких" не так уже й на багато (на 3-5% до розмитнення, а з урахуванням податків на 4,5-7%). Але для багатьох це вже суттєве подорожчання!

Але покупцям дизеля слід знати, що "чистий дизель" коштує дорого! І різниця в ціні тільки при "простому" переналаштуванні на Євро-6 на дизелі за рахунок очищення і додаткових фільтрів, виросте на 8-11% до розмитнення (а, з урахуванням податків, - на 11-15%)! Це для Вас замало!?

А вартість обслуговування авто з Євро-6 за рахунок запчастин і регулярного доливання сечовини? Мало?

А я вважаю, що багато українців таке істотне підвищення ціни нового авто "не потягнуть"!

І не забувайте про ГОЛОВНЕ: нові авто з Євро-5, які сьогодні ввозяться українцями з ЄС, іноді не мають додаткових систем активної безпеки (наприклад, зупинка перед пішоходом), які обов'язково стоять на авто з Євро-6 (так як законодавство ЄС цього вимагає ). Тобто в разі заборони на ввезення нових авто з Євро-5, вартість нових авто з Євро-6 ще більше б виросла за рахунок цих систем безпеки!

Не тільки через переналаштування двигуна, а й через додаткові опції для активної безпеки, які апріорі встановлюються на Євро-6!

Я підтримую БЕЗПЕЧНИЙ автомобіль, але треба людям говорити правду: адже не всі українці готові платити дорожче за авто з-за нових опцій (наприклад, зупинка авто перед пішоходом, який порушив ПДР і кинувся під колеса, а точніше, готові платити дорожче, бо життя людини безцінне, але не завжди можуть)!

Тому перед парламентом учора стояв вибір: заборонити ввезення сучасних, екологічних і безпечних нових авто з Євро-5 на тлі ввезення старих авто Євро-2 і нижче з вирізаними каталізаторами, фільтрами саж, з відключеними adblue SCR або не забороняти ввезення НОВИХ авто з Євро- 5 і водночас НІЯК не обмежувати пільговий режим при ввезенні українцями СТАРИХ авто навіть Євро-2 (тобто, права тих, хто бажає ввозити б/у авто ніяк не обмежували)?

І парламент скасував заборону на імпорт НОВИХ авто з Євро-5, ніяк не обмежуючи або звужуючи права українців і на ввезення ними вживаних авто з Євро-5, Євро-4, Євро-3 і навіть Євро-2!

А як би ви проголосували на місці народних депутатів? Заборонили б і спровокували б зростання цін?

Читайте матеріал російською: В Украине увеличится количество авто из РФ? Мифы отсрочки Евро-6

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини