RU

Зростання цін на бензин і автогаз. АМКУ радить мережам АЗС знизити вартість палива

26.03.2021, 12:25
Зростання цін на бензин і автогаз. АМКУ радить мережам АЗС знизити вартість палива - Фото
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував найбільшим мережам АЗС встановити роздрібні ціни на автогаз, бензини і дизельне паливо "на рівні, який би відповідав об'єктивній ситуації на ринку". Про це сказано в рекомендаціях АМКУ учасникам ринку.

Як відзначають у комітеті, з першої декади березня спостерігається підвищення роздрібних цін на паливо. У зв'язку з цим, АМКУ проаналізував фактори, що впливають на формування роздрібних цін на паливо і їхню кореляцію.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

В ході аналізу встановлено, що в січні-березні 2021 року: курс долара щодо гривні знизився на 2,8%; середні ціни великого опту на бензини марки А-95 зросли на 12,5%; середні ціни великого опту на дизельне паливо зросли на 9,4%.

Водночас: середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 зросли на 12,5%; середні роздрібні ціни на дизельне паливо зросли на 12,93%; середні роздрібні ціни на ЗВГ зросли на 21,15%.

Також регулятор зазначив, що з 12 березня європейські котирування на дизельне паливо і високооктанові бензини почали знижуватися. При цьому рівень роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС продовжував зростати.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

"Як показує досвід, українські оператори роздрібної реалізації палива швидко реагують на збільшення Європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію (збільшення) на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні Європейських котирувань на нафтопродукти такий швидкий "зворотний" процес не відбувається", – підкреслили в АМКУ.

На засіданні 25 березня АМКУ рекомендував учасниками ринку: утриматися від дій, які можуть призвести до порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку; встановити роздрібні ціни на ЗВГ, високооктанові бензини і дизельне паливо на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку і відповідав об'єктивній ситуацій на ринку.

Рекомендації надано мережам, що працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, AMIK, Shell, Socar, UPG, БРСМ, Avantage-7 і Glusco.

  • В Україні дорожчає паливо на АЗС. Літр А-95 в лютому коштував понад 25 грн, а до 1 березня в середньому подорожчав до 28,2 грн за літр.  Детальніше про те, що відбувається на ринку, читайте тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини