RU

Зміна структури НБУ. Рожкова і Сологуб прокоментували ситуацію в Нацбанку

15.12.2020, 15:12
Зміна структури НБУ. Рожкова і Сологуб прокоментували ситуацію в Нацбанку - Фото
Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

Заступниця глави НБУ Катерина Рожкова і перший заступник глави НБУ Дмитро Сологуб відреагували на зміни в структурі Національного банку України.

Рожкова зазначила, що нова структура однозначно краща за попередню, але в блоці "Ринкові операції" є потенційний конфлікт інтересів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Нова структура однозначно краща за попередню. Департамент банківської методології, на мою думку, треба було підпорядковувати монетарному блоку, в якому зараз і департамент методології небанківського сектора, і департамент фінстабільності. Так ми дійсно розведемо методологію і нагляд за окремими блоками", – написала вона в Facebook.

"По-перше, якщо покращувати, то дійсно покращувати (до речі, це було в наших попередніх планах). По-друге, в блоці" Ринкові операції "є потенційний конфлікт інтересів. Адже "Ринкові операції" – це, зокрема операції з рефінансування.

Рожкова також зазначила, що остання реорганізація є результатом попередніх консультацій із міжнародними партнерами. "Але погано, що рішення щодо неї приймалося без попереднього обговорення з членами (можливо лише окремими) правління НБУ", – додала Рожкова.

Читайте також: Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб: 2021-й стане роком зростання економіки. Інтерв'ю

У свою чергу, Дмитро Сологуб зазначив, що підтримує скасування невиправданих, на його думку, змін в оргстуктурі НБУ. "Але вважаю, що розподіл повноважень між членами правління не відповідає їхньому професійному профілю і несе ризики для ефективного виконання НБУ функції із підтримки фінансової стабільності", – написав він у Twitter.

Читайте також: Рада НБУ – "Троянський кінь" всередині Нацбанку. Інтерв'ю Катерини Рожкової

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини