RU

"Удар по устоям": бізнесу час зробити висновки, а не жити минулими перемогами

"Удар по устоям": бізнесу час зробити висновки, а не жити минулими перемогами

управляющий партнер Havas Digital Kyiv
21.07.2020, 18:42

Чим насправді стали епідемія COVID-19 і подальша криза для українського бізнесу і рекламної індустрії

Ми вже пройшли фазу першого "удару по устоям" з переходом на відеоконференції, складанням планів на випадок непередбачених ситуацій і щоденною дилемою: дотримуватися робочого дрес-коду чи працювати в піжамі?

За цей час я всяке бачив: люди чіпляли офісні бейджи, надягали фраки і смішні капелюхи - повне відчуття шаленого онлайн-чаювання з "Аліси в Країні чудес".

Ми повторюємо собі (й один одному), що все це тимчасово і скоро мине, але це не так. Ситуація більш-менш нормалізується, але ніколи не буде колишньою. Зараз формується "нова нормальність", і це відбувається швидше, ніж ми собі уявляємо.

Наша робота і те, як ми її виконуємо, докорінно зміниться, і ми повернемося вже у світ, про який давно говорили. Це справжнє "перезавантаження Матриці".

Раптово, всім довелося переходити від слів до справи в плані гнучкої організації роботи, а впровадження цього підходу перетворилося у спринтерський забіг на марафонську дистанцію. А тим часом демократизація сфери медіа і маркетингових комунікацій вийшла на новий рівень.

Виявилося, що "молоді вискочки" в особі діджитал і контент-маркетингу, які раніше опинялися десь на периферії, цілком можуть позмагатися за топові бюджети з "маститими" традиційними каналами просування. І цілком ймовірно, що вони незабаром стануть одними з основних інструментів маркетингу завдяки тому, що забезпечують незрівнянно більшу швидкість реакції.

Карантин перетворив населення цілих країн у завзятих відеографів і споживачів відеоконтенту. Як ніколи стало очевидно, що відстань між виробництвом контенту і його споживанням постійно скорочується, а сам процес прискорюється. Ті, хто успішно застосовують цю формулу, домагаються ще більшого, ніж раніше.

Зараз ми спостерігаємо "ефект Napster": більшість брендів та інформаційних компаній опинилися не при справах - прямо як лейбли звукозапису 20 років тому. Ті, хто пристосовується і нормально сприймає зміни, забезпечать собі процвітання, а у решти почнуться проблеми.

Спалах коронавірусу вже привів до зміни усталених практик у деяких брендів і каналів. Далекоглядні мовники швидко зреагували на запущену аудиторією соціальну ініціативу #ClapForOurCarers. Наприклад, канал Channel 4 залучив понад 40 брендів до виробництва контенту за допомогою мобільних телефонів і запустив його в ефір уже через 36 годин.

Спостерігаючи за всім тим, що відбувається, розумієш: раніше ми обмежували себе самі. Ми спускали все на гальмах, раз у раз повертаючись до усталених методів просування і прикриваючи традиціями своє небажання розвиватися далі. Ми вже пережили "технологічну революцію", яка заклала фундамент для змін. А ця криза призведе до "поведінкової революції", завдяки їй ми залишимо зону комфорту і вступимо в чудовий новий світ. Світ, в якому віртуальні голограми, штучний інтелект та інші інноваційні технології перестануть нас дивувати й увійдуть у нашу повсякденність набагато швидше, ніж ми розраховували.

А що з рекламною індустрією? Невже ми спостерігаємо процес її остаточного занепаду? Ні. Вона перероджується, і незабаром почнеться нова ера процвітання, як і у випадку музичної індустрії. Ми можемо охопити більше, стати більш інклюзивними. Між нами і нашою аудиторією буде менше бар'єрів, ми станемо більш гнучкими і динамічними і зможемо її більше зацікавити.

Ми будемо менш обмежені в тому, як працюємо, і станемо ухвалювати більш сміливі рішення в повсякденній діяльності. Через кілька років, згадуючи події наших днів, компанії зрозуміють, що не технології і не який-небудь виконавчий директор їх змінив. Ні, причина їх трансформації - COVID-19.

Ніхто не бажав таких різких змін, але давайте не будемо повертатися до колишнього стану речей, коли все закінчиться. Перед нами відкриваються величезні можливості і за них потрібно хапатися обома руками. За все, крім відеонарад. Вони нехай залишаються на карантині.

Читайте матеріал російською: Удар по устоям: бизнесу пора сделать выводы, а не жить прошлыми победами

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини