Суб'єктивне не працює. Ні в бізнесі, ні в політиці

Суб

PR-стратег, сооснователь ресторанного консалтинга Ресторанские
18.12.2019, 16:28

Поширена помилка в українському бізнесі - нерозуміння цільової аудиторії, її моделі поведінки і потреб

Тому що кожен з нас живе у своїй інформаційній бульбашці. Бульбашка складається з людей, з якими ми спілкуємося, сайтів, які ми відвідуємо, ресторанів і магазинів, в яких ми щось купуємо.

Навіть Facebook і Google тримають нас в інформаційних бульбашках, показуючи конкретні пости в стрічці друзів і показуючи нам ту рекламу, яку вважають за потрібне.

Важливо відділяти свою суб'єктивну думку від об'єктивних даних. Ваші десять друзів, які переконують вас у тому, що будуть купувати ваші товари, - це суб'єктивна думка цих людей, які намагаються вас підбадьорити/сподобатися вам/зберегти з вами стосунки.

Об'єктивні дані - це дослідження потреб і можливостей цільової аудиторії. Тому що ваші друзі не завжди скажуть вам правду. У них може не бути грошей на купівлю вашого товару, він може не подобатися, в ньому немає потреби.

Але ви, послухавши ваших друзів, уже сформували свою точку зору, згідно з якою - товар успішний.

Простий приклад. Ваш товар коштує 100 грн, але дослідження ринку (анонімне й персональне опитування незнайомих людей із передбачуваної ЦА, середній рівень доходів ЦА, календарний графік споживання такого товару, досвід інших учасників ринку і ще десятки показників) показує, що:

Ваші споживачі в масі своїй готові платити за ваш товар 50 грн. І взагалі, вони чекають від нього інших характеристик. Таким чином, ваша струнка конструкція бренду, на верхівці якої знаходиться бізнес-модель, згідно з якою ви заробите мільйон доларів уже через рік, із гуркотом і пилом падає вниз, розбивається на дрібні шматочки, які вам потім по всьому офісу збирати.

Ще раз. Суб'єктивне не працює. Ні в бізнесі, ні в політиці. Навіть коли вам говорять про iPhone, який було вигадано всупереч ринку, ви беріть до уваги той момент, що Apple - величезна компанія, яка досліджує ринок у перманентному режимі.

Раз вони запустили телефон без кнопок, значить знали, що робити. Або у них був запас грошей, що дозволяє тестувати різні продукти в реальних умовах (як це робить Google зі своїми сервісами).

Якщо у вас немає грошей на тестування в реальних умовах, замовляйте дослідження ринку. Якщо вони підтвердять ваші суб'єктивні дані - ви великий молодець. Якщо спростують або внесуть корективи - ви збережете гроші, нерви і час.

Своїм друзям/клієнтам я раджу починати роботу над новим продуктом із дослідження.

Ще приклад із політики.

Некоректна соціологія (нерепрезентативна вибірка) привела до програшу багатьох кандидатів. Коли ти не розумієш, що потрібно твоїм виборцям, ти не можеш їм це дати/обіцяти.

Якщо твої виборці чекають нових доріг, а ти відкриваєш для них мотузковий парк, то класти вони на тебе хотіли. І на бюлетень із галочкою навпроти твого прізвища.

Вибачте за прописні істини.

Читайте матеріал російською: Субъективное не работает. Ни в бизнесе, ни в политике

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини