RU

Змова мережі АЗС Приват: в АМКУ розповіли, хто заплатить рекордний штраф

01.04.2021, 13:42
Змова мережі АЗС Приват: в АМКУ розповіли, хто заплатить рекордний штраф - Фото
Фото: Авіас/Facebook

Компанії Укрнафта і Укртатнафта заплатять 2,36 млрд грн і 2,29 млрд грн відповідно в рамках справи про змову на паливному ринку. Про це повідомила очільниця Антимонопольного комітету  Ольга Піщанська в Facebook.

"Ми доклали колосальних зусиль, аби дійти до Верховного Суду, завершити розслідування і, врешті, прийняти рішення. Готові до будь-якого розвитку подальших подій, зокрема, і судових оскаржень. Боротьба триватиме, доки усі усвідомлюють, що чесно працювати в Україні вигідніше, аніж –  "за схемами"!" –  прокоментувала рішення АМКУ Піщанська.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

В рамках справи найбільші штрафи накладені на:

- ПАТ "ТФП НК "Укртатнафта" – 2,29 млрд грн;
- ПАТ "Укрнафта"  – 2,36 млрд грн;
- ТОВ "ХЕШТ"  – 2,65 млн грн;
- ДП "Фірма "Укртатнафтасервіс" – 2,5 млн грн;
- ТОВ "ЕнСіСі"  – 1,16 млн грн;
- ТОВ "Веранж"  – 1,03 млн грн.

Мережа АЗС групи Приват складається з 1 540 заправок, що працюють під 11 брендами: Авіас, Авіас плюс, Укрнафта, Укртатнафта, ANP, Мавекс, Мавекс плюс, Sentosa Oil тощо. У низці регіонів вони займають більше 40% від загальної кількості АЗС. Формально управління мережею АЗС здійснюють понад 50 юридичних осіб, які змінюються з інтервалом в рік. АЗС групи Приват, як правило, ведуть синхронну цінову політику і забезпечуються нафтопродуктами з єдиного джерела – НПЗ компанії Укртатнафта (контролюється структурами  Ігоря Коломойського).
  • Розслідування АМКУ почалося в жовтні 2016 року. Спочатку досліджувалася змова 75 компаній-операторів АЗС групи Приват. Але в лютому 2018 року регулятор розширив перелік фігурантів. До списку відповідачів у справі увійшли компанії Укрнафта, Укртатнафта і Авіас.
  • 30 березня АМКУ оштрафував на 4,7 млрд грн компанії, що входять в консолідовану мережу АЗС так званої групи Приват за антиконкурентну змову.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини