RU

Зміна правил і послаблення ролі центробанків. Світовій економіці передбачили "революцію"

13.10.2020, 09:23
Зміна правил і послаблення ролі центробанків. Світовій економіці передбачили
Ілюстративне фото: Chris Aluka Berry/ЕРА

Світову економіку в недалекому майбутньому очікує різка зміна основних правил та інструментів державного регулювання, яку можна порівняти з революцією, вважають опитані Bloomberg аналітики.

Вони передбачають послаблення ролі центробанків, яку вони грали протягом десятиліть, з одночасним посиленням національних урядів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Видання зазначає, що центробанки зазвичай мають можливість підняти ставки на місцевому борговому ринку, підвищити норму обов'язкового резервування комерційних банків і тим самим скоротити загальну кількість грошей в економіці (грошову масу) і зупинити зростання цін. Однак у нинішніх умовах регулятори самі зацікавлені в підтримці економіки і вживають заходів щодо її стимулювання.

Навіть у ситуації, коли процентні ставки близькі до нуля або знаходяться на негативному рівні, центробанки скуповують у комерційних банків державні і корпоративні облігації, тим самим знижуючи їхню прибутковість. Таким чином, дії ЦБ у всьому світі під час наймасштабнішої кризи останніх років багато в чому дублюють поведінку урядів.

За словами старшого радника британського інвестбанку HSBC Стівена Кінга, центробанки змушені визнати втрату значної частини власної влади. У нинішній ситуації активне стимулювання попиту необхідне, зазначає фінансист. Однак у майбутньому такий підхід може обернутися недостатньо швидким відновленням через припинення нинішніх програм допомоги.

Базовий прогноз Bloomberg Economics передбачає скорочення на 4,5% світової економіки в 2020 році, після якого відбудеться зростання на 4,8% в 2021 році, в результаті чого обсяги виробництва повернуться на докризовий рівень.

"Цей базовий прогноз передбачає, що зростання кількості випадків захворювання в Європі і США сповільниться, що США нададуть додаткові бюджетні стимули в І кварталі 2021 року і що вакцина буде широко поширена до середини 2021 року", – пише Bloomberg.

Читайте також: Коронакриза. Як відновлюється українська економіка: інфографіка

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини