Бізнес по-новому: пандемія коронавірусу - поштовх для розвитку онлайн-торгівлі

Бізнес по-новому: пандемія коронавірусу - поштовх для розвитку онлайн-торгівлі

руководитель департамента клиентского сервиса OLX в Европе и Центральной Аз
21.04.2020, 18:33

Люди по всьому світу змушені купувати в інтернеті те, по що раніше ходили в магазин. Чи зможуть вони позбутися цієї звички після карантину?

За прогнозами німецького статистичного онлайн-порталу Statista, до 2021 року світовий ринок електронної комерції складе $4,9 трлн на рік. За даними аналізу Digital Commerce 360, обсяг онлайн-продажів у світі в 2016-2019 роках зростав у середньому на 20% на рік. У той же час, роздрібні офлайн продажі збільшувалися на 3,5% за рік. Якщо подібна тенденція збережеться, то обсяги світового ринку e-сommerce перевищать обсяги традиційного роздробу вже до 2036 року.

При цьому, є підстави вважати, що пандемія коронавірусу послужить додатковим поштовхом у розвитку онлайн-торгівлі. Адже в ситуації, що склалася, все більше людей у всьомі світі змушені купувати в інтернеті те, по що раніше ходили в магазин. А, звикнувши робити закупи в один клік, вони навряд чи в подальшому стануть витрачати на це більше часу.

Ще однією перевагою "онлайну" перед традиційною торгівлею стає те, що багато магазинів зараз просто закриті. Ця проблема не стосується онлайн-бізнесу - адже якщо фізичного магазину немає, його і не закриєш.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Що стосується України, ще недавно складно було уявити ситуацію, коли мешканка українського обласного центру або села замовляє чи продає товари через інтернет. Але з розвитком платіжних систем, кожен отримав практично необмежені можливості для доступу в інтернет по всій країні.

За даними дослідження ОLX, під час якого опитали майже 30 000 респондентів, для 9% людей продажі на платформі - можливість додаткового заробітку, а ще для 3% - головне джерело доходу. Особливо це стосується найстаршої і наймолодшої вікових категорій.

Для майже 9% респондентів віком старших 65 років і 4% віком від 18 до 24 років, продажі через торговельні майданчики є бізнесом і основним джерелом заробітку. Серед основних причин, чому вибирали продаж онлайн, підприємці назвали бажання заробляти більше грошей і поєднувати постійну роботу з веденням інтернет-бізнесу.

Що стимулює людей розглядати торговельні онлайн-майданчики, як вид заробітку?

Канал продажів для будь-якого бізнесу

На онлайн-майданчиках можна торгувати абсолютно всім - від побутової хімії до автомобілів, дитячих товарів і навіть нематеріальних послуг. Тому для малого і середнього бізнесу практично будь-якого профілю торгові онлайн-майданчики - це потужний канал продажів.

Читайте також - Антикризовий менеджмент: техніка швейцарської армії

Цікаві перспективи відкриваються зараз, коли попит адаптовано під потреби покупців, особливо активно купують товари першої необхідності, такі як продукти харчування, побутову хімію і предмети гігієни. За даними OLX, з першого до четвертого тижня березня 2020-го попит на продукцію для краси і здоров'я виріс на 84%, продукти харчування - на 110%, а побутові товари стали популярнішими на 345%.

Це чудова можливість для тих, хто тільки планує почати бізнес онлайн або ж готовий міняти напрямки продажів, зайняти вигідну позицію.

Майданчик із великим трафіком

Роблячи вибір на користь торгових онлайн-майданчиків, ви вирішуєте одну з основних проблем будь-якого бізнесу - охоплення клієнтів. Ви не обмежені своїм районом, містом або навіть областю. Крім того, у вас з'являється доступ до величезної аудиторії, таким чином можна істотно заощадити, адже маючи таке охоплення, не потрібно інвестувати в розробку і розкрутку власного інтернет-магазину.

Якщо ж ви продаєте товари, які зараз менш популярні, залишається можливість спрямувати кошти на промо, щоб залучити нових покупців.

Користувачі смартфонів

Торгові майданчики в мережі, як правило, мають свій мобільний додаток. Для онлайн-бізнесу це може означати ще більше розширення аудиторії, так як сучасні тенденції говорять про те, що значний приплив трафіку приходить саме від користувачів смартфонів.

Читайте також - Страшна таємниця Лаври: очищення коронавірусом

Якщо говорити про нашу платформу, за даними за 2019 рік через десктоп OLX щодня відвідують тільки 25% користувачів, 20% використовують мобільну версію, основна ж аудиторія - це 55% тих, хто заходить через мобільний додаток.

Високий дохід і доставка

За даними Державної служби статистики України, в минулому році середня заробітна плата в Україні становила 10 237 грн. Опитування, проведене OLX, говорить про те, що, використовуючи торгові онлайн-майданчики в якості основного заробітку, можна заробляти стільки ж і навіть більше. Так, 10% тих, хто веде свій бізнес, відзначили, що заробляють на рік від 50 000 до 100 000 грн, 6% - 100 000-250 000 грн, 5% - 250 000-500 000 грн і 16% - більше 500 000 грн.

Обираючи торговий онлайн-майданчик, продавець полегшує собі завдання доставки товарів покупцям. Великі сервіси мають свою налагоджену логістичну систему, а значить вам залишається лише домовитися про відправку і скоординувати процес отримання посилки.

Резюмуючи, можна сказати, що онлайн-майданчики досить активно розвиваються разом з електронною комерцією. І бізнес, який адаптується під ринок e-commerce, має всі шанси розвиватися динамічніше, що особливо важливо в період турбулентності.

Читайте матеріал російською: Бизнес по-новому: пандемия коронавируса - толчок для развития онлайн-торговли

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини