RU

Зростання цін на тлі сильної гривні. У Кабміні розслідуватимуть

13.12.2019, 16:22
Зростання цін на тлі сильної гривні. У Кабміні  розслідуватимуть - Фото
Фото: depositphotos.com

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства проведе розслідування, чому імпортні товари не дешевшають при зміцненні гривні. Про це міністр Тимофій Милованов повідомив у Facebook.

"Курс зміцнюється, а ціни не знижуються. Чому так? Ціни на імпортні товари в середньому зросли на 0,3% в порівнянні з минулим роком. На 71 позицію зменшилися, на 56 - зросли (127 позицій у кошику для розрахунку інфляції)", - написав він.

У деяких випадках падіння цін стримується підвищенням зарплат та інших витрат у собівартості, однак потрібен більш детальний аналіз, зазначив міністр економіки.

"За певними позиціями, де має бути більше зменшення, ми робимо аналітику, і якщо буде потрібно, будемо спілкуватися з ринком і проводити розслідування", - повідомив Милованов.

Зростання цін на тлі сильної гривні. У Кабміні  розслідуватимуть

Згідно представленої ним таблиці, зокрема, за минулий рік банани й лимони подорожчали на 18,2-18,5%, жарознижувальні та знеболювальні - на 17,9%, імпортні мазі й вітаміни - на 6,9-7,4%, дитяче взуття - на 6,8%, морожена риба - на 6,6%.

За цей час курс гривні виріс до долара на 12,8%, а до євро - на 15,1%.

  • Раніше про те, що бізнес недостатньо активно знижує ціни на імпорт, заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. За його словами, це питання до Антимонопольного комітету.
  • 5 грудня Антимонопольний комітет зобов'язав великі мережі АЗС знизити ціни на бензин у зв'язку зі зниженням курсу долара. У Кабміні пообіцяли розібратися, чому цього не відбувається.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини