RU

Повинно бути корисно: чому контент завжди король, і хто головний клієнт в нативній рекламі

Повинно бути корисно: чому контент завжди король, і хто головний клієнт в нативній рекламі

руководитель отдела нативной рекламы Ligamedia
22.09.2020, 16:30

Чому зліт нативної реклами стався саме зараз? Через медіаінфляцію. Маркетологам потрібно було якось по-новому достукатися до споживача

$52,7 млрд. Саме стільки, за даними Statista, витратять в світі в цьому році на нативну рекламу. Здивувалися? Зараз здивуєтеся ще більше. Ця сума, за прогнозами Native Advertising Institute, зросте ще на 46% наступного року.

Нативная реклама  "новий чорний". Хоча, насправді, ніякий не новий, звичайно. Західні медіа почали практикувати "нативку" приблизно з 2012 року, в Україну тренд прийшов приблизно до 2015-2016-го. Але взагалі, важливі для суспільства історії в ЗМІ бренди підтримують вже кілька десятків років. Так що нинішній зліт нативної реклами, скоріше, не народження, а ренесанс.

Чому він стався саме зараз? Через медіаінфляцію.

Інформації навколо нас (в тому числі, і рекламного характеру) стає все більше і більше, користі від неї (будемо чесні) все менше і менше, і люди в якийсь момент кажуть: "Все! Я в будиночку! Спробуйте мені щось продати!".

Саме з бажання читача/слухача/глядача захиститися від настирливої ​​низки рекламних повідомлень і народився славнозвісний AdBlock, а також Brave Browser, AdFender, Ghostery та інші блокувальники реклами. Звідси ж народилися і "преміальні" версії медіапродуктів, де за невелику плату ви маєте можливість отримувати контент без реклами (у LIGA.net, до речі, віднедавна теж є така версія).

Не дивно, що маркетологи серйозно задумалися, як же їм тепер діставати споживача, так, щоб знову його остаточно не "дістати".

Можливо, в момент обговорень, як же боротися зі знеціненням рекламних повідомлень, хтось сказав: "А давайте розповідати людям те, що їм важливо і цікаво".

І почали всі робити круті, цікаві, корисні для читача і соціально важливі нативні проєкти. І аудиторія перейнялася знову лояльністю до брендів. І зрозуміли маркетологи, що це добре.

Але, як вчить нас історія світового мистецтва, після ренесансу йде маньєризм  з його втратою гармонії, викривленням і кризою особистості, похмурими сюжетами. Схоже, щось подібне загрожує нині й "відродженій" класичній нативці, в яку все частіше намагаються запхнути всю ту решту "упущеної" читачем/глядачем реклами. "Занадто, занадто мало нашого бренду/продукту в проєкті!", –  шепоче темна сторона особистості маркетолога, перетворюючи природний для видання контент (думаєте, чому він "нативним" називатися?) у величезний пресреліз.

Як же зберегти гуманізм і гармонію ренесансу нативної реклами, не скотившись в маньєризм?

Ризикну припустити, що і брендам, і редакціям, які займаються нативними проєктами (а не займається ними сьогодні тільки лінивий), в кожен договір потрібно подумки вписувати пункт "Клієнт 2"  читача. А в KPI проєкту обов'язково писати "зробити для читача цікаво". Це кращий спосіб, щоб років через п'ять ми не захотіли скористатися блокувальниками нативної реклами.

Так, партнер цієї колонки  LIGA.net.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини