Етика або економіка: 24 квітня влада постане перед непростим вибором

Етика або економіка: 24 квітня влада постане перед непростим вибором

сооснователь шведского проекта DYB - Develop Your Business
06.04.2020, 10:44

Звичайні кризи прискорюють еволюцію. Але криза, викликана пандемією, внесла до ринкової економіки не ринкові інструменти

День 24 квітня 2020 року може стати одним із найскладніших у нашій історії. У питанні "чи продовжувати карантин" зіштовхнуться лобами етика і економіка. До 24 квітня ми вийдемо на пікові цифри смертності від коронавірусу, і до цього ж моменту бізнес вичерпає свої запаси.

Етика зіткнеться з економікою у всьому:

- В уряді: врятувати життя людей з групи ризику або врятувати економіку країни, яка трохи зміцніла?

- У бізнесі: відповісти за свої слова про корпоративну культуру, про цінності, або врятувати хоча б частину бізнесу, щоб відновитися в майбутньому?

Звичайно, 24.04 - це офіційна формальність, і ми будемо знати рішення уряду ще до того. Але яким буде рішення бізнесу? Точніше тисячі рішень різних компаній.

Воно багато в чому буде залежати від того, в якій групі вони опинилися.

Я виділяю п'ять таких груп:

1. Наш ринок різко зріс.

Так, є і такі. Нескладно здогадатися, що це за бізнес.

2. Оборот залишився на колишньому рівні.

Сюди я відношу і тих, у кого падіння продажів до 20%. За умови оптимізації витрат, вони можуть вийти в нуль або навіть плюс із прибутку.

3. Падіння обороту до 50-60 %.

Непроста ситуація. Закритися шкода, працювати дорого. Як пояснити постачальникам - так ми стоїмо або працюємо? Як обрати - кого і що скоротити?

4. Потрапили під заборону карантинних заходів.

Зупинені на 100%. Що тут скажеш - просто потрапили. Ми знаємо, що без води людина може прожити тиждень, без їжі близько двох місяців. Тепер дізнаємося, скільки компанія здатна прожити без продажів.

5. Але виявляється, є група, якій ще гірше, ніж четвертій. Це ті, чий бізнес не запрацює відразу після скасування карантину.

Ці ринки будуть відновлюватися ще дуже довго, а деякі вже ніколи не повернуться до попереднього стану. Event-агентства, туризм, багато напрямків консалтингових послуг...продовжуйте список самі.

Звичайні кризи, вони, як вовки - санітари лісу. Вони приходять за слабкими, неефективними, відсталими. І в цьому плані прискорюють еволюцію.

Але ця криза, викликана пандемією, несе в собі новий елемент. Я називаю його новою формою несправедливості. В ринкову економіку різко втручаються не ринкові інструменти.

Одних закрили, інших - ні. Відбувається перекіс. Порушується чесна конкурентна боротьба. Особливо там, де конкуренція переходить межі галузі (субститути). Схожий ефект, до речі, створює і корупція.

І перед урядом, і перед бізнесом зараз неймовірний виклик. В такі моменти людської історії в рішеннях частіше перемагає економіка. Але в результаті, правда, це не завжди призводить до хорошого кінця.

Читайте російською: Этика или экономика: 24 апреля власть предстанет перед непростым выбором

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини