Газові переговори: Добре, що домовилися. Адже можемо

Газові переговори: Добре, що домовилися. Адже можемо

координатор Экспертной платформы НБУ
21.12.2019, 15:35

В України з'явився хороший шанс покінчити зі стратегією виживання, задумавшись про розвиток

Звичайно, те, що на найближчі п'ять років зберігається транзит газу, вигідно. $2 млрд у 2020 році і по $1,3 млрд у наступні чотири роки (цифри, ясна річ, приблизні) від послуг транзиту платіжному балансу, що знаходиться під великим тиском тягаря боргу та зростаючого імпорту, не завадять.

Так, ці новини посилять ревальвацію. Змусять переосмислити, як розвивати експортно орієнтовані галузі, не маючи вічного двигуна хронічної девальвації. Багато чого змусять переоцінити в структурі економіки.

Це ж стосується і паливно-енергетичного балансу. Він не буде таким, яким був у 2014-17 роках, коли домінантним завданням було відшукати фізичний енергоресурс. Зараз з'явився хороший шанс покінчити зі стратегією виживання, задумавшись про розвиток.

Може так статися, що лічильник "Не купуємо газ у Росії" в найближчі дні тихенько зникне. Якщо з'ясується, що буде ще і прямий контракт на закупівлю газу.

Добре, що домовилися. Адже можемо.

P.S. Може, частину грошей від транзиту кидати в Фонд майбутніх поколінь або Фонд розвитку? Що думаєте?

Читайте також - Газової війни не буде. Всі можуть їхати на канікули

Читайте матеріал російською: Газовые переговоры: Хорошо, что договорились. Можем ведь

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини