Прислужитися Зеленському, або Як вирішують проблеми порту Одеси

Прислужитися Зеленському, або Як вирішують проблеми  порту Одеси

гендиректор Ассоциации международных экспедиторов
19.11.2019, 17:04

Зеленський доручив владі Одеси розібратися з альтернативним проїздом в Одеський порт. Запропоновано три варіанти. Але чи вирішать вони проблему?

Минуло чотири місяці з приїзду президента Володимира Зеленського в Одесу. Тоді він і прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручили вирішити питання з альтернативним проїздом в Одеський порт. Над виконанням цього завдання працює робоча група, створена за дорученням мера Одеси Геннадія Труханова. Вона повинна вирішити, як вантажний транспорт буде проїжджати на територію порту в обхід ТОВ "Євротермінал", яке зараз займає монопольне становище на ринку.

На зараз запропоновані три варіанти вирішення даного питання.

Розберемо кожен із них:

Варіант 1 - пропозиція від Одеської філії Адміністрації морських портів України. Вгорі схеми видно, що нова дорога (позначена червоним) з'єднується з Одеською естакадою.

Прислужитися Зеленському, або Як вирішують проблеми  порту Одеси

Але замість того, щоб вести на об'їзну дорогу, вона врізається в дорогу "Хаджибей 2", яка так само буде належати підприємству, близькому до власників компанії-монополії Євротермінал. Зараз "Хаджибей 2" знаходиться в проекті. Але дорога буде побудована на приватній території. Як можна було розробити таку пропозицію для відходу від монополії - питання...

Варіант 2 - основна пропозиція від Одеської міської ради. Плюс цього варіанту - дорога не пов'язана з гілкою "Хаджибей 2". Це дає надію, що проїзд дійсно буде альтернативним, а не стане бізнес-проектом ще однієї монополії, та дозволить диверсифікувати роботу стратегічного підприємства.

Прислужитися Зеленському, або Як вирішують проблеми  порту Одеси

Але є одне "але". Від естакади дорога веде не до існуючої Об'їзної дороги (хоча це не дорога, а дамба - гідротехнічна споруда, яка знаходиться в аварійному стані без балансоутримувача), а до проектної (позначена зеленою лінією). Це означає, що навіть при виділенні коштів та будівництві альтернативного безкоштовного проїзду в порт, скористатися ним ніхто не зможе. Адже за проектом цей альтернативний шлях веде до неіснуючої зараз проектованої об'їзної дороги (немає розуміння щодо термінів реалізації...).

Варіант 3 - альтернативна пропозиція від Одеської міської ради. Напишу про цей варіант, тому що він практично повністю повторює пропозицію від ОМП

Прислужитися Зеленському, або Як вирішують проблеми  порту Одеси

Знову-таки, дорога врізається в естакаду, але виводить не на об'їзну дорогу, а на приватну дорогу "Хаджибей 2". Дорога поки в проекті, але її використання цілком ймовірно буде таким же платним, як і використання дороги на території Євротерміналу.

Як вам таке виконання доручення президента і прем'єр-міністра?

І це при тому, що проблема з вантажопотоком в Одеський порт, на мою думку, значно масштабніша, так як ніхто не ставить питання про те, якими шляхами вантажопотік буде потрапляти на дану альтернативну дорогу на під'їздах до міста, слідуючи через приміські населені пункти...

На одному із засідань я озвучив питання керівництву міста: "Ви запитували себе, яким ви бачите майбутнє Одеського порту через п'ять, 10, 20 років? Які вантажі в ньому будуть оброблятися? Яким видом транспорту доставлятися?" Крім "милої" посмішки я не отримав жодної реакції.

Паралельно, міністр інфраструктури України - Владислав Криклій - озвучує здорові, але малоймовірні в найближчому майбутньому ідеї: "Буде чудово, якщо Одеса залишиться контейнерним терміналом. Плюс, поруч буде яхт-клуб і марина, будуть заходити красиві лайнери і возити туристів. Звичайно ж, там ніякої руди, зерна не повинно бути". Буде чудово, обов'язково.

Поки спостерігаємо за цікавим процесом, основне завдання якого - не вирішення проблеми, а "яскраві зусилля над пошуком рішень за дорученням президента", тобто створення видимості бурхливої ​​діяльності, відданості гаранту та бажанн

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини