Скотний двір по-українськи: одним все, а іншим закон

Скотний двір по-українськи: одним все, а іншим закон

директор сети магазинов Рідні Медтехніка
22.04.2020, 10:48

Карантин можуть продовжити ще на місяць. Не знущайтеся над малим і середнім бізнесом. У них немає грошей в шкарпетці, немає західного інвестора

Ненавиджу, коли одним все, а іншим закон. Коли всі рівні, але є ті, хто рівніший. Два простих приклади, які мене вбивають.

Приклад №1

Вчора, гуляючи Хрещатиком, виявив, що всі магазини електроніки спокійно працюють. Немає питань. Працюють, як салони зв'язку. В Алло відвідувачі обирають звукові колонки та електросамокати. У Цитрусі при мені купили моторолер, обирали ігрову приставку і придивлялися до навушників.

До обох магазинів заходили десятки відвідувачів. Так, вхід тільки в масках. Так, при вході антисептики. Так, прибиральниця протирає ручки дверей і миє підлогу. Звичайно в цьому немає нічого поганого, і я радий, що у них є робота.

Підписуйтесь на розсилання Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Але скажіть, хіба магазини меблів, світла або посуду не готові були б так само дотримуватися суворого режиму на вході?! Заради того, щоб хоч щось продавати, хоч комусь платити зарплату і хоч якось протриматися на плаву.

Звичайно, були б готові. Але для них діє карантин і заборона на торгівлю.

Чому одним великим і відомим магазинам прямо в центрі столиці на Хрещатику можна впускати покупців і продавати мопеди, а іншим маленьким і середнім у всій країні не можна продавати паркет, штори або дивани?!

Приклад №2

Закрили всі кіоски продажу кави в одноразових стаканчиках. У кожному місті. Тисячі, почуйте, тисячі малих підприємців залишилися без роботи, а разом з ними без роботи залишилися молоді хлопці баристи і продавці, які мали хоч якусь роботу.

Добре. У вікно продавати каву не можна. Так що ж ви тоді не закрили продаж кави в таких самих стаканчиках у ВІКНО на Макдрайві Макдоналдсу? Чому я вчора під'їжджаю до вікна Маку і спокійно купую точно в такому самому стаканчику каву, і мені її продають з вікна?!?

Читайте також - Доступ бізнесу до ринку на 30 млрд грн та інші зміни в публічних закупівлях

Чому світовому гіганту Макдональдс можна у вікно продавати каву, а своїй українській малесенькій кав'ярні, яка складається з трьох співробітників, що годують три сім'ї - не можна?!

Чесно. Я не уявляю, який фізичний біль має відчувати власник кавового кіоску або маленького магазину, сидячи вже місяць без роботи і бачачи цю несправедливість.

Несправедливість. Це коли комусь великому, відомому і зі зв'язками можна, а тобі, такому ж, але звичайному, без зв'язків, грошей і хабарів, - не можна.

Повідомили, що карантин, швидше за все, продовжать практично ще на місяць. Не знущайтеся над малим і середнім бізнесом - у них немає грошей в шкарпетці, немає подушки і немає західного інвестора.

Великим і малим.
Столичним і звичайним.
Зі зв'язками і без.

Читайте також - Боротьба з коронавірусом: гроші виділили, а захист для медиків так і не закуповують

Або всім однаково забороніть працювати, або дайте всім працювати в однакових умовах, дотримуючись на рівних норм і правил карантину.

Вчора, я купив каву і молочний коктейль у вікні Макдональдс і підтримав під час кризи на 70 грн найбільшу світову корпорацію, а міг купити в кіоску українського ФОПа, дати йому вижити і підтримати його сім'ю.

Але його закрили на карантин...

Читайте російською: Скотный двор по-украински: одним все, а другим закон

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини