Зможемо пройти зиму. Україна знайшла новий маршрут для газу

Сьогодні, 18 грудня, Оператор ГТС України і румунський Transgaz підписали угоду і розблокували трансбалканський газовий коридор. Про це повідомляє прес-служба ОГТС.
"Це рішення є історичним і надзвичайно важливим, оскільки дозволяє створити додатковий маршрут для імпорту газу до України, в першу чергу, для забезпечення газом споживачів Молдови та прикордонних споживачів України в Одеській області", - сказав керівник ОГТС Сергій Макогон.
Він також зазначив, що це дозволить безперебійно пройти зиму, навіть за умови можливого припинення транзиту газу з РФ.
У компанії уточнюють, що Оператор ГТС України і Transgaz підписали міжоператорську технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року. Переговори тривали більше трьох років, до них було залучено операторів Болгарії, Греції та Молдови.
"У всіх постачальників з'явилася можливість вільно транспортувати блакитне паливо за новим маршрутом поставок - з Південної Європи і Туреччини - через Болгарію і Румунію - до України і далі до Молдови", - йдеться в повідомленні.
У ОГТС відзначають, що з 1 січня в міждержавній точці "Ісакча1-Орловка1" буде доступна потужність за маршрутом Україна-Румунія в 17,8 млн куб. м на добу і 15,8 млн куб.м на добу - в зворотному напрямку.
Завдяки новій угоді у Молдови з'являється і додаткова технічна можливість альтернативно імпортувати газ для власних потреб з Туреччини і Греції в разі, якщо Газпром і Україна не домовляться щодо транзиту.
У ОГТС обіцяють, що найближчими днями відбудуться перші аукціони на бронювання потужностей на міждержавній точці "Ісакча1-Орловка1".
- 17 грудня, Оператор газотранспортної системи України (ГТСО) отримав сертифікацію ЄС.
- У серпні Україна і Молдова домовилися про реверс газу з Румунії. Планована потужність для щорічного імпорту - 1,5 млрд кубометрів газу.
- На початку листопада Укртрансгаз завершив модернізацію газовимірювальної станції "Гребеники" (Одеська область) і заявив про готовність до реверсу газу з Румунії.
Читайте російською: Сможем пройти зиму. Украина нашла новый маршрут для импорта газа
Комментарі