Три важливі новини, які розсіюють хмари над 2020 роком

Три важливі новини, які розсіюють хмари над 2020 роком

заместитель исполнительного директора в Международном валютном фонде
16.12.2019, 13:27

Над світовою економікою нависли три глобальних ризики: no-deal Brexit і торгові війни Китай-США і США-Канада-Мексика. Як це вплине на Україну?

Минулий тиждень приніс як мінімум три важливі новини, які розсіюють хмари над 2020 роком і знижують невизначеність для глобальної економіки.

По-перше, 10 грудня США, Канада і Мексика підписали нову угоду про вільну торгівлю (замість NAFTA - North American Free Trade Agreement, який втратив силу). Взагалі-то, сама угода була підписана ще рік тому, але Палата представників у США наполягла на змінах, і ось зараз їх узгодили. Тепер усі будемо чекати ратифікації угоди з усіх боків. Сама собою угода важлива для торгівлі всередині загального північноамериканського ринку, в першу чергу для аграріїв. Тепер ризики знизилися, торгівля буде розвиватися, значить один із ризиків для економіки знизився.

По-друге, 12 грудня, в Британії Борис Джонсон і його партія Торі (консерватори) здобули беззастережну перемогу на дострокових виборах до парламенту (365 місць в 650-місцевій Палаті громад - House of Commons - кращий результат з 1987 року, коли Маргарет Тетчер виграла свій третій термін).

Лейбористи ж навпаки зазнали нищівної поразки, програвши четверті вибори підряд - найгірший результат для їхньої партії з 1935 року. Їхній лідер Джеремі Корбін вже подав у відставку.

Джонсон залишається прем'єр-міністром і зможе тепер з легкістю провести свою угоду з Євросоюзом щодо Brexit через парламент. Як він сам сказав: "We will get Brexit done on time on the 31st of January - no ifs, no buts, no maybes". Загалом Brexit для Британії - реальне зло в коротко- і середньостроковій перспективі, але наявність угоди з ЄС знижує ризики невизначеності (NO-DEAL Brexit був би просто руйнівний). Так що ще один ризик для світової економіки знизився.

Читайте також - Brexit на вильоті: як Борис Джонсон перетворюється в Терезу Мей

Ну і останнє. У п'ятницю, 13 грудня, ввечері США і Китай оголосили про укладення першого етапу (Phase 1) угоди про припинення торговельної війни. Згідно з документом, США не буде вводити 15% тарифи на китайський імпорт (повинні були вступити в силу в неділю щодо товарів на суму в $160 млрд) і знизить у два рази тариф, введений 1 вересня на товари загальною вартістю $120 млрд. А Китай прибирає введені тарифи на авто, вироблені в США.

Китай також пообіцяв збільшити імпорт американських товарів як мінімум на $200 млрд в наступні два роки. Це стосується також збільшення купівлі с/г товарів на $32 млрд. Угода включає ще багато цікавих аспектів, включаючи захист інтелектуальної власності, валютну політику, фінансовий сектор.

3 важливих глобальних ризики: no-deal Brexit і торгові війни (Китай-США і США-Канада-Мексика) можуть відійти на другий план за 2020 рік. А, отже, ми можемо знову побачити прискорення глобального економічного зростання, так як найбільші економіки світу будуть розвиватися швидше.

Для України це, загалом, добре - має допомогти уряду реалізовувати свої плани прискорення зростання нашої економіки.

Читайте російською: Три важные новости, которые рассеивают тучи над 2020 годом

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини