МАУ суттєво скорочує мережу. Що змінюється

МАУ суттєво скорочує мережу. Що змінюється

президент авиакомпании МАУ
25.10.2019, 14:20

Авіакомпанія МАУ інформує клієнтів про майбутні зміни в маршрутній мережі та розкладі, які вступають у силу з 16 листопада

Пасажир - головний клієнт авіакомпанії. Сьогодні, будучи керівником, я  також залишаюся пасажиром, але дивлюся на процеси вже через призму операційної діяльності нашої авіакомпанії. Ще місяць тому я був просто пасажиром. Завжди з прикрістю дізнавався про затримки та відміну рейсів, які впливали на мої плани, особливо якщо готувався до них задовго. Тут працює загальне правило: у разі скасування або перенесення рейсу авіакомпанія обов'язково повинна пересадити вас на інший рейс або запропонувати вам повернення коштів. Навряд чи для пасажирів це достатня компенсація перерваного очікування подорожі, й навряд чи їх має хвилювати, з яких причин відбуваються зміни в їх планах. І це справедливо.

Проте, дозволю собі пояснити пару моментів. Авіація живе за своїми жорсткими бізнес правилами, в яких стираються грані між legacy і так званими лоукост-перевізниками. Авіація стає гібридною. У графіках польотів більшості авіакомпаній є так звані низькі й високі сезони; одні рейси відкриваються, інші - закриваються. Світові авіакомпанії масово йдуть із ринку, не зумівши адаптуватися до нових реалій.

За останні три-чотири роки на авіаційному ринку України також пройшли серйозні еволюційні зміни. Зокрема, авіація зростала в середньому на 20% на рік протягом останніх чотирьох років, що є індикацією як відкладеного попиту (після кризи 2012-2013 років), так і результатом успішно обраної хабової моделі співпраці між центральним аеропортом «Бориспіль» та базовою авіакомпанією МАУ.

Проте, саме останні три роки авіакомпанія МАУ знаходиться в зоні фінансової турбулентності. Ця ситуація жодним чином не пов'язана з обраною бізнес-моделлю, адже у нас високий лоад фактор і економіка рейсів. Є ряд причин, я багато говорив про них раніше, які створюють загальний бізнес-клімат для авіагалузі в країні. Не хочу повторювати причини, повторю наслідок - українські авіакомпанії працюють у гірших економічних, політичних, податкових умовах, ніж їхні європейські колеги, і ще більш не конкурентних у порівнянні зі східними.

Для позитивних змін у нашій компанії нам доступні економічні методи й інструментарії управлінця, а найбільш сприятливим моментом для змін є етап бюджетування та планування майбутнього року.

Сьогодні ми всіма доступними публічними методами інформуємо наших клієнтів про майбутні зміни в маршрутній мережі та розкладі, які вступають у силу з 16 листопада 2019 року. Така модель була визначена, виходячи з нашого аналізу ринку внутрішнього і транзитного трафіку; ситуації з вимушеним обльотом території РФ, що робить авіакомпанію МАУ не конкурентною на східному хабовому плечі й інших чинників. Ми шкодуємо, що ці зміни торкнуться декого з вас, але ми змушені йти на такі заходи вперше за 27 років, адже це допоможе нам оздоровити компанію.

ЩО У НАС ЗМІНЮЄТЬСЯ?

1. Ми переходимо на ранковий європейський розліт. Вильоти будуть здійснюватися в період між 9:30 і 10.30, а прильоти з Європи до Києва в діапазоні 17: 30-18: 30.
2. Усі рейси в східному напрямку будуть вечірніми, з вильотом із «Борисполя» з 20:00 до 21:00. Прильоти зі східного напрямку - з 07:30 до 8:45 ранку. Рейси до Тель-Авіва, Стамбула, Тбілісі будуть виконуватися протягом дня по кілька разів.
3. Далекомагістральні рейси в зимовій навігації збільшуються на частоті Київ-Торонто до 3 рейсів на тиждень (було 2) на літаках Боїнг 777; на частоті Київ-Делі до 5 рейсів на тиждень (із настанням літньої навігації буде збільшено до 7 рейсів на тиждень). Напрямок Київ-Бангкок зберігається потужністю 3 рази на тиждень.
4. Внутрішні рейси в існуючій моделі будуть здійснюватися в двох хвилях, так як для нас важливо зберігати можливість надавати пасажирам із регіонів України спектр транзитних можливостей через аеропорт «Бориспіль». Будучи основною мережевою компанією України, ми забезпечуємо можливість українцям із регіонів подорожувати за кордон.
5. Щоденними частотами стають рейси на Брюссель, Копенгаген, Стокгольм, Краків.
6. Ми прийняли рішення скасувати власні рейси до Риги, Мінська й Аммана в зв'язку з відсутністю необхідної завантаженності.
7. Ми прийняли рішення скасувати рейс Київ-Пекін, так як на цьому маршруті ми не можемо пропонувати продукт, який має конкурентні переваги для пасажира. Необхідність обльоту території РФ подовжує рейс до 3 годин на колі та здорожчує до 30 тис доларів, при перельоті на повітряному судні Боїнг 777.
Шановні пасажири! Ми розуміємо, що це принесе певні незручності, але ми запевняємо, що всі клієнтські запити будуть відпрацьовані. Авіакомпанія обов'язково запропонує варіанти виходу з ситуації, що склалася. Пасажири, які придбали квитки на скасовані рейси, зможуть або скористатися іншими рейсами за новим розкладом, або оформити повне повернення вартості квитка (або його частини). Повернення коштів за квиток здійснюється за місцем придбання квитка та в тій валюті, в якій квиток був оплачений.

Шановні пасажири! Дуже важливо!

Через форму зв'язку з пасажиром на офіційному сайті авіакомпанії у пасажирів є можливість перевірити свій квиток. Форма знаходиться на головній сторінці сайту.

Авіакомпанія надішле інформацію про зміни за всіма тими контактами, які ви залишили при купівлі квитків. Тому, в разі не самостійною купівлі квитків, зверніться до відповідного контакту. Також, щоб уникнути плутанини й неточностей при оформленні перенесення рейсу або повернення вартості невикористаних квитків, пасажирам важливо звертатися саме до того каналу продажу, де й були придбані квитки.

У разі купівлі авіаквитків на інтернет ресурсах МАУ (сайт, мобільний додаток, соцмережі Фейсбук, Твіттер), а також через контакт-центр компанії, за консультацією щодо повернення слід звертатися за такими адресами:

https://www.flyuia.com/ua/ua/contacts
https://www.facebook.com/flyuia.ua/
https://twitter.com/fly_uia
а також в контактний центр МАУ:

тел: +380445815050
тел: +380443645050

566 (з моб. В Україні)

За аналогією, звертатися за допомогою за місцем покупки слід, якщо квитки куплені в офлайн касах авіакомпанії МАУ або переліт був замовлений через агентську мережу - сайти-агрегатори (сайти, які продають квитки різних авіакомпаній) і офлайн каси агентств (офіси агентів).

Дуже важливим моментом є час звернення за допомогою! Для якісної й оперативної обробки заявок компанією, пасажиру потрібно звертатися відразу, як тільки він дізнається про зміни у виконанні його рейсу.

Ми також усвідомлюємо, що не зможемо обробити всі заявки одномоментно. Тому в першу чергу будуть оброблятися звернення пасажирів із вильотами в найближчі дати. Решта будуть формуватися в список очікування для подальшої обробки.

Я особисто проконтролюю та зроблю все можливе для того, щоб мінімізувати дискомфорт від небажаних змін, які торкнуться наших пасажирів. У нас є добре продуманий план дій, і ми будемо чітко його дотримуватися.

Ще раз приносимо вибачення за зміни ваших планів і сподіваємося, що через зміни ми зможемо стати кращими для наших пасажирів.

Читайте матеріал російською: МАУ существенно сокращает сеть. Что меняется

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини