RU

Зупинити відтік капіталу. Рада НБУ видала рекомендації правлінню і Кабміну

23.06.2021, 18:57
Зупинити відтік капіталу. Рада НБУ видала рекомендації правлінню і Кабміну - Фото
Богдан Данилишин (Фото: пресслужба НБУ/Facebook)

Рада Національного банку ухвалила низку рекомендацій правлінню Нацбанку і Кабміну в частині мінімізації ризиків відтоку капіталу за межі України. Відповідні рекомендації Рада НБУ прийняла на засіданні в середу, 23 червня. Про це глава Ради НБУ  Богдан Данилишин повідомив у Facebook.

Правлінню НБУ до 1 грудня рекомендовано провести комплексну оцінку економічних результатів пом'якшення валютного регулювання і посилити макроекономічне обґрунтування наступних кроків щодо валютної лібералізації.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Також НБУ потрібно провести аналіз каналів виведення капіталів (неповернення експортної виручки, фіктивні імпортні контракти, трансфертне ціноутворення тощо) з економіки і його вплив на макрофінансову стабільність.

Регулятору також рекомендовано надавати регулярні й оперативні коментарі щодо ситуації на міжбанківському валютному ринку.

Також Нацбанку доручено з метою посилення можливостей аналізу ефектів лібералізації на показники зовнішньої торгівлі ввести в практику прогнозно-аналітичних робіт підготовку показників експорту та імпорту в розрізі економічних цілей відповідно до міжнародної класифікації товарів зовнішньої торгівлі BEC.

"Правлінню Національного банку і Кабінету міністрів спільно доручено з метою мінімізації ризиків відтоку капіталу за межі України через незавершені операції з експорту та імпорту товарів розглянути можливість встановлення диференційованого граничного терміну розрахунків у залежності від виду операцій (експорт/імпорт) і товарів відповідно до коду УКТ ЗЕД"– йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини