RU

Світовий видобуток корисних копалин. Україна в рейтингу видобувних країн pr

Світовий видобуток корисних копалин. Україна в рейтингу видобувних країн

фахівець відділу маркетингу гірничодобувної та консалтингової компанії Kislotoupor
29.07.2020, 15:03

Україна увійшла в топ-10 країн світу за обсягами видобутку 8 корисних копалин

На правах спонсорства

У травні 2020 року, міжнародний комітет "Всесвітнього видобувного конгресу" опублікував звіт "World Mining Data 2020" про результати роботи світової добувної промисловості за 2018 рік. На підставі даного звіту маємо змогу проаналізувати, скільки мінеральних ресурсів видобувається в світі, які країни очолюють рейтинг видобувних країн і яке місце займає Україна в гірничодобувному світі.

Розвиток світової економіки характеризується постійним зростанням споживання мінеральних ресурсів. Глобальний попит на продукцію добувної галузі залишається стабільно високим. За останні 30 років (з 1988 по 2018 рік) світовий обсяг виробництва корисних копалин зріс в 1,7 рази: з 10,4 млрд тонн до 17,7 млрд тонн. Зростання виробництва корисних копалин було зумовлено переважно збільшенням попиту на мінеральну сировину та метали з боку країн, що розвиваються, перш за все, Китаю та Індії.

 

Джерело: за даними World Mining Data 2020, World Mining Congresses

Як видно з діграми, найбільший обсяг виробництва корисних копалин припадає на мінеральне паливо. Ця група включає вугілля всіх видів, нафту, натуральний газ, горючі сланці та ін. У період з 1988 по 2018 рік, обсяг виробництва мінерального палива виріс з 9,3 млрд тонн до 15,2 млрд тонн. Паливно-енергетичні ресурси відіграють вагому роль у розвитку економіки кожної країни, адже з одного боку вони забезпечують діяльність промисловості, а з іншого - гарантують енергетичну безпеку держави.

Друге місце посідає випуск заліза і феросплавів - основа конструкційних матеріалів, машино-, авіа-, верстато- та приладобудування. В даному 30-річному періоді обсяг виробництва цієї групи зріс з 545 млн тонн до 1,6 млрд тонн.

Виробництво промислових мінералів (зростання з 505 млн тонн до 811 млн тонн) - на третьому місці. Дана група представлена ​​такими видами сировини, як гіпс, сіль, сірка, каолін, фосфатна сировина, плавиковий шпат, барит, польовий шпат, магнезит, тальк. Промислові мінерали переважно застосовуються в будівництві, металургії, агропромисловому комплексі, паперовій промисловості, медицині. 

20 найбільших країн світу за обсягами виробництва корисних копалин

*без урахування діамантів, джерело: за даними World Mining Data 2020 

Цікаво, що половина всього світового видобутку корисних копалин припадає на чотири країни:

Джерело: за даними World Mining Data 2020

Що забезпечує лідерство цим країнам у гірничодобувному світі?

Китай є світовим лідером з видобутку 32 видів мінеральної сировини. Країна займає перше місце в світі за обягами виробництва вольфраму (80% світового виробництва), ванадію (54%), алюмінію (57%), сурми (64%), плавикового шпату (51%), графіту (60%), магнезиту (66 %), галію (94%), германію (89%), телуру (74%), миш'яку (46%), вісмуту (64%), молібдену (36% кадмію (35%), свинцю (44%), титану (26%), тальку (25%), каоліну (18%), бентоніту (26%) та ін. корисних копалин.

У США виробляється 68% світового обсягу берилію, 22% природного газу та 15% нафти.

РФ займає перше місце в світі з видобутку алмазів (28% світової індустрії), паладію (41%) і азбесту (61%).

Австралія лідирує у виробництві літію (61% світового виробництва), заліза (37%), бокситової руди (29%) та циркону (40%).

Україна на мінерально-сировинній мапі світу

У вищевказаному рейтингу видобувних країн Україна займає 28 місце в світі. Обсяг виробництва корисних копалин в країні оцінений в 91,3 млн тонн, що становить $11 780 млн у вартісному вираженні.

Незважаючи на те, що Україна не увійшла в першу 20-ку найбільших видобувних країн, за обсягами видобутку восьми корисних копалин Україна входить в топ-10 країн світу (за 2018 рік):

Перспективи видобутку корисних копалин в Україні

Відмінною особливістю мінерально-сировинної бази України є її комплексність, адже з 120 видів корисних копалин, які споживаються в світі, в надрах України виявлено 117. У країні активно розробляються родовища марганцевих, залізних, титано-цирконієвих і уранових руд. Також Україна в значних обсягах видобуває неметалеві корисні копалини, серед яких: каоліни, вогнетривкі та бентонітові глини, вапняки, доломіт, калійні солі, сірка, графіт, декоративний камінь, гіпс і ін.

Наша компанія більше 20 років займається видобутком корисних копалин і реалізувала сім успішних проектів у гірничодобувній сфері. Ми з власного досвіду знаємо, наскільки важливими аспектами для розвитку галузі є довіра до спеціалізованих держорганів і прозорість їх роботи, а також створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

На наш погляд, заходи, що впроваджені Держгеослужбою на чолі з Романом Опімахом, сприяють тому, що правила роботи для надрокористувачів стали прозорими і сучасними. Зокрема, завдяки електронним аукціонам з продажу спецдозволів і інвестиційному атласу надрокористувача будь-який інвестор може вибрати для себе цікаве вільне родовище і поборотися за придбання ліцензії на користування надрами на відкритих торгах.

Перспективними для розробки корисними копалинами в Україні є "мінерали майбутнього", стратегічні та дефіцитні види сировини, серед яких: літій, кобальт, нікель, галій, германій, золото, ванадій, титан, берилій, тантал, ніобій, рідкоземельні елементи та ін. За даними Держгеослужби, підготовлені для винесення на аукціони до кінця 2020 року родовища літію, титану, золота, а також нафтогазові ділянки на шельфі Чорного моря.

За держпідтримки добувної галузі та створенні умов для поліпшення інвестиційного клімату в державі, розробка корисних копалин може стати драйвером економічного розвитку України, а країна буде здатна очолити рейтинг найбільших видобувних країн світу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини