RU

Моя відповідь президенту Зеленському

Моя відповідь президенту Зеленському

основатель и гендиректор ИК Dragon Capital
10.10.2019, 17:46

Томаш Фіала відповідає на критику президента

LIGA.net публікує офіційну відповідь власника компанії Dragon Capital, яка є інвестором видавничого дому Медіа-ДК (видання НВ, сайт NV.ua,  Радіо НВ), Томаша Фіали на критику президента Володимира Зеленського під час спілкування з журналістами на прес-марафоні 10 жовтня.

Нагадаємо, в четвер уранці Зеленський розкритикував НВ за те, що виданням володіє не український інвестор.

Шановний пане Президенте,

Ви вже третій Президент, якому не подобається моя публічна позиція, а також позиція НВ, на редакційну політику якого я не впливаю і не хочу впливати. Ваші попередники також вважали за краще тільки позитивні коментарі у свій бік і погано ставилися до конструктивного фідбеку від бізнесу. Вони не бажали бачити недоліки роботи своєї команди та чути про це. До чого це призвело, ми бачили: один поїхав із країни, другий із тріском програв вибори.

Щоб покарати за мою відкриту позицію, яку я висловив від імені Бізнес Асоціації стосовно податкового тиску, що посилюється, і впливу олігархів, (четвертий президент України Віктор - Ред.) Янукович у 2012 р виставив 320 млн грн податкових штрафів компаніям групи Dragon Capital.

(П'ятому президенту України Петру - Ред.) Порошенкові не сподобалося, коли я у вересні 2014 р сказав, що продаються місця у списках його партії і критикував за відсутність боротьби з корупцією і небажання просувати структурні реформи (інтерв'ю для НВ «Ще три місяці, і про президента з прем'єром можна буде говорити "риба гниє з голови" - глава ЕВА »). Через якийсь час його команда завела на мене кілька кримінальних справ і мені доводилося ходити на допити.

Із Вашої реакції на питання Івана Верстюка на сьогоднішній прес-конференції зрозуміло, що вам теж щось не подобається в моїх коментарях на адресу сьогоднішньої влади. Але озвучили Ви два моменти, які Вас у мені не влаштовують: іноземне громадянство і те, як я веду бізнес.

Почну з громадянства. Вам не подобається, що українським медіа володіє громадянин Чехії. Але дозвольте зауважити, що ні в Україні, ні в Євросоюзі, куди ми разом з Вами рухаємося, обмежень на володіння медіа немає. Таке обмеження є в Росії, Путін увів його у 2016 р і змусив таким чином, наприклад, Financial Times і Wall Street Journal продати свої частки в Відомостях місцевим інвесторам. У результаті цієї заборони ресурс втратив незалежність, якість матеріалу й читачів. Якщо Ви вирішите, що Україні варто наслідувати цей приклад, то я не буду продавати НВ українським олігархам за гроші, вкрадені з бюджету, а віддам безкоштовно колективу, щоб НВ залишилося таким же незалежним і якісним як зараз.

І другий момент - діяльність компанії. Ви сказали, що створена мною з нуля в 2000 році компанія Dragon Capital, чиєю основною діяльністю є позитивне представлення України й українських підприємств за кордоном і залучення іноземних інвестицій для розвитку, складається з активів, куплених після втечі Януковича. Смію Вас запевнити, що це неправда, і жоден актив не куплений у Януковича або його оточення.

Я живу в Україні вже 23 роки з паспортом громадянина Чехії, де я народився. Паспорт у мене є один і залишиться один, чеський. Радий, що багато українців у такому ж статусі спокійно живуть, займаються бізнесом  та інвестують у Чехії та інших країнах Євросоюзу.

Хочу побажати Вам успіхів на посту Президента. Ми зацікавлені в тому, щоб у Вас вийшло реалізувати озвучені Вами 2 вересня плани, і будемо їх підтримувати. Сподіваємося, що і в прийнятті рішень, і в озвучуванні висновків Ви будете покладатися на правду.

Читайте російською: Мой ответ президенту Зеленскому

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини