RU

Кейс Thomas Cook: уроки банкрутства компанії-гіганта

Кейс Thomas Cook: уроки банкрутства компанії-гіганта

директор консалтинговой компании Friendly Avia Support
09.10.2019, 09:19

Що трапляється з компаніями, які вважають за краще "економити гроші" і вчитися на своєму багаторічному досвіді спроб і помилок?

Дуже часто від потенційних клієнтів доводиться чути, що консалтинг - це зайва трата часу, грошей, а часто просто крадіжка і виведення грошей.

У той же час, коли говорять про сучасну економічну розвідку, багато хто уявляє собі Штірліца, фотографує секретний бізнес-план і звіт в офісі конкурента.

Насправді, все це працює цілком інакше. У сучасному світі відділ аналітики компанії в кооперації з консалтинговим підрядником постійно моніторять ринок і аналізують конкурентів. Вони отримують з відкритих джерел до 95% потрібної інформації. Ще 4% - це правильно поставлене питання правильного співрозмовника під час обіду. Ось для чого (в тому числі) потрібен консультант - щоб не нудьгувати за обідом. Сучасні бази даних дають стільки інформації за один день, скільки ще п'ять років тому збирали за 10-20 років. Тепер головний виклик - правильно їх обробити.

Завдання - бачити ситуацію, з одного боку, значно ширше і далі в перспективу, з іншого - значно глибше і ближче до потреб кожного конкретного клієнта.

Наведу приклад.

У серпні 2019 року регіональний уряд Канарських островів Іспанії заявив, що кількість рейсів і туристів, які прилітають ними на острови з Європи, дозволяють відмовитися від політики спеціальних цін в аеропортах і дотацій для лоукостерів.

24 серпня Ryanair оголосив про закриття з 8 січня чотирьох іспанських баз (в тому числі трьох на Канарських островах) і скасування більшості польотів туди: "Якщо ми вам не потрібні, ми знайдемо інші аеропорти, де нам будуть раді!".

23 вересня зупинився найбільший і найстаріший тур-оператор Великобританії Thomas Cook.

Читайте також - Thomas Cook - жертва нового століття

1 жовтня Іоан Малос - глава Іспанської конфедерації готелів та асоціації туризму заявив, що, через банкрутство Thomas Cook, найближчим часом закриється більше 500 іспанських готелів. Всього ж, більше 15000 іспанських бізнесменів відчують негативні наслідки зупинки туроператора. На думку Малоса, єдиний вихід із ситуації - це "Уряд повинен зателефонувати генеральному директору Ryanair Майклу О'Лірі, щоб домовитися переглянути питання про закриття баз Гран-Канарія, Тенеріфе-Південь і Лансароте. Вкрай важливо, щоб найбільший європейські лоукостер продовжував робити ставку на Іспанію ".

А тепер питання - які умови повинен буде запропонувати іспанський уряд і місцева влада Канарських островів авіакомпанії Ryanair, щоб лоукостер зберіг польоти. І не просто зберіг, а ще й добре на них заробив, завдяки конкуренції, яка різко зменшилася.

Звичайно, можна припустити, що О'Лірі практикує магію і побачив майбутнє в кришталевій кулі, або ще якусь теорію змови.

І ось виникає питання, а при чому ж тут консалтинг і консультанти? Зараз поясню.

Якими послугами та якими контрагентами користується Ryanair, авіакомпанія вважає за краще не розповсюджуватися. Мовчать і їх контрагенти, хоча б щоб не привертати на хлібне місце конкурентів.

Але, практично одночасно із заявою лоукостера про закриття баз в Іспанії, в офісах авіакомпаній групи Thomas Cook зовсім непомітно для сторонніх спостерігачів з'явилися десятки інспекторів з лізингових компаній. Вони стали проводити позапланову повну перевірку технічного стану переданих лізингодавцем повітряних суден авіакомпаніям. Зазвичай, лізингодавець обмежується одноденною інспекцією раз на рік, під час якої інспектор просто має упевнитися, що літак літає і з ним все більш-менш в порядку.

Читайте також - Крах найстарішого туроператора Thomas Cook: уроки для бізнесу

Але в цей раз все було по-іншому.  Інспектори кілька тижнів поспіль ретельно перевіряли всі статуси, копіювали файли і збирали документи.  Такі перевірки бувають дуже рідко і тільки в тих випадках, якщо лізингодавець готується позапланово завчасно забрати повітряне судно у авіакомпанії.  Справа в тому, що, при раптовій зупинці авіакомпаній, найчастіше в їх офісах панує хаос і у лізингодавця часом йдуть довгі місяці, а то й роки (як, наприклад, з літаками Трансаеро) на відновлення всієї документації і допуск повітряного судна до польотів.  Щоб цього уникнути в докритичній ситуації, але, поки ще авіакомпанія літає і все функціонує, лізингодавець і робить глибоку інспекцію і збір документів.

Лізингові компанії, як правило, мають у своєму розпорядженні дуже невеликий штат співробітників і всі послуги, які можливо, беруть на аутсорсинг. А далі - це вже робота аналітиків і інспекторів спеціалізованих консалтингових компаній.

Думаю, саме так виглядає результат правильної роботи відмінного аналітичного відділу авіакомпанії (або будь-якої іншої корпорації) і хороших консультантів. А тим, хто вважає за краще "економити гроші" і вчитися на своєму багаторічному досвіді спроб і помилок - вдалого шляху.

Читайте російською: Кейс Thomas Cook: уроки банкротства компании-гиганта

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини